6. liga - V Podmaníne slávili prvenstvo

Sumár 6. futbalovej ligy

Podmanín s pohárom pre víťaza 6. ligy.Podmanín s pohárom pre víťaza 6. ligy. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

K. Podhradie - H. Poruba 2:1 (0:1)

M. Puček v 10. min neprekonal hosťujúceho Smolku a v 15. min si to obaja zopakovali. Po zaváhaní brankára v 17. min Körmendy trafil horný roh – 0:1. O desať minút hostia nastrelil žrď a v 30. min Ľ. Staňa zblokovala obrana. Kozíkov center poslal Ľ. Vlasatý tesne vedľa v 34. min a v 39. min Smolka kryl strelu M. Pučeka. Janoškovu strelu na druhej strane vyrazil Floriš a v 44. min neuspel proti Smolkovi M. Puček. V 48. min bol vylúčený hosťujúci Majerík za urážku rozhodcu po predchádzajúcej žltej karte. V 57. min rýchlu akciu zakončil Kozík strelou po zemi – 1:1. Ľ. Staňo v 67. min trafil iba brankára, ale v 75. min po prihrávke P. Suchomela z päťky dal na 2:1. V 78. min nevyrovnal Hetflajš, ktorý z päťky minul a hostia prišli v 88. min o vylúčeného Körmendyho.

Góly: 57. Kozík, 75. Ľ. Staňo – 17. Körmendy.

Prečítajte si tiež: 6. Liga - V Hornej Porube hrali iba štvrťhodinu Čítajte

Udiča – Jasenica 0:2 (0:1)

V derby boli hostia lepší, no domácich podržal gólman Štefánik. Jasenica z viacerých šancí premenili do prestávku iba jedinú v 41. min J. Janáčkom. Podobný scenár bol aj v druhom polčase, Jasenica nevedela zúroščiť prevahu, až v 80. min Pavlík st. pridal druhý gól.

Góly: 41. J. Janáček, 80. Pavlík st.

Kvašov – Bolešov 4:0 (2:0)

V 9. min si Bielik zabehol za obranu hostí, no M. Šatku neprekvapil. Po rohu Amricha potešil domácich v 15. min A. Gorelka – 1:0. V 29. min po Bielikovej prihrávke M. Revák zvyšoval na 2:0. Hostia sa snažili, ale v 34. min Flak zblízka prestrelil. Kresánek nebezpečne hlavičkoval nad a v 43. min M. Šatka vychytal Bielika. Veselý v 51. min trafil iba Kopčana, v 55. a v 67. min M. Šatka zmaril výborné šance Amricha a Kresánka. V 69. min ho však prekvapil Amrich – 3:0. Potom neuspeli hosťujúci Kvasnica a Šimák a po Beňovej prihrávke Bielik v 78. min potvrdil výhru 4:0.

Góly: 15. A. Gorelka, 29. M. Revák, 68. Amrich, 78. D. Bielik.

Tuchyňa – Lysá 8:0 (6:0)

V 15. min na Mikolášov center nabehol Adamovi a hlavou otvoril skóre. O tri minúty ten istý hráč dal druhý gól a v 25. min po Štefulovej prihrávke skóroval A. Bartoš – 3:0. O dve minúty A. Bartoš prešiel všetkým, čo mu stále v ceste – 4:0. V 30. min sa po krásnej kombinačnej akcii presadil Mikoláš. V 44. min sa Štefancova strela odrazila od brvna a Adamovic loptu vrátil do siete – 6:0. V 62. min po presnej Mikolášovej prihrávke dal Štefula siedmy gól a striedajúci P. Hrehuš ml. uzavrel v 66. min vysokú výhru na 8:0.

Góly: 15., 18. a 45. Adamovic, 25. a 27. A. Bartoš, 30. Mikoláš, 62. Štefula, 66. P. Hrehuš ml.

D. Kočkovce – Košeca 2:1 (1:0)

V úvode nepresne strieľali hosťujúci Mihalik so Škrapkom, strelu domáceho Zapotoku zblokovala obrana. V 17. min ušiel M. Pilát a jeho prohrávku technicky zakončil Mišík – 1:0. O dve minúty J. Garaj chytil tutovku G. Bortela. V 23. min Michálek z 30 metrov nastrelil žrď brány hostí. Domáci J. Garaj zázračným zákrokom v 34. min vychytal Štepanoviča. Po prestávke hostia pridali, no Kučo J. Garaja v 56. neprekonal. V 60. min po dlhom výkope brankára M. Pilát preloboval Kostku a uzemnil Košecu gólom na 2:0. V 62. min Bortelovou strelu zrazil Chobot a v 69. min Štepanovič z troch krokov prestrelil. V 77. min ten istý hráč zblízka znížil a v nervóznom závere domáci výhrou potvrdili výbornú jarnú formu.

Góly: 17. Mišík, 60. M. Pilát – 78. Štepanovič. (KM)

Papradno – Dulov 8:0 (4:0)

Hostia prišli iba jedenásti. Domáci postupne preberali iniciatívu, ale Lokšík resp. Janíček neuspeli. V 19. min z náhodnej akcie dostal domácich do vedenia J. Galko a ten istý hráč v 20. min po úniku povedľa brankára zvýšil na 2:0. Hromadík vyrazil Bialešovu, ale na druhej strane v 23. min Fujaček spoza šestnástky dal tretí gól. V 28. min zavŕšil J. Galko hetrik, ktorý ušiel obrancom – 4:0. v 50. min po Fujačkovom úniku J. Galko trafil prázdnu bránu – 5:0. Strelec zápasu v 67. min trafil brankára, ale v 72. min premenil Tóthovu prihrávku – 6:0. V 75. min po centri Nemčíka dosiahol M. Hrebičík siedmy gól a v 84. min dal J. Galko svoj šiesty gól – 8:0.

Góly: 19., 20., 28., 50., 72. a 84. J. Galko, 23. Fujaček, 75. M. Hrebičík. ADRIÁN DEMÁČEK

Podmanín – Streženice 3:1 (3:0)

Pred stretnutím odovzdal predseda ObFZ Pov. Bystrica Ján Panák s predsedom ŠTK Jaroslavom Gašpárkom domácim pohár za výhru v 6. lige. V slušnom zápase s minimom faulov sa domáci ujali vedenia už v 8. min po hlavičke P. Gardiana. O štyri minúty sa Podmanín tešil po ďalšej presnej hlavičke T. Pilára – 2:0. Priamy kop R. Sovíka skončil tesne nad brvnom a Kubišovu strelu kryl Hrišo. Hostia skúšali dlhoročného záložníka P. Kostelanského ml. v bráne, ale ten si so strelami Jantáka a Adamičku poradil. V 40. min po rýchlej akcii si za obranu nabehol P. Gardian a osvedčil strelecké schopnosti – 3:0. V 48. min Hrušo vyrazil strelu T. Pilára a zázračne zvládol aj Kubišovu dorážku. V 67. min sa dočkali aj hostia, keď sa po narážačke dostal do šance Marián Loduha a k žrdi znížil. Adamička mohol zápas zdramatizovať, no domáceho gólmana neprekonal. Domáci zápas dotiahli do víťazného konca a oslavy odštartovali tancom v bazéne.

Góly: 8. a 40. P. Gardian, 12. T. Pilár – 69. Marián Loduha. JOZEF ŠPROCHA

1. Podmanín 26 21 2 3 71:25 65

2. Kvašov 26 18 2 6 82:33 56

3. Košeca 26 17 2 7 80:21 53

4. Jasenica 26 15 2 9 51:33 47

5. H. Poruba 26 13 5 8 62:42 44

6. D. Kočkovce 26 12 4 10 47:55 40

7. Bolešov 26 12 3 11 36:35 39