Piatok, 21. september, 2018 | Meniny má Matúš

Nedávny líder dostal poriadny výprask

Sumár 5. kola 6. futbalovej ligy.

H. Poruba (v zelenom) nadelila nováčikovi z D. Marikovej sedem gólov.(Zdroj: ONDREJ MIŠECH)

Domáci zmazali dvojgólové manko v poslednej minúte

Papradno – Koš. Podhradie 3:3 (0:2)

V 3. min Jeleník z priameho kopu tesne minul bránu a v 7. min Kozíkov priamy kop kryl Hromadík. O minútu po vyšachovaní obrany dostal hostí do vedenia Remšík – 0:1. Kozáčikov pokus zdiaľky Szücs s námahou vyrazil a rovnako si počínal aj pri strele Cupana v 20. min. Remšík v 26. min prízemnou strelou po chybe obrany zvýšil na 0:2. Hlavičku J. Galka kryl brankár a v 34. min Fujaček trafil iba bočnú sieť. Hlavičku nekrytého Ľ. Staňa chytil v 36. min Hromadík. Cupanov prízemný center nik z domácich v päťke v 43. min nezachytil a strelu M. Vlasatého zneškodnil Hromadík. Šepeš po prestávke zblízka netrafil, ale v 58. min Fujaček po Kozáčikovej prihrávke znížil na 1:2. V 66. min Rumanovu strelu Hromadík vyrazil na roh a Fujaček hlavičkoval vedľa. V 70. min po ďalšej chybe Ľ. Staňo zvýšil na 1:3.

Prečítajte si tiež: H. Poruba prišla o hráča, Streženice o výhru

Papradno pritlačilo, brankár hostí robil, čo mohol, no v 83. min ho hlavou po rohu prekonal Fujaček. V 90. min zachránil domácim bod hlavičkou J. Galko.

Góly: 58. a 83. Fujaček, 90. J. Galko - 8. a 26. Remšík, 70. Ľ. Staňo.

PAPRADNO: Hromadík – Šepeš (55. M. Hrebičík), M. Gardoň, Fujaček, J. Galko, Nemčík, Kozáčik, Jeleník, Cupan, Pauk, Moravík (25. Šmulík).

KOŠ. PODHRADIE: M. Szücs – Michal Kováč, Mutala, M. Vlasatý, Ruman, Kozík, Ľ. Staňo (89. Floriš), Ľ. Vlasatý, Bagin, Remšík (57. Čepák), P. Suchomel. ADRIÁN DEMÁČEK

Tuchyňa – Košeca 2:1 (1:1)

Úvod patril domácim, v 3. min Kostka vyrazil Štefulovu tvrdú strelu. V 12. min sa hostia ujali vedenia G. Bortelom, ktorého tvrdá strela skončila pod brvnom. O sedem minút Štefulov prienik zmaril Kostka. V 30. min pohrozil opäť G. Bortel a o štyri minúty ho napodobnil domáci Prchlík. Tuchyňa sa tešila z gólu v 45. min, kedy Štefula ideálne uvoľnil Prchlíka, a ten trafil k žrdi – 1:1. Po prestávke domáci výrazne pridali, v 51. min prenikol obranou Adamovic, jeho strelu brankár vyrazil a Prchlík vrátil loptu do siete – 2:1. V 60. min si Mikoláš vyslúžil potlesk za bombu z priameho kopu, ktorú vyrazil Kostka. Tuchynčania pozorne bránili, hrozili brejkami a výhru udržali.

Góly: 45. a 52. Prchlík – 12. G. Bortel.

TUCHYŇA: Gospič – Letko, P. Hrehuš st., P. Štefanec (46. Jozef Poliak), Daňo, Mikoláš, T. Suchánek, Gajdoš, Prchlík (88. M. Vlasatý), Adamovic, Štefula (76. P. Hrehuš ml.).

KOŠECA: Kostka – Mozolík, Švehla, Országh, Dúžek, Štepanovič, Kučo, Malovec, G. Bortel, P. Mihalik, J. Tomanica. JOZEF POLIAK

H. Poruba - D. Mariková 7:1 (4:1)

vyšiel hosťom a v 2. min M. Mihálik prekvapil Kisa – 0:1. Už v 8. min vyrovnal po Jánoškovej prihrávke Hetflajš. Jánoško v 12. min nastrelil žrď a z protiútoku Ragula utešenou strelou vyskúšal Kisa. O štyri minúty sa uvoľnil Jánoško a bolo 2:1. Ten istý hráč bol sám v 234. min pred Kaniakom, ktorý ho vychytal a v 31. min pätičkou tesne minul šibenicu. O dve minúty sa presadil Hetfajš a v 39. min Jánoško po úniku zvyšoval už na 4:1. V 43. min z priameho kopu Huličiak z 30 metrov bombou neprekonal Kisa. Po prestávke Kaniak pochytal tutovky Körmendyho, Ranuša, Š. Dražkovca a ďalší poltucet striel tesne minul jeho bránu. V 60. min už nestačil na opakovanú strelu Jánoška – 5:1. V 78. min pridal šiesty gól A. Staňo a v 90. min dal siedmy gól ďalekonosnou strelou P. Dražkovec.

Góly: 16., 39. a 60. Jánoško, 8. a 33. Hetflajš, 78. A. Staňo, 88. P. Dražkovec – 2. M. Mihálik.

H. PORUBA: Kis – Majerík (76. P. Dražkovec), M. Galko, Š. Dražkovec (68. Papp), Körmendy, Ranuša (60. A. Staňo), Jánoško (68. Hofierka), Hetflajš (80. R. Švaňa), J. Staňo, M. Švaňa, R. Staňo.

D. MARIKOVÁ: Kaniak – Pilar, Dubový, Hrkota, Kysel (87. R. Vlach), M. Mihálik, Ragula, Huličiak, Sekeráš, Hladký, Šibík. ONDREJ MIŠECH

Lysá – Streženice 1:8 (0:2)

prvom polčase to nevyzeralo na domáci debakel. Hosťom pomohli dva zlepené góly, o ktoré sa postarali v priebehu minúty od 19. do 20. Trník a Michal Šesták. Lysania odpovedať nedokázali a nevyšlo im to ani po prestávke. Marián Loduha v 50. a v 56. min dvoma zásahmi zvýšil na 0:4 a o minútu Michal Šesták zvyšoval na 0:5. O päť minút sa dočkali aj domáci, keď dal čestný gól P. Hošták – 1:5. Ďalšia zmena stavu prišla na opačnej strane, keď postupne Filiač, Bernhauser a Martin Lamžo dovŕšili šokujúcu prehru Lysej na 1:8.

Góly: 62. P. Hošták - 20. a 57. Michal Šesták, 50. a 56. Marián Loduha, 19. Trník, 70. Filiač, 75. Bernhauser, 82. Martin Lamžo.

LYSÁ: Fojtek – M. Janíček, P. Hošták, L. Panáček, Veteška, A. Zlocha, Hedlík, Ľ. Janíček, Macko (27. J. Panáček – 78. Zigo), P. Kováč, Vraník (46. Drdák).

STREŽENICE: Hrišo – Struhárňanský (71. Benko), Ľ. Medňanský, Vavrík, Filiač, Martin Lamžo, Trník, Bernhauser, Krajči (51. Horemuž), Marián Loduha, Michal Šesták.

Udiča – Mikušovce 4:2 (2:1)

Už v 10. min ušiel obrane výborne hrajúci Zubek a otvoril skóre - 1:0, no v 26. min sa zranil a odstúpil. V 32. min Ľ. Kristín technickým oblúčikom prehodil brankára a vyrovnal na 1:1. O tri minúty T. Drblík po rýchlo hodenom aute dostal domácich znova do vedenia - 2:1. Gašpárek po chybe obrany v 65. min vyrovnal na 2:2. Strelu Kvasníka Ciesar vyrazil, ale v 69. min na jeho druhú strelu nestačil – 3:2. V 85. min Pacek pridal štvrtý gól z protiútoku – 4:2. Remízový a slušný zápas v koncovke lepšie zvládli domáci.

Góly: 10. Zubek, 35. T. Drblík, 69. Kvasník, 85. Pacek – 32. Ľ. Kristín, 65. Gašpárek.

UDIČA: P. Rosina – T. Drblík, Škrabák, J. Trško, Pacek, Habáň, Harušinec, Ignácik, Zubek (26. Melicherík), Kvasník (72. M. Hájek), M. Drblík (86. K. Beník).

MIKUŠOVCE: Ciesar – M. Štefanec (R. Borovský), Pagáč, Mallo, Cyprian (46. Š. Kristín), Mojto, Gašpárek, Sameš, Ľ. Kristín, P. Ilavský, Sondor.

Bolešov – Jasenica 0:2 (0:0)

Domácim nebolo súdené vyhrať, počas celého zápasu zahodili päť stopercentných šancí. Vrcholom bol nepremenený pokutový kop Veselého za stavu 0:1, ktorý mu v 81. min zneškodnil veľmi dobre chytajúci M. Kňažko. Hostia v 31. min pohrozili Pavlíkovou strelou do brvna. Keď už obe mužstvá pomýšľali na remízu, v 78. min Pavlík st. unikol z polovice ihriska, obišiel všetko, čo mu stálo v ceste – 0:1. Po zahodenej jedenástke Pavlík st. opäť unikol a nestarnúci E. Hrebík jeho perfektnú prihrávku premenil na druhý gól.

Góly: 78. Pavlík, 82. E. Hrebík.

BOLEŠOV: Martin Barták – J. Šatka, M. Kvasnica, D. Barták, Prna, Michal Barták (63. Strečanský), Veselý, M. Štefánek (86. L. Burdej), Šimák, Janiš, Flak.

JASENICA: M. Kňažko – Adamík, G. Kalaš, Hlušek, Borčický (60. E. Hrebík), Moravík, A. Kňažko (88. Heldes), F. Šterdas, L. Papšo (70. M. Gáborík), Pavlík st., P. Jánošík (32. J. Janáček).

Pruské – D. Kočkovce 2:1 (0:1)

V prvom polčase hralo medzi šestnástkami, oba tímy hrozili brejkami. V 25. min sa hostia ujali vedenia po nakopnutej lopte, keď M. Pilát únik zakončil gólom – 0:1. V 30. min D. Kočkovce nastrelili brvno L. Zapotokom a v 41. min Habšudovu strelu bravúrne zneškodnil J. Garaj. Po prestávke domáci pridali, v 55. min Kuric po úniku trafil brvno, o chvíľu ho napodobnil Lukáč, ktorý si v 60. min po Šedovej prihrávke položil brankára a vyrovnal. O osem minút delovku Lukáča J. Garaj vytlačil zo šibenice na roh. V 76. min po krásnej akcii Habšuda prestrelil prázdnu bránu. Všetko si vynahradil v 90. min a po rohu dal hlavou víťazný gól.

Góly: 60. Lukáč, 90. Habšuda – 25. M. Pilát.

PRUSKÉ: Býček – Šedo, Lukáč, P. Suchánek (31. Goga), Ďuriš (81. Mikula), Branický, Palkech, Kňažek (55. Šagát), Habšuda, Kuric, Mikuš (83. Digaňa).

D. KOČKOVCE: J. Garaj – Šábik, L. Chobot, Púpala, L. Garaj, M. Pilát, L. Zapotoka, Michálek, Mišík (76. Crkoň), T. Frnka, Kvocera (81. V. Frnka).

1. Košeca 5 4 0 1 15:3 12

2. H. Poruba 5 4 0 1 17:8 12

3. Udiča 5 3 0 2 8:8 9

4. Tuchyňa 5 2 2 1 8:7 8

5. Streženice 5 2 1 2 12:7 7