Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Beluša naťahuje sériu bez inkasovaného gólu

Sumár 6. kola 3. futbalovej ligy.

Beluša (v bielom) hostila nováčika z Kalnej nad Hronom.Beluša (v bielom) hostila nováčika z Kalnej nad Hronom. (Zdroj: ĽUBO ONDRÁŠKO)

Na Považí gólov veľa nepadlo

MŠK Pov. Bystrica – Šaľa 0:1 (0:0)

Vo vyrovnanom zápase sa domáci nedokázali presadiť. Ako prvý pohrozil hosťujúci Nagy v 9. min, no v dobrej pozícii prestrelil. Potom sa hralo medzi šestnástkami, až v 21. min Marek Gajdošík po úniku z uhla trafil žrď. V 32. min po dlhom predlženom aute Bobot chytil nedôraznú hlavičku Tubonemiho zblízka. V 45. J. Valient nezasiahol pekný center na päťke a na druhej strane Hanzelov priamy kop tesne minul Bobotovu bránu. Ani po prestávke sa obraz hry veľmi nemenil.V 63. min domáci tečovaný priamy kop skončil rohom a následná hlavička L. Slávika bola nepresná. V 78. min po Hanzelovom centri Bobota zblízka neprekonal osamotený Mpofu, no v 82. min po rohu Body trafil pod brvno. O minútu Valovu hlavičku kryl Čellár a Gáboríkov center v 86. min tesne minul šibenicu.

Gól: 82. Body.

POV. BYSTRICA: Bobot – Borovička (63. Valašík), Vala, Kršák, Petruš, Zavadzan, B. Gamboš (46. Čiernik), J. Valient (82. A. Gáborík), Marek Gajdošík, Popelka, L. Slávik.

Prečítajte si tiež: Nový líder takmer začal ročník o súťaž nižšie Čítajte

Led. Rovne – Púchov 0:1 (0:1)

V derby boli hostia futbalovejší, v 5. min domáca obrana chybovala, čo potrestal Sibanda spoza šestnástky strelou od žrde. Odpovedať sa snažil Púček, ale dvakrát nemieril presne. V 35. min center Vanáka skončil na žrdi Bačíkovej brány. Po prestávke sa domáci snažili, ale Púchovčania ich rozumnou hrou držali na dištanc a do šancí nepúšťali. Po štyroch neúspešných vzájomných zápasoch sa Púchov dočkal zaslúženej výhry.

Gól: 5. Sibanda.

L. ROVNE: Bačík – Kollár, Ďurovec (75. Poláček), Chmelík, Pišta (46. Riečičiar), Detko, Lipták (83. Piaček), Živčic, Púček, Híreš, Krištof (75. Golej).

PÚCHOV: Strelčík – Riška, Ozimý, Kosorín (73. Kopiš), J. Pilát, Sibanda (90. Turza), D. Pilný, Vanák, Michlík (90. Marek Kvaššay), Krčula (85. Marman), Brezničan.

ĽUBOŠ DUBOVÝ

Beluša - Kalná nad Hronom 1:0 (1:0)

Po opatrnom úvode mohla Beluša otvoriť skóre z priameho kopu. Loptu si postavil Gorelka a krásnou strelou do šibenice poslal domácich do vedenia 1:0. Kalná mohla o niekoľko minút vyrovnať, ale Solčianskeho pohotová strela v bráne neskončila. Hostia sa prezentovali veľmi tvrdou hrou, na ktorú doplatili v 37. min, keď po faule na Mišutku Beluša zahrávala pokutový kop. Penaltový strelec Gorelka tentokrát vsadil na razanciu, ale loptu poslal ponad Guťanovu bránu. V bojovnom zápase sa šance rodili len veľmi sporadicky. Po Mišutkovej prihrávke mohol zvýšiť vedenie Gorelka, ale Guťan predviedol skvelý zákrok. Hostia mali v záverečnom tlaku dve gólové príležitosti. Pánik v šanci minul bránu a Szépova hlavička skončila na brvne. Domáci už piatykrát za sebou neinkasovali a tešia sa z ďalšieho víťazstva.

Góly 16. M. Gorelka.

BELUŠA: Vangel – Janček, Cisár, Novisedlák, Ďuriš (88. Mišák), Gašpar, Hrenák, Levai (67. Oravec), P. Mišutka, M. Gorelka (86. Meliš), Čačko. MILAN HRUBO

FC Nitra jun. – N. Mesto 4:0 (2:0)

Napriek reprezentačnej prestávke sa za juniorov Nitry nepredstavil žiaden hráč zo základu prvoligového áčka. Fábry využil Tomov prienik a Guláš premenil kolmicu od Vrábela. Krásny gól pridal po prestávke Steinhübel spoza šestnástky a výhru potvrdil v 63. min Fábry.

Góly: 24. a 63. Fábry, 29. Guláš, 54. Steinhübel.

N. MESTO: Vavrúš - Knižka, Kubrický (46. Fabuš), Šupka (39. Marták), Múdry, Holíček, Bošanský, Martinko, Kopín, Železník, Nemček.

Tr. Teplice – N. Zámky 6:0 (3:0)

Už v 7. min Šiko pätičkou predĺžil roh a Radenovič s prehľadom skóroval. Domáci pokračovali v tlaku, ale veľa šancí zostalo nevyužitých. V 35. min sa až ujala hlavička Božoviča a v 44. min uzavrel polčasový výsledok Šiko. Teplice pokračovali v snahe prekonať súperovu bránu, ale to sa podarilo až Petrovičovi v 58. min, keď z priameho kopu vymietol pavučinu. Po tomto góle hostia prvý a aj skoro poslednýkrát ohrozili Hodála po rohu. Šiko po chybe zvýšil na 5:0 a Švikruhov center si nešťastne vrazil do vlastnej brány Belokostolský.

Góly: 44. a 63. Šiko, 7. Radenovič, 35. Božovič, 58. Petrovič, 88. vlastný Belokostolský.

TR. TEPLICE: Hodál – Vlado (74. Losonszký), Radenovič (70. Kostič), Beňo, Vaculík, Petrovič (68. Švikruha), Stojkov, Hrnko (46. Svorada), Šiko (64. Ambrož), Držík, Božovič.

6. kolo: Malženice - Trnava B 1:0 (0:0), 80. Magdolen, Galanta - ViOn B Vráble 1:1 (0:1), 80. Lenárt – 39. Zrubec, V. Ludince – Gabčíkovo 0:1 (0:0), 66. Zsigmond.

2. Vitajte v postapokalyptickom svete
  3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  4. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  5. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?

Hlavný sponzor FK Beluša sa smial na komentároch fanúšikov Slovana

Hlavný sponzor FK Beluša Rastislav Pagáč.
Ali Lembakoali o Púchove, rasizme na trávnikoch či živote v Afrike.

Nadávali mu do opice, hádzali po ňom banány. Lembakoali: Pár miestam som sa vyhýbal

Čierna perla futbalového Púchova ALIAS LEMBAKOALI (49), ktorému nikto nepovie inak ako Ali, nedá na mesto pod Lachovcom dopustiť.

Ali Lembakoali obliekal púchovský dres štyri roky.

Považskobystrická nemocnica zápasí s nedostatkom krvi

Hematologicko-transfúzne oddelenie Nemocnice s poliklinikou v Považskej Bystrici zápasí s nedostatkom zásob krvi. Na jej darovanie vyzýva darcov na sociálnej sieti.

Tradičné motorkárske darovanie krvi v Sečovciach. Tradícia ostala neporušená.