Slovan už nie je v pohári, ale Považská Bystrica áno

Vo futbalovom Slovnaft cupe začalo 3. kolo.

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

O postupe rozhodli hráči z lavičky

Pata – Pov. Bystrica 0:2 (0:0)

Súboj 3. kola pohárovej súťaže sa na domácu žiadosť hral už 29. augusta. „Súperovi sme vyhoveli, pretože sa hralo vo sviatok a naši hráči nemuseli ísť do práce. Vedúci tím 5. ligy Stred sme nepodcenili, no šancu dostali aj hráči z lavičky, kým skúsení Bobot, Kršák, Zavadzan a Marek Gajdošík ostali na lavičke. Cez prestávku za bezgólového stavu prišli posledne dvaja menovaní, ktorí zobrali taktovku do rúk a výrazne sa zaslúžili o výhru,“ povedal tréner MŠK Považská Bystrica Jaroslav Vágner.

Prečítajte si tiež: Púchov narobil Fortunaligistovi problémy - aktualizované Čítajte

V prvom polčase mali viac z hry ambiciózni domáci, no s náznakmi šancí si obrana hostí poradila. Pov. Bystrica si čistú šancu nevypracovala a do kabín sa išlo za bezgólového stavu. V úvode druhého polčasu mohla ísť Pata do vedenia, ale T. Kováč tvrdú strelu vyrazil a dorážka gólom neskončila. Po hodine hry po rýchlej akcii Vališík poslal loptu do opustenej brány, no obrancovia ju stihli poslať mimo žrde. O desať minút J. Valient pri zadnej žrdi nedokázal loptu umiestniť do odkrytej brány. Pov. Bystrica sa dočkala v 73. min, kedy Zavadzan z 30 metrov z priameho kopu trafil k žrdi – 0:1. Postupovú poistku v podobe druhého gólu pridal štyri minúty pred koncom Marek Gajdošík, ktorý sa individuálne presadil proti trom súperom a s prehľadom zvýšil na 0:2.

výhrach v Ladcoch 3:0 kontumačne a 4:0 v Plevníku zvládli Považskobystričania ďalšiu prekážku a budú čakať, koho im prisúdi v 4. kole žreb.

Góly: 79. Zavadzan, 86. Marek Gajdošík.

POV. BYSTRICA: T. Kováč – Popelka, Vala, Majerčík (76. Kršák), Petruš, Čiernik (46. Marek Gajdošík), Borovička (46. Zavadzan), Valašík, J. Valient, K. Masaryk, A. Gáborík.

Kým obhajca trofeje Slovan po výhre v Horných Orešanoch vinou administratívnej chybe a neoprávneného štartu hráča z pohára vypadol, Pov. Bystrica ide ďalej....