Slovan už nie je v pohári, ale Považská Bystrica áno

Vo futbalovom Slovnaft cupe začalo 3. kolo.

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

O postupe rozhodli hráči z lavičky

Pata – Pov. Bystrica 0:2 (0:0)

Súboj 3. kola pohárovej súťaže sa na domácu žiadosť hral už 29. augusta. „Súperovi sme vyhoveli, pretože sa hralo vo sviatok a naši hráči nemuseli ísť do práce. Vedúci tím 5. ligy Stred sme nepodcenili, no šancu dostali aj hráči z lavičky, kým skúsení Bobot, Kršák, Zavadzan a Marek Gajdošík ostali na lavičke. Cez prestávku za bezgólového stavu prišli posledne dvaja menovaní, ktorí zobrali taktovku do rúk a výrazne sa zaslúžili o výhru,“ povedal tréner MŠK Považská Bystrica Jaroslav Vágner.

Prečítajte si tiež: Púchov narobil Fortunaligistovi problémy - aktualizované Čítajte

V prvom polčase mali viac z hry ambiciózni domáci, no s náznakmi šancí si obrana hostí poradila. Pov. Bystrica si čistú šancu nevypracovala a do kabín sa išlo za bezgólového stavu. V úvode druhého polčasu mohla ísť Pata do vedenia, ale T. Kováč tvrdú strelu vyrazil a dorážka gólom neskončila. Po hodine hry po rýchlej akcii Vališík poslal loptu do opustenej brány, no obrancovia ju stihli poslať mimo žrde. O desať minút J. Valient pri zadnej žrdi nedokázal loptu umiestniť do odkrytej brány. Pov. Bystrica sa dočkala v 73. min, kedy Zavadzan z 30 metrov z priameho kopu trafil k žrdi – 0:1. Postupovú poistku v podobe druhého gólu pridal štyri minúty pred koncom Marek Gajdošík, ktorý sa individuálne presadil proti trom súperom a s prehľadom zvýšil na 0:2.

výhrach v Ladcoch 3:0 kontumačne a 4:0 v Plevníku zvládli Považskobystričania ďalšiu prekážku a budú čakať, koho im prisúdi v 4. kole žreb.

Góly: 79. Zavadzan, 86. Marek Gajdošík.

POV. BYSTRICA: T. Kováč – Popelka, Vala, Majerčík (76. Kršák), Petruš, Čiernik (46. Marek Gajdošík), Borovička (46. Zavadzan), Valašík, J. Valient, K. Masaryk, A. Gáborík.

Kým obhajca trofeje Slovan po výhre v Horných Orešanoch vinou administratívnej chybe a neoprávneného štartu hráča z pohára vypadol, Pov. Bystrica ide ďalej....

1. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
  2. Nová škôlka 21. storočia na Kramároch
  3. Na výpadok elektriny vás môže upozorniť aj SMS
  4. Čo musíte vedieť, ak chcete prežiť Vianoce v zdraví a so svojimi
  5. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!
  6. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
  7. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  8. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
  9. 8 inšpirácií, ako využiť zvyšky jedla a nič nevyhodiť
  10. Slovenské „šampanské“, za ktorým sa skrýva príbeh lásky
  1. Čo musíte vedieť, ak chcete prežiť Vianoce v zdraví a so svojimi
  3. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
  4. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!
  5. Tento výťah si poradí aj s tým najužším schodiskom
  6. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
  7. COOP Jednota je najdôveryhodnejším slovenským predajcom potravín
  8. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  9. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?

Článok je zaradený aj do ďalších tém
Futbal, Slovnaft Cup (Slovenský pohár vo futbale)

Včera zasadal krízový štáb

Mimoriadne zasadal spoločný krízový štáb okresov Považská Bystrica a Púchov.

Bitka a krv na ľade počas tréningu. S Řepíkom sme neverili vlastným očiam, spomína Mário Bližňák

Ako 17-ročný nastúpil proti Michalovi Handzušovi. V drese Vancouveru odohral šesť zápasov a strelil jeden gól. Po návrate do Európy zažil výbornú sezónu v Sparte Praha a striebro z majstrovstiev sveta. Pred rokom Mário Bližňák ukončil hokejovú kariéru.

Mário Bližňák.
NATÍVNA INFORMÁCIA

Časové predplatné lístky šetria čas i peniaze

Novinku spúšťa Trenčiansky samosprávny kraj v spolupráci s dopravcami SAD Trenčín a SAD Prievidza už od 13. decembra 2020.

Radnica má záujem vybudovať cyklotrasu do miestnej časti Prejta

Dubnická samospráva už niekoľko rokov deklaruje svoj záujem vybudovať cyklotrasu do miestnej časti Prejta.