Ako hrali družstvá v 4. a 5. lige?

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

4. LIGA

Domaniža – Prečín 2:2 (0:1)

V 6. min Sádecký trafil žrď domácej brány a v 9. min po centri R. Sviečku Hybben pred bránou loptu nedobehol. V 18. min po Haviarovom zákroku na R. Sviečku faulovaný hráč jedenástku premenil – 0:1. V 43. min po rýchlom protiútoku Valjentovu prudkú strelu hosťujúci Opat vyrazil. Mačinova strela po prestávke minula bránu hostí a v 59. min po prihrávke M. Hrnčíka za obranu M. Košút vyrovnal. O štyri minúty M. Košút z 18 metrov obstrelil obrancu a domáci viedli 2:1. V 75. min Hybben po rýchlom protiútoku strelou k žrdi vyrovnal. V 84. min po Škrabákovom faule na Mačinu v 84. min M. Košút nepremenil jedenástku, keď jeho strelu Opat vyrazil do brvna a do poľa. V 88. min pat vyrazil reflexívne hlavičku M. Košúta a body sa delili.

Góly: 59. a 63. M. Košút – 18. R. Sviečka (11 m), 75. Hybben. RADO HAVIAR

30. kolo: J. Bohunice - Šimonovany 1:1 (1:1), 36. Juriš - 42. Chrenko, V. Kostoľany - Partizánske 1:3 (1:0), 40. Virág - 56. Kučera, 81. vlastný Čeliga, 86. Petreje (11 m), Holíč - Myjava 2:6 (1:1), 7. a 82. Uher - 24., 73. a 84. Jorík, 50. Horeš, 52. Vávra, 81. Kvasnička, Boleráz - Hlohovec 5:2 (1:0), 60. a 88. Líška, 9. Guoth, 53. M. Daniš, 0. Bagi - 66. Došek, 86. Janík, Tr. Stankovce – Častkovce 1:6 (1:2), 1. Žiška - 4. Fako, 39. Bangai, 59. vlastný Svatík, 75. Adamec, 84. Tuschel, 86. Husár, Malženice a Vrbové mali voľno.

Brvnište – V. Uherce 3:2 (1:0)

Hostia sa predstavili ako technické mužstvo, domáci chceli zakončiť úspešnú jar výhrou. Už v 8. min otvoril skóre peknou strelou poza šestnástky Ďuratný. Šance mali oba tímy, ale do prestávky sa skóre nemenilo. V 52. min vyšla hosťom akcia, ktorú zakončil presnou strelou Cíger – 1:1. O desať minút Jankula, ktorý už mal žltú kartu, fauloval unikajúceho hráča a dostal červenú kartu. Brvnišťania presilovk rýchlo využili, keď už o tri minúty Lončík z 20 metrov prekonal Bohuša – 2:1. Po kombinačnej akcii sa Lončík presadil aj v 70. min a zvnútra šestnástky pridal tretí gól. V obrovskej šanci bol Matúš Hároník, ale po sóle štvrtý gól nepridal. Štyri minúty pred koncom R. Kováč z jedenástky znížil na konečných 3:2.

Góly: 65. a 70. Lončík, 8. Ďuratný – 52. Cíger, 86. R. Kováč (11 m).

Ladce - Chocholná-Velčice 6:5 (2:2)

Záverečný zápas si diváci užili. Hostia sa ujali vedenia už v 4. min po Ondrašíkovom faule, keď jedenástku premenil Juraj Tulpík. V 10. min Mojto našiel Kvasnicu a bolo 1:1. V 24. min P. Martinka hlavičkou dostal Ladce do vedenia 2:1, no v závere prvého polčasu Lobík vyrovnal na 2:2. Domáci mali výborný vstup do druhého polčasu. V 51. min po Kvasnicovom centri dal Mojto na 3:2. O minútu P. Štrbák po samostatnej akcii zvyšoval na 4:2 a v 54. min skončil v sieti hostí aj priamy kop Mojta – 5:2. Ladčania sa uspokojili, čo súper využil. V 58. min ešte Michalec hlavičkoval vedľa, no v 69. min Juraj Tulpík a o dve minúty J. Cingel znížili na 5:4. Ondrášik v 79. min potešil priaznivcov gólom na 6:4, lenže sper bojoval a sedem minút pred koncom Sabadka zo štandardky znížil na 6:5.

Góly: 51. a 54. Mojto, 10. Kvasnica, 24. P. Martinka, 52. P. Štrbák, 79. Ondrašík - 4. a 69. Juraj Tulpík (prvý 11 m), 43. Lobík, 71. J. Cingel, 83. Sabadka. F. GACH

Plevník - Podolie 1:3 (0:2)

Domácim rozlúčka so sezónou nevyšla, lebo súper ich v úvode zaskočil dvoma gólmi Prosňanského v 7. a v 12. min. Plevníčania sa nevedeli presadiť a polčas prehrali 0:2. V 56. min domácich po druhej žltej karte oslabil vylúčený hrubo, no o tri minúty sa sily vyrovnali, keď bol vylúčený aj Drexler. V 60. min sa domáci dočkali gólu, ktorý dal A. Buday O dve minúty ich nadšenie schladil Pyšný a hostia už výhru udržali.

Góly: 60. A. Buday - 7. a 12. Prosňanský, 62. Pyšný.

30. kolo: St. Turá – Bošany 1:4 (0:2), 65. Majtás - 24. a 32. Žikavský, 71. a 79. Stopper, Tr. Turná – Uhrovec 0:3 (0:1), 11. a 67. Škultéty, 77. Masarovič, Kanianka – Veľká Hradná 2:1 (1:0), 33. Hianik, 57. Burza - 70. Michal Kováč, Cigeľ – Lehota pod Vtáčnikom 0:0, Zem. Kostoľany mali voľno.

1. Lehota p/Vt 28 20 4 4 77:29 64

2. Cigeľ 28 20 2 6 67:25 62

3. V. Uherce 28 16 7 5 81:39 55

4. Z. Kostoľany 28 16 5 7 71:39 53

5. Uhrovec 28 15 7 6 52:35 52

6. Tr. Turná 28 13 3 12 41:48 42

7. Kanianka 28 13 3 12 45:35 42

8. Ladce 28 11 3 14 43:55 36