ILAVA. Mesto má dva okruhy kamerového systému, ktoré aj spravuje. Pri správe sa musí riadiť prísne regulovaným poriadkom. Pri vyhodnocovaní monitorovania to mali komplikované, lebo v Ilave nefunguje mestská polícia. Situácia by sa mala čoskoro zmeniť.
„Pokiaľ dôjde k nejakému poškodeniu a polícia niečo vyšetruje, môžeme dať záznam len na požiadanie policajného zboru. Toto je zdĺhavá a komplikovaná procedúra,“ povedal po zasadnutí zastupiteľstva v Iliavke Štefan Daško.ň

Magistrát preto rokoval s ministerstvom vnútra, aby vyriešil všetky legislatívne, technické a iné problémy.
„Najlepším pomocníkom bude kamerový systém pre okresné oddelenie polície. Bude naň čoskoro prepojený, budú ho mať k dispozícii aj napriek tomu, že zostane v majetku mesta,“ dodáva Daško.