Sumár 6. futbalovej ligy.

Papradno (v pruhovanom) vyšlo vonku naprázdno.Papradno (v pruhovanom) vyšlo vonku naprázdno. (Zdroj: ARCHÍV MY)

Iba Košeca má plný počet bodov.

Koš. Podhradie – Bolešov 0:0

Ako prví pohrozili domáci, ale strelu M. Vlasatého gólman vyrazil. V 10. min prešiel domácou obranou Veselého strelu vyrazil Floriš. Priamy kop M. Vlasatého letel tesne nad a v 34. min neprestrelil L. Staňo obranný val hostí. V 55. min Kozík hlavičkoval iba do M. Šatku a v 81. min sa nedostal k lopte Szücs. O minútu strele M. Vlasatého chýbali centimetre a v 90. min únik zakončil slabou strelou. Zápas skončil spravodlivou remízou. (VM)

Prečítajte si tiež: Málo vídané - Lysá vedie šiestu ligu! Čítajte

Pruské – Udiča 1:2 (0:1)

bol vyrovnaný, hralo sa väčšinou medzi šestnástkami. Habšudovu strelu vyrazil brankár a v 39. min sa hostia ujali vedenia z prvej šance Kvasníkom – 0:1. V 51. min M. Drblík potrestal chybu brankára – 0:2. Pruské zvýšilo aktivitu a v 76. min Kuric znížil hlavičkou na 1:2. V 82. min sa Kňažekova strela obtrela iba o žrď a napriek domácej snahe si Udičania odviezli tri body.

Góly: 76. Kuric – 39. Kvasník, 51. M. Drblík.

D. Kočkovce – Lysá 2:2 (2:0)

Už v 6. min Fojtek vyrazil strelu M. Piláta a v 12. min sa situácia opakovala. Do tretice mikrosúboj vyhral brankár hostí, ktorý vyrazil Pilátovu strelu spod brvna. V 21. min Fojtek opäť vychytal domáceho strelca a v 30. min vytiahol spod brvna Michálkovu strelu. V 33. min M. Pilát konečne našiel recept na Fojteka – 1:0 a v 39. min Pšenák zblízka premenil Mišíkovu prihrávku – 2:0. V 45. min J. Garaj chytil priamy kop M. Janíčka. V 48. min A. Zlocha znížil. V 53. min M. Pilát nastrelil brvno opustenej brány a v 66. min prišiel trest, keď M. Janíček z priameho kopu nadvakrát vyrovnal. V 76. min A. Zlocha nastrelil brvno, v 80. min Fojtek čaroval pri strele Pšenáka a v 82. min vyrazil zo šibenice Michálkov priamy kop. Fantastický výkon korunoval Fojtek v nadstavenom čase pri hlavičke Púpalu.

Góly: 33. M. Pilát, 39. Pšenák – 48. A. Zlocha, 66. M. Janíček.

Jasenica – H. Poruba 0:1 (0:0)

ktorí majú problémy so zostavou, si počas celého zápasu nevypracovali ani jednu vyloženú šancu. Podobne boli na tom aj hostia, a tak diváci čakali na rozuzlenie duelu až do poslednej minúty. Po úniku rozhodol o výhre viac sa o výhru snažiacich hostí striedajúci Jánoško.

Gól: 90. Jánoško.

Mikušovce – Tuchyňa 2:2 (0:1)

Po dlhšom čase sa domáci predstavili v najvyššej oblastnej súťaže v susedskom derby. Hostia pohrozili nebezpečnými šancami Štefulu a Adamovica, pri ktorých Mikušovce podržal gólman Ciesar. V 35. min unikol Štefula, ktorý s pomocou brvna dostal Tuchyňu do vedenia. Druhý polčas pred tristo divákmi začali domáci náporom a v 51. min Burdej vyrovnal. Hostí opäť o šesť minút posunul bližšie k výhre Adamovic – 1:2, no po krásnej akcii v 66. min vyrovnal Ilavský na 2:2. V 75. min si Ciesar poradil s nebezpečným Štefulovým pokusom a a v závere sa nepodarilo rozhodnúť ani domácemu Burdejovi.

Góly: 51. Burdej, 66. Ilavský - 35. Štefula, 57. Adamovic.

Streženice – Papradno 2:1 (0:1)

Už v 5. min Loduha v šanci zaváhal a v 14. min dostal hostí do vedenia nečakanou strelou k žrdi Moravík – 0:1. Po prestávke hrozili hostia, v 57. min Jeleník nastrelil brvno a v 64. min Hrišo zmaril gólovú šancu. V 70. min nastúpil domáci kanonier E. Medňanský a v 75. min po priamom kope Loduhu umiestnenou hlavičkou vyrovnal. V 86. min hostia chybovali v rozohrávke, čo využil Trník a bombou zaistil domácim výhru.

Góly: 75. E. Medňanský, 86. Trník – 14. Moravík. STANISLAV BALÁT

D. Mariková – Košeca 1:3 (0:2)

Už v 3. min hosťujúci Škrapko hlavičkoval vedľa a nasledovali domáce šance. V 12. min mieril vedľa Šibík, o tri minúty Kostka s námahou kryl strelu Orávika a v 19. min Huličiak z päťky trestuhodne prestrelil. Na druhej strane Mihalik v 23. min neprehodil Kaniaka a v 28. min minul odkrytú bránu. V 40. min bol úspešný, keď hlavou zo šestnástky prehodil domáceho gólmana, ktorý o chvíľu zachránil pred Škrapkom. V 43. min Mihalik zvýšil na 0:2. V 49. min Kučo z 30 metrov trafil spojnicu a Kaniak o chvíľu vyrazil Mihalikovu strelu. V 53. min Huličiak delovkou z priameho kopu znížil na 1:2. O sedem minút Malovec prekvapil Kaniaka – 1:3. V 65. min Škrapko prestrelil a hostia už výhru udržali.

Góly: 53. Huličiak - 40. a 43. Mihalik, 60. Malovec.

1. Košeca 2 2 0 0 5:1 6

2. Lysá 2 1 1 0 7:3 4

3. Bolešov 2 1 1 0 3:0 4

4. D. Kočkovce 2 1 1 0 6:4 4

5. Tuchyňa 2 1 1 0 5:3 4

6. Papradno 2 1 0 1 2:2 3

7. H. Poruba 2 1 0 1 3:4 3