V 6. futbalovej lige sa hralo 1. kolo.

DolnéKočkovce (v bielomodrom) zaskočili domácu Hornú Porubu v závere.DolnéKočkovce (v bielomodrom) zaskočili domácu Hornú Porubu v závere. (Zdroj: ONDREJ MIŠECH)

Vynikajúci finiš Dolných Kočkoviec.

D. Mariková – Koš. Podhradie 1:1 (1:0)

T. Kašša v 3. a v 5. min nebol úspešný, z domácich sa nepresadil vzápätí Kysel a zaváhanie brankára Floriša ostalo nepotrestané V 13. min netrafil v dobrej pozícii Ľ. Suchomel, no o dve minúty Floriš iba vyrazil Huličiakov priamy kop a Šibík z dorážky otvoril skóre. Ten istý hráč v 23. min mieril tesne vedľa a strelu Pilara vyrazil Floriš. V 31. min minul odkrytú domácu bránu Ľ. Vlasatý a o dve minúty nevyrovnal Ľ. Staňo. V závere polčasu mal Ľ. Staňo ďalšiu šancu, ale Kaniak bol pozorný. V 52. min neuspeli domáci Kysel so Šibíkom a v 60. min Szücs išiel sám na Kaniaka, ale bránu minul. Domáci brankár chytil v 65. min tutovku Ľ. Staňa. V 69. min Vajdíkova strela skončila iba rohom a v 75. min po veľkej chybe vyrovnal Ľ. Staňo. Kaniak vychytal Kozíka a v 83. min po faule hosťujúci Floriš chytil Vajdíkovi jedenástku.

Góly: 15. Šibík – 75. Ľ. Staňo. ADRIÁN DEMÁČEK

Prečítajte si tiež: "Dôležitejšie je chytať, ako vysedieť titul na lavičke," tvrdí Marián Žernovič Čítajte

Košeca – Streženice 2:0 (0:0)

Domáci mali viac z hry, vypracovali si viacero gólových šancí, no do prestávky diváci gól nevideli. V bráne hostí čaroval Hrišo, ktorý do prestávky zmaril štyri čisté šance. V závere polčasu zmaril aj sólový únik Tomanicu. Streženice sa dostávali do náznaku šancí, ale gólovú príležitosť nemali. Po prestávke pokračoval súboj Košečanov s Hrišom, ktorý si pripísal na konto ďalšie dve zneškodnené gólové šance. Až v 60. min nemal nárok proti G. Bortelovi, ktorý si loptu zasekol v šestnástke a bombou otvoril skóre. V 82. min po rohu nekrytý Škrapko bez problémov hlavou poistil zaslúženú výhru domácich.

Góly: 60. G. Bortel, 82. Škrapko.

Papradno – Mikušovce 1:0 (0:0)

Oba celky sa dostávali po šestnástku súpera, no chýbalo zakončenie. V 33. min zápasu mal šancu domáci Kozáčik, ale lopta letela vedľa. Ďalšia šanca na gól bola v 43. min, no v skrumáži nik z hráčov Papradna nedopravil loptu do siete. V 53. min sa Ciesar vyznamenal pri gólovej hlavičke Jeleníka. V 60. min náznak šance hostia prekombinovali a v 62. min Gašpárkovu strelu Hromadík zneškodnil. Na druhej starne Ciesar vychytal Jeleníka. V 78. min po centri Fujačka dal Moravík hlavičkou víťazný gól. V 85. min sa mohli tešiť aj hostia, ale nekrytý Sondor prestrelil. Ten istý hráč zahodil v 88. min ďalšiu šancu, keď loptu poslal zblízka vedľa.

Gól: 78. Moravík.

Tuchyňa – Jasenica 3:1 (2:0)

V 16. min sa ujali domáci vedenia pekným gólom Adamovica k žrdi. Ten istý hráč v 20. min iba tesne minul cieľ. V 29. min priamom kope hostí Pecníkovu strelu Gospič kryl. V 39. min po krásnej kombinačnej akcii Štefanca Adamovic zvyšoval na 2:0. Aj hostia mali niekoľko šancí, ale nedokázali ich využiť. Po prestávke obojstranne dobrý futbal pokračoval. Dominovali pozorné obrany a útočníci hrozili protiútokmi. V 50. min bol v šestnástke faulovaný brankárom Prchlík a P. Hrehuš st. premenil jedenástku – 3:0. V 67. min sa hosťom podarilo znížiť na konečných 3:1 Borčickým.

Góly: 16. a 39. Adamovic, 54. P. Hrehuš st. (11 m). – 67. Borčický. JOZEF POLIAK

H. Poruba – D. Kočkovce 2:4 (1:1)

Hosťom vyšiel úvod, keď M. Pilát využil v 2. min nedorozumenie obrany a zo šestnástky dal na 0:1. Domácim sa v 10. min takmer podarilo vyrovnať, ale strelu Šebíka brankár J. Garaj bravúrne vyrazil. Viac šťastia mal v 12. min Jánoško, ktorý krížnou strelou dal na 1:1. V 35. min unikol Pšenák, ale M. Pilát jeho center poslal zblízka vedľa. Na druhej strane zmaril šancu vybehnutím proti Jánoškovi J. Garaj. V 48. min A. Staňo tesne minul bránu hostí a P. Staňo neprekonal vybiehajúceho gólmana. V 53. min po rohu Ranuša hlavou dostal H. Porubu do vedenia 2:1. Zvýšiť mohli Hetflajš a Jánoško, no chýbali centimetre. V 72. min minul domácu bránu Pšenák a v 74. min Kis vyrazil Púpalovu hlavičku. V 76. min Kis už nezabránil tvrdej strele Šedíka, ktorá skončila za jeho chrbtom – 2:2. M. Pilát po samostatnej akcii v 80. min otočil na 2:3 a dve minúty pred koncom dovŕšil hetrik – 2:4. Tesne predtým sa Jánoškova strela obtrela o žrď a A. Staňo mieril tesne vedľa.

Góly: 12. Jánoško, 53. Ranuša – 2., 80. a 88. M. Pilát, 76. Šedík. ONDREJ MIŠECH

Lysá – Pruské 5:1 (1:1)

začal zostra a už v 5. min vlaňajší najlepší strelec 7. ligy Lukáč otvoril skóre. O šesť minút bolo vyrovnané, keď po dlhom aute P. kováča skóroval A. Zlocha. Pruské bolo nebezpečné, hrozilo, ale hráči šancami pohrdli. Po prestávke v 50. min A. Zlocha dostal hlavičkou domácich do vedenia. Súper nekontroval, naopak úspešný bol domáci Drdák – 3:1. Štvrťhodinu pred koncom zvýšil M. Janíček na 4:1 a vysokú výhry Lysej zavŕšil v závere Veteška – 5:1.

Góly: 11. a 50. A. Zlocha, 68. Drdák, 75. M. Janíček, 85. Veteška – 5. Lukáč.

Udiča – Bolešov 0:3 (0:1)

Od začiatku boli hostia aktívnejší, avšak ich štandardné situácie Kvasnica, Michal Barták a A. Kusovský nevyužili. Domáci v prvom polčase takmer bránu Bolešova neohrozili. Hostia udreli v 22. min, keď po aute sa k lopte dostal Veselý a z 30 metrov nedal Rosinovi žiadnu šancu. Bolešovčania boli futbalovejší, ale náskok do prestávky už nezvýšili. Po prestávke sa Udičania snažili, mali niekoľko dobrých centrov po piatich rohoch, ktoré nevyužili Kvasník, T. Drblík, Cesnárik. Pri rýchlej akcii hostí sa zranil hlavný rozhodca Milčík, ktorého nahradil asistent Proč. V 60. min po rohu nekrytý Veselý z päťky hlavou zvýšil na 0:2. Po peknej akcii M. Štefánka dal v 72. min A. Kusovský na 0:3. Hostia mali do konca niekoľko šancí, ale trafili Rosinu alebo žrď.

Góly: 22. a 60. Veselý, 72. A. Kusovský.

10. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi 2 832

Tretí mesiac pokračujú rekonštrukčné práce na atletickom štadióne v Dubnici nad Váhom.

SITA 1 h

V siedmich okresoch Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) vyhlásili Okresné riaditeľstvá Hasičského a záchranného zboru na lesných pozemkoch a v ich ochrannom pásme čas

TASR 3 h
Relácia MY Športujeme denne prináša dynamický prehľad športových aktualít, exkluzívne rozhovory a aj rady a tipy nielen pre športovcov.

Pozrite si MY športujeme.

Šebešťanová - Mikušovce.

Krajské a oblastné futbalové súťaže pokračovali ďalšími dohrávkami z jesennej časti.