Beluša naťahuje sériu bez inkasovaného gólu

Sumár 6. kola 3. futbalovej ligy.

Beluša (v bielom) hostila nováčika z Kalnej nad Hronom.Beluša (v bielom) hostila nováčika z Kalnej nad Hronom. (Zdroj: ĽUBO ONDRÁŠKO)

Na Považí gólov veľa nepadlo

MŠK Pov. Bystrica – Šaľa 0:1 (0:0)

Vo vyrovnanom zápase sa domáci nedokázali presadiť. Ako prvý pohrozil hosťujúci Nagy v 9. min, no v dobrej pozícii prestrelil. Potom sa hralo medzi šestnástkami, až v 21. min Marek Gajdošík po úniku z uhla trafil žrď. V 32. min po dlhom predlženom aute Bobot chytil nedôraznú hlavičku Tubonemiho zblízka. V 45. J. Valient nezasiahol pekný center na päťke a na druhej strane Hanzelov priamy kop tesne minul Bobotovu bránu. Ani po prestávke sa obraz hry veľmi nemenil.V 63. min domáci tečovaný priamy kop skončil rohom a následná hlavička L. Slávika bola nepresná. V 78. min po Hanzelovom centri Bobota zblízka neprekonal osamotený Mpofu, no v 82. min po rohu Body trafil pod brvno. O minútu Valovu hlavičku kryl Čellár a Gáboríkov center v 86. min tesne minul šibenicu.

SkryťVypnúť reklamu

Gól: 82. Body.

POV. BYSTRICA: Bobot – Borovička (63. Valašík), Vala, Kršák, Petruš, Zavadzan, B. Gamboš (46. Čiernik), J. Valient (82. A. Gáborík), Marek Gajdošík, Popelka, L. Slávik.

Prečítajte si tiež: Nový líder takmer začal ročník o súťaž nižšie Čítajte

Led. Rovne – Púchov 0:1 (0:1)

V derby boli hostia futbalovejší, v 5. min domáca obrana chybovala, čo potrestal Sibanda spoza šestnástky strelou od žrde. Odpovedať sa snažil Púček, ale dvakrát nemieril presne. V 35. min center Vanáka skončil na žrdi Bačíkovej brány. Po prestávke sa domáci snažili, ale Púchovčania ich rozumnou hrou držali na dištanc a do šancí nepúšťali. Po štyroch neúspešných vzájomných zápasoch sa Púchov dočkal zaslúženej výhry.

Gól: 5. Sibanda.

L. ROVNE: Bačík – Kollár, Ďurovec (75. Poláček), Chmelík, Pišta (46. Riečičiar), Detko, Lipták (83. Piaček), Živčic, Púček, Híreš, Krištof (75. Golej).

PÚCHOV: Strelčík – Riška, Ozimý, Kosorín (73. Kopiš), J. Pilát, Sibanda (90. Turza), D. Pilný, Vanák, Michlík (90. Marek Kvaššay), Krčula (85. Marman), Brezničan.

ĽUBOŠ DUBOVÝ

Beluša - Kalná nad Hronom 1:0 (1:0)

Po opatrnom úvode mohla Beluša otvoriť skóre z priameho kopu. Loptu si postavil Gorelka a krásnou strelou do šibenice poslal domácich do vedenia 1:0. Kalná mohla o niekoľko minút vyrovnať, ale Solčianskeho pohotová strela v bráne neskončila. Hostia sa prezentovali veľmi tvrdou hrou, na ktorú doplatili v 37. min, keď po faule na Mišutku Beluša zahrávala pokutový kop. Penaltový strelec Gorelka tentokrát vsadil na razanciu, ale loptu poslal ponad Guťanovu bránu. V bojovnom zápase sa šance rodili len veľmi sporadicky. Po Mišutkovej prihrávke mohol zvýšiť vedenie Gorelka, ale Guťan predviedol skvelý zákrok. Hostia mali v záverečnom tlaku dve gólové príležitosti. Pánik v šanci minul bránu a Szépova hlavička skončila na brvne. Domáci už piatykrát za sebou neinkasovali a tešia sa z ďalšieho víťazstva.

Góly 16. M. Gorelka.

BELUŠA: Vangel – Janček, Cisár, Novisedlák, Ďuriš (88. Mišák), Gašpar, Hrenák, Levai (67. Oravec), P. Mišutka, M. Gorelka (86. Meliš), Čačko. MILAN HRUBO

FC Nitra jun. – N. Mesto 4:0 (2:0)

Napriek reprezentačnej prestávke sa za juniorov Nitry nepredstavil žiaden hráč zo základu prvoligového áčka. Fábry využil Tomov prienik a Guláš premenil kolmicu od Vrábela. Krásny gól pridal po prestávke Steinhübel spoza šestnástky a výhru potvrdil v 63. min Fábry.

Góly: 24. a 63. Fábry, 29. Guláš, 54. Steinhübel.

N. MESTO: Vavrúš - Knižka, Kubrický (46. Fabuš), Šupka (39. Marták), Múdry, Holíček, Bošanský, Martinko, Kopín, Železník, Nemček.

Tr. Teplice – N. Zámky 6:0 (3:0)

Už v 7. min Šiko pätičkou predĺžil roh a Radenovič s prehľadom skóroval. Domáci pokračovali v tlaku, ale veľa šancí zostalo nevyužitých. V 35. min sa až ujala hlavička Božoviča a v 44. min uzavrel polčasový výsledok Šiko. Teplice pokračovali v snahe prekonať súperovu bránu, ale to sa podarilo až Petrovičovi v 58. min, keď z priameho kopu vymietol pavučinu. Po tomto góle hostia prvý a aj skoro poslednýkrát ohrozili Hodála po rohu. Šiko po chybe zvýšil na 5:0 a Švikruhov center si nešťastne vrazil do vlastnej brány Belokostolský.

Góly: 44. a 63. Šiko, 7. Radenovič, 35. Božovič, 58. Petrovič, 88. vlastný Belokostolský.

TR. TEPLICE: Hodál – Vlado (74. Losonszký), Radenovič (70. Kostič), Beňo, Vaculík, Petrovič (68. Švikruha), Stojkov, Hrnko (46. Svorada), Šiko (64. Ambrož), Držík, Božovič.

6. kolo: Malženice - Trnava B 1:0 (0:0), 80. Magdolen, Galanta - ViOn B Vráble 1:1 (0:1), 80. Lenárt – 39. Zrubec, V. Ludince – Gabčíkovo 0:1 (0:0), 66. Zsigmond.

1. Beluša 6 4 2 0 13:1 14 (+5)

2. Gabčíkovo 6 4 1 1 10:6 13 (+4)

3. Nitra jun. 5 4 0 1 13:7 12 (+3)

4. Galanta 6 3 2 1 11:7 11 (-1)

5. Šaľa 6 3 1 2 7:5 10 (+1)

6. Led. Rovne 6 2 3 1 9:4 9 (-3)

7. Malženice 6 3 0 3 11:8 9 (-3)

8. Tr. Teplice 6 2 2 2 13:8 8 (-1)