H. Poruba prišla o hráča, Streženice o výhru

Sumár a komentáre 6. futbalovej ligy.

Streženice (v pruhovanom) dostali dva nešťastné góly.(Zdroj: ONDREJ MIŠECH)

Košeca pokračuje na víťaznej vlne

Jasenica – Udiča 1:0 (0:0)

Domáci už bez trénera Pavla Zvaka odohrali so súperom vyrovnanú partiu. V 10. min Habáň pálil nad a o chvíľu sa pri Zubekovej strele vyznamenal M. Kňažko. Potom sa začali presadzovať domáci, ale strelu J. Janáčka vyrazil Štefánik a po polhodine brankár hostí zmaril šancu Heldesovi. V závere polčasu Štefánik kryl aj Pecníkovu strelu. Po prestávke ohrozil domácu bránu Zubek strelou nad a M. Kňažko vyrazil strely Rosinu a T. Drblíka. V 68. min M. Kňažka neprekonal v dobrej šanci Zubek a o výsledku rozhodlo v 87. min, keď dôrazný Borčický vyskočil najvyššie a hlavičkou zaistil Jasenici prvé tri body.

Prečítajte si tiež: Veteška pridal k polčasovému gólu po prestávke čistý hetrik

Gól: 87. Borčický.

JASENICA: M. Kňažko – Adamík, G. Kalaš, Hlušek, Borčický, Pecník, Moravík, A. Kňažko, Beniač, Heldes (84. M. Gáborík), J. Janáček (46. Belúch).

UDIČA: Štefánik – T. Drblík, Škrabák, Rosina, Pacek, Habáň (80. K. Beník), Harušinec, Ignácik, Zubek, Kvasník, M. Drblík.

Koš. Podhradie – Pruské 3:2 (2:1)

V 9. min po chybe obrany domáci netrafili bránu a v 10. min ich napodobnili hostia. V 13. min Ľ. Staňo otvoril skóre a v 22. min Ruman pridal druhý gól. Pruské pridalo a v 33. min Kuric znížil na 2:1. ľ. Staňo v 59. min z otočky krásnou strelou dal na 3:1, no súper o dve minúty kontroval Habšudom.

Góly: 13. a 59. Ľ. Staňo, 22. Ruman – 33. Kuric, 61. Habšuda.

K. PODHRADIE: M. Szücs – Michal Kováč, Mutala, M. Vlasatý (80. P. Suchomel), Ruman, Kozík, Ľ. Staňo, Ľ. Vlasatý, Bagin, Remšík, L. Szücs.

PRUSKÉ: Býček – Šagát, Šedo, P. Suchánek, Goga (52. Mikuš), Kuric (67. Digaňa), Habšuda, Branický, R. Tomanica, Bouhila (90. Ďuriš), Lukáč. (MŠ)

D. Kočkovce – Bolešov 1:1 (1:1)

Už v 1. min Prna mohol hostí do vedenia, ale minul. V 17. min Kvocera vybojoval stratenú loptu a po Mišíkovej prihrávke otvoril skóre krížnou strelou M. Pilát. Janiš v 24. min z 30 metrov skúšal pozornosť J. Garaja, ktorý v 36. min neudržal loptu a Veselý vyrovnal. Druhý polčas začali svižne domáci, no M. Pilát v 49. min tesne minul a o minútu Martin Barták si poradil so strelou Kvoceru. V 52. min po vyšachovaní domácej obrane M. Štefánek trafil brvno prázdnej brány. V 56. min L. Zapotoka mieril vedľa a v 65. min Prna v páde netrafil prázdnu bránu. J. Garaj chytil gólovú strelu Šimáka v 74. min a v 80. min Janiš pálil z priameho kopu tesne vedľa. V 89. min Mišík minul bránu hostí a duel končil remízou.

Góly: 17. M. Pilát – 36. Veselý.

D. KOČKOVCE: J. Garaj – Šábik, L. Chobot, Púpala, L. Garaj, L. Zapotoka, M. Pilát, Michálek, Mišík, T. Frnka (84. Kováčik), Kvocera (75. V. Frnka).

BOLEŠOV: Martin Barták – J. Šatka, M. Kvasnica, Šišaj, D. Barták, Prna, Michal Barták (90. Fabuš), Veselý, M. Štefánek (68. Flak), Šimák (88. L. Burdej), Janiš. (KM)

Mikušovce – Lysá 3:0 (2:0)

35. sekunde otvoril skóre domáci P. Ilavský a domáci pokračovali v nápore. V 2. min netrafil bránu Sondor a v 5. min Hedlík zblízka neprekonal Ciesara. Po rohu Mallo hlavičkoval vedľa, rovnako ako Gašpárek v 10. min. V 17. min hostia nepotrestali domáce zaváhanie a Ciesar v 23. min kryl priamy kop. V 41. min pohrozili hostia A. Zlochom a v 45. min Mojto po Samešovom priamom kope tečoval do siete Gašpárkovu strelu zvýšil na 2:0. V 52. min bol vylúčený po druhej žltej karte hosťujúci I. Hošták a v 65. min P. Ilavský trafil žrď. V 80. min Jakub Mojto oslávil svoje 23. narodeniny tretím gólom.

Góly: 45. a 80. Mojto, 1. P. Ilavský.

MIKUŠOVCE: Ciesar – M Štefanec (62. M. Burdej), M. Pagáč, Mallo, Cyparian, Mojto (81. R. Borovský), Gašpárek (76. Š. Kristín), Sameš, Ľ. Kristín, P. Ilavský, Sondor (89. Poláček).

LYSÁ: Fojtek – M. Janíček, P. Hošták, L. Panáček, Veteška, Drdák, A. Zlocha, Hedlík, I. Hošták, Macko, J. Panáček (46. L. Kalus).

Streženice – H. Poruba 2:3 (2:1)

Domáci začali nešťastným vlastný gólom, keď si Ľ. Medňanský nešťastne zrazil center do vlastnej brány – 0:1. Vyrovnať mohol v 18. min Vavrík, ale osamotený v 18. min prestrelil bránu. O sedem minút Michal Šesták po rohu hlavičkou vyrovnal. V 35. min odviezla záchranka hosťujúceho zraneného Juríčka. V 38. min spálil šancu Trník, ale v 42. min sa uvoľnil Martin Lamžo a prudkou strelou k žrdi dostal domácich do vedenia. Hostia pridali a v 65. min šťastným gólom Čurika vyrovnali. V 77. min vyšla H. Porube akcia a Körmendy dal víťazný gól.

Góly: 25. Michal Šesták, 42. Martin Lamžo - 10. vlastný Ľ. Medňanský, 65. Čurik, 77. Körmendy.

STREŽENICE: Hrišo – Struhárňanský, Ľ. Medňanský, Vavrík (69. E. Medňanský), Filiač, Martin Lamžo, Trník, Bernhauser, Miloš Šesták, Marián Loduha, Michal Šesták.

H. PORUBA: Smolka – Papp, M. Galko, Juríček (35. J. Staňo), Čurik, Majerík, Š. Dražkovec (46. Jánoško), Šebík (64. A. Staňo), Körmendy, Ranuša (87. M. Švaňa), Hofierka (46. Hetflajš). STANISLAV BALÁT

D. Mariková – Tuchyňa 3:1 (3:1)

Hostia začali výborne a v 2. min Adamovic po úniku krížnou dal na 0:1. Huličiakov priamy kop v 8. min Gospič vyrazil do brvna. V 13. min Kaniak zachránil vybehnutím pred Gajdošom a Mihálikov astrela v 18. min skončila rohom. O minútu Huličiak zdiaľky skákavou strelou prekvapil brankára – 1:1. Po dlhom aute J. Vlach v 25. min poslal loptu ponad brankára aj bránu. Letko o chvíľu pálil vedľa a v 33. min Gospič zmaril šancu Šibíka. V 38. min Mihálik ušiel obrane a dal na 2:1 a v 40. min Mikoláš zdiaľky tesne minul Kaniankou bránu.. V 43. min Šibík z uhla trafil pod brvno – 3:1. V 47. min sa nepresadil Mikoláš a Prchlíkovu strelu v 49. min Kaniak vyrazil na brvno. V 52. min Dubový zachraňoval pred útočníkmi hostí a v 56. min Adamovic netrafil odkrytú bránu. V závere Huličiak trafil žrď a Kaniak s námahou vyrazil dve strely hostí.

Góly: 19. Huličiak, 38. Mihálik, 43. Šibík – 2. Adamovic.

D. MARIKOVÁ: Kaniak – Ligas, Kršík, Dubový, Hrkota, Mihálik (69. Kysel), Huličiak, Ragula (61. A. Pilar), J. Vlach, Hladký, Šibík (81. Sekeráš).

TUCHYŇA: Gospič - P. Hrehuš st., Letko, T. Štefanec (67. P. Hrehuš ml.), Daňo (74. Prekop), Mikoláš, Poliak, Filo (46. M. Vlasatý), Gajdoš, Prchlík, Adamovic. ADRIÁN DEMÁČEK

Košeca – Papradno 6:0 (1:0)

nenasvedčoval, že domáci vyhrajú vysokým rozdielom. Všetko naštartoval úvodný gól P. Mihalika v 43. min po krásnom pase. Hostia hrali takticky v prvom polčase dobre, ale šancu nemali. Po prestávke prišiel nápor domácich a po faule G. Bortel premenil jedenástku. O tri minúty po zlej rozohrávke Malovec zvýšil na 3:0. Potom sa hralo na jednu bránu a domáci excelovali po pekných akciách. Štvrtý gól pridal v 75. min Malovec a v závere skompletizoval hetrik G. Bortel. Výhra Košece mohla byť vyššia, ale jej hráči zahodili tri čisté šance.

Góly: 54., 79. a 82. G. Bortel (prvý z 11 m), 43. P. Mihalik, 57. Škrapko, 75. Malovec.

KOŠECA: Kostka – Mozolík, Švehla, Dúžek, Štepanovič (82. Marcinek), Kučo, Siekel (19. J. Tomanica), Malovec, Škrapko, G. Bortel, P. Mihalik (72. J. Barkáč).

PAPRADNO: P. Gardoň – Šepeš (49. Cupan), M. Hrebičík (7. Šmulík), M. Gardoň (68. Šramčík), Tóth, Fujaček, Jeleník, Kozáčik, Nemčík, Lokšík, Pauk.

1. OMV má riešenie na neohlásených kuriérov
  2. Platíte si poistenie domova zbytočne?
  9. Hidradenitída - kožná choroba, o ktorej sa nehovorí
  10. Rozhodnite v sobotu o starostoch aj o svojom dôchodku!

Článok je zaradený aj do ďalších tém Futbal

Fotografie bábätiek z považskobystrickej a trenčianskej pôrodnice.

Kvašov bojoval o pozíciu jesenného lídra. Podarilo sa?

Sumár a komentáre 15. kola 5. futbalovej ligy.

Najviac starostov je zo Smeu. Pozriete si víťazov

Vo viac než polovici obcí vyhrali starostovia, ktorí kandidovali za stranu Smer-SD alebo za koalíciu, kde figurovala táto strana.