Piatoligoví nováčikovi a súperov nešetrili

Sumár a komentáre 5. futbalovej ligy.

Brvnišťania nedosiahli na výhru v početnej prevahe.Brvnišťania nedosiahli na výhru v početnej prevahe. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Brvnišťania ukončili víťaznú sériu

D. Vestenice – Ladce 5:0 (3:0)

Domáce mužstvo malo v tomto zápase jasný cieľ, a to pretrhnúť trojzápasovú šnúru bez zisku čo i len bodu. Čeliť sa im pokúšali Ladce, ktoré taktiež nemali vstup do novej sezóny ideálny. Úvodný gól mohol padnúť už v 17. min, keď mal možnosť zahrávať pokutový kop Líška. Tradičný exekútor však teraz neuspel. No domáci aj tak išli do vedenia, a to zásluhou Matiaška, ktorý rozvlnil sieť o tri minúty. Po 36. min už svietilo na tabuli skóre 3:0, o ktoré sa postaral ďalším gólom Matiaško a veľmi pekným zásahom Šamko. Domáci v zápase jasne dominovali a potvrdili to aj v druhom dejstve, kde pridali ešte dva góly. Najprv sa presadil Olej a po ňom v 88. min zavŕšil hetrik z pokutového kopu Matiaško.

SkryťVypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: Nováčik z Kvašova sa súperov nebojí Čítajte

Góly: 20., 32. a 88. Matiaško (tretí z 11 m), 36. Šamko, 60. Olej.

D. VESTENICE: Bohunský – Sluka, Šrámka, Košík, Šamko, Líška, Kastelovič, Bublák (74. Radošány), Olej (67. Pánis), Matiaško, Bruška (61. Kolenčík).

LADCE: Pravda – E. Mražík (60. F. Váň), Češko (75. J. Váň), M. Štrbák, Hudcovský (52. Haluska), Eliaš (52. Michal Majtán), P. Štrbák, Ondrašík, P. Martinka, Mojto, Mokrička. SAMUEL ĎURIŠ

Brvnište – Podolie 2:2 (0:1)

Domáci chceli potvrdiť stopercentný bodový zisk a prvú šancu mal už v 16. min hrbek, no jedenástku nepremenil. Hosťom vyšla v 28. min akcia, ktorú zakončil vedúcim gólom Pašný. Domáci s asnažili, ale do prestávky gól nepadol. V 45. min M. Prosňanský po nebezpečnom zákroku dostal druhú žltú kartu a bol vylúčený. Po zmene strán v presile hrajúcich Brvnišťanov zaskočil v 47. min Pyšný druhým gólom – 0:2. Domáci zvýšili úsilie a Mário Hároník dvoma gólmi v 59. a v 79. min vyrovnal. Tretí gól už domáci nedali, a tak stratili prvé body.

Góly: 59. a 79. Mário Hároník – 28. a 47. Pyšný.

BRVNIŠTE: Sandanus – Mário Zelenák, Kolembus, Decký (18. K. Hároník), Jamečný, Hrbek, Mário Hároník, Lončík, E. Slámka (82. Matúš Hároník), Ofori, Gorelčík.

PODOLIE: Kováč – Ohrablo, Mašáň, J. Prosňanský, Kačerek, M. Prosňanský, Pyšný (76. Behúl), R. Červeňanský, Uhlík, Drexler (88. Gúčik), Hirjak.

Kvašov – Plevník 6:2 (5:2)

Hosťom vyšiel úvod, keď v 6. min A. Buday po prieniku nedal brankárovi šancu – 0:1. V 9. min domáca obrana nevenovala pozornosť L. Pajgerovi – 0:2. V 12. min D. Kováč prestrelil a a strelu F. Kováča odvrátila obrana. V 23. min D. Kováč hlavičkou znížil a F. Kováč v 26. po centri hlavou vyrovnal na 2:2. Beňo v 32. min po únik dal na 3:2. Divákov potešil utešenou strelou v 36. min Bretschneider – 4:2. V 42. min si strieľaný center D. Kováča zrazil do vlastnej brány Jakubec – 5:2. Po prestávke tempo upadlo, Haladej zlikvidoval šance Mikušku a Bretschneidera, na druhej strane L. Pajger netrafil. V 89. min F. Kováč po Mikuškovej prihrávke uzavrel stav na 6:2.

Góly: 26. a 89. F. Kováč, 23. D. Kováč, 32. Beňo, 36. Bretschneider, 42. vlastný Jakubec – 6. A. Buday, 9. L.Pajger.

KVAŠOV: Kopčan – D. Kováč, Kresánek, A. Gorelka, Škultéty, Mikuška, Bretschneider, Amrich (70. Bielik), Revák (83. Hoppan), Beňo, F. Kováč.

PLEVNÍK: Haladej – Jakubec, Slaninka, Čižmárik, T. Ďurkech, P. Ďurkech (56. Urík), Pavlovič (59. Vadovský), S. Buday, L. Pajger (61. J. Kremeň), A. Buday, Ilko. PAVOL PREKOP

Podmanín - Tr. Turná 5:1 (2:1)

sa ujal vedenia v 14. min krásnou strelou J. Sovíka do šibenice. Hostia o dve minúty využili zaváhanie v strede a Hulaj vyrovnal. Domáci potom nevyužili dve šance, ale v 40. min Kubiš dorazil loptu do siete – 2:1. Po faule na P. Gardiana v 52. min R. Sovík z jedenástku poslal loptu nad, no v 59. min P. Gardian tvrdou strelou zlomil odpor hostí – 3:1. V 74. min D. Pilár trafil nechytateľne zdiaľky a vysokú výhru prikrášlil v 81. min Michal Gardian popod gólmana.

Góly: 14. J. Sovík, 40. Kubiš, 59. P. Gardian, 74. D. Pilár, 81. Michal Gardian – 16. Hulaj.

PODMANÍN: T. Kostelanský – P. Kostelanský (78. Michal Gardian), F. Otradovec, Blažek, Martin Gardian (83. M. Fapšo), R. Sovík, D. Pilár, J. Sovík, Maroš Majtán (76. Škultéty), Kubiš (46. M. Kostelanský), P. Gardian (80. Žilinský).

TR. TURNÁ: Chlebana – Bednár (67. Lipták), A. Bečka, Poruban, Havier, Hrubý, Matúš Kováč (65. Sedláček), Chorvát, Marek Kováč (46. Hasenovič), Stronček (78. Vanko), Hulaj (76. J. Bečka).

Zem. Kostoľany – Cigeľ 0:2 (0:2)

Hneď v úvode zápasu mohol Mišeje streliť gól, ale jeho hlavička zo šiestich metrov letela vedľa. O päť minút neskôr prenikol Mokoš do šestnástky, no jeho strela obtrela len bočnú sieť. V 9. min po zlej rozohrávke v obrane domácich a následnej odrazenej lopte sa k nej dostal Kodaj a strelou k žrdi Zvalovej bránky otvoril skóre. Za dve minúty neskôr mohli hostia viesť aj vyššie, ale Tomáš Zaťko strelou z jedenástich metrov mieril nad bránu. V 23. min. prišla druhá zlá nahrávka v domácej obrane a Madarász prízemnou strelou k žrdi strelil druhý gól hostí. V prvom polčase ešte v 26. a 27. min. po centroch Mokoša dvakrát nepremenil dobré šance Mišeje. Na začiatku druhého polčasu nevyužil únik Andrej Zaťko, ktorého strelu Furka vyrazil na roh. V priebehu 52. min. Mišejeho kĺzačka zo štyroch metrov a ani Belancov pekný prienik do šestnástky neskončili vo Furkovej bránke. Hostia ešte pohrozili Madarászom, ale ten zo 6-tich metrov netrafil bránu domácich. V polovici druhého polčasu išiel Andrej Zaťko opäť sám na Furku, ale bol z toho len rohový kop pre domácich. Poslednú šancu zápasu v 70. min. mali hostia, keď vyrazenú Babaštovu strelu Madarász v dobrej pozícií netrafil. V dobrom remízovom zápase, v ktorom hlavne v druhom polčase sa domáci snažili vyrovnať, mali viac šťastia hostia a odviezli si všetky tri body domov.

Góly: 9. Kodaj, 23. Madarász. FRANTIŠEK MASLONKA

Veľká Hradná – Bošany 5:2 (4:1)

V 8. min po faule na Straku v pokutovom území otvoril skóre M. Kováč. Už o minútu neskôr potrestal chybu hosťujúceho brankára pri zlom vybehnutí M. Hilčík. V 12. min na 3:0 po peknom centri zvýšil M. Baláž. Domáci poľavili a do hry sa viac dostali hostia. V 26. min znížil na 3:1 S. Petrovič, keď jeho strelu brankár Guňovský vytlačil na tyč, ale proti dorážke bol bezmocný. V 38. min vystihol rozohrávku Kyjac a po rýchlej kombinačnej akcii stanovil polčasový výsledok na 4:1 Baláž. V 67. min strelou ponad múr zo štandardnej situácie znížil na 4:2 Aršič. V ďalšom priebehu vynikli obaja gólmani. Skóre na 5:2 uzavrel po faule v šestnástke na Baláža M. Kováč.

Góly: 9. a 89. Michal Kováč (2 z 11m), 11. M. Hilčík, 14. a 39. M. Baláž - 26. S. Petrović, 52. M. Aršić, R: Jozef Debnár, 100 divákov

V. HRADNÁ: Marek Guňovský - T. Masár (90. Jakub Guňovský), M. Machara, Michal Kováč, Milan Petrík, M. Kyjac, I. Krasimirov-Nikolov, J. Samuel Saloň (64. S. Marko), R. Straka, M. Baláž, M. Hilčík (17. S. Rychtárech)
BOŠANY: D. Panić - N. Neubauer, M. Beko, J. Súlovský, P. Hodál, D. Divéky, D. Miloslavljević, S. Petrović (70. J. Prec), M. Aršić, M. Petković, M. Pekala

Chocholná-Velčice – V. Uherce 1:0 (0:0)

Chocholná-Velčice v domácom prostredí potvrdila úlohu mierneho favorita. Rozhodnutie priniesol až záver zápasu, keď tri minúty pred koncom rozhodol o tom, že body zostanú doma Cingel.

Gól: 87. Cingel.

CHOCHOLNÁ: J. Horňák - J. Cingel, A. Michalec, M. Lukša, P. Brlej, M. Lobík, J. Tulpík, P. Gvizd, M. Suchánek, M. Ozimý (83. J. Tuhársky), J. Tuharský
V. UHERCE: Ľ. Znášik - M. Jankula, P. Gubka, Ľ. Valter, M. Štálnik, M. Cíger, P. Petráš, R. Kováč, J. Šorec, M. Beliansky, J. Kundala.

Uhrovec - Kanianka 2:0 (1:0)

Pred peknou diváckou kulisou sa hral dobrý futbal v podaní oboch celkov. Šance sa striedali na oboch stranách, domácich poslal do vedenia Vavro. Aj po zmene strán sa hral rýchly futbal, Bežo pridal druhý gól domácich a Uhrovec si tak víťazstvo už postrážil.

Góly: 29. L. Vavro, 56. J. Bežo.

1. Cigeľ 4 4 0 0 11:0 12

2. Kvašov 4 3 1 0 14:6 10

3. V. Hradná 4 3 1 0 14:8 10

4. Brvnište 4 3 1 0 8:4 10

5. Zem. Kostoľany 4 3 0 1 13:3 9

6. Podmanín 4 3 0 1 14:5 9

7. Chocholná 4 3 0 1 12:3 9