Extraliga mužov pokračovala 3. kolom.

Pov. Bystrica (v modrom) hrala v Hlohovci. Pov. Bystrica (v modrom) hrala v Hlohovci. (Zdroj: ARCHÍV J. ŠPROCHA)

Po prestávke Bystričania zlomili domáci odpor

Sporta Hlohovec - MŠK Pov. Bystrica 24:35 (12:13)

Hostia začali gólom Ivanytsiu, ale Hlohovec skóre otočil na 3:1. Zápas poznačili nepresnosti na oboch stranách a góly pribúdali iba pomaly. Domáci si udržiavali tesné vedenie, ale v 11. min za stavu 5:3 im šancu zmaril Kovačin. V 14. min viedol Hlohovec 6:4, ale Vallo a M. Kozák zo sedmičky dotiahli na 6:6. V 18. min zvýšil Hajko na 7:6, ale v ďalších piatich minútach hostia trestali domáce chyby a piatimi gólmi po pekných akciách otočili v 22. min na 7:11. Domáci sa nevzdávali, a keď hráči MŠK zakončili niekoľko akcií nepresnou streľbou, Holdoš v 28. min vyrovnal na 11:11. V závere polčasu na gól Š. Macháča odpovedal T. Mažár, ale Bystrický tesne pred prestávkou poslal MŠK o vedenia 12:13. V presilovke Hlohovec vyrovnal na 14:14 a po dvoch zásahoch Valla a Ivanytsiu na 14:16 stihol Hajko reagovať – 15:16, no potom začali koncertovať hostia. Keď sa trikrát z krídla presadil M. Briatka, v 38. min viedli hostia 15:20. Domáci sa snažili a v 44. min za stavu 19:24 mali veľkú šancu na zníženie pri vylúčení Pupíka. Kovačin chytil Kývalovi sedmičku a faulovaný Gardian zakončil protiútok gólom a vylúčením Rakúsa. Hlohovčanom sa nedarila streľba, viacero striel smerovalo mimo a ďalšie kryl Kovačin. V 48. min MŠK viedli 19:28 a suverénne kráčali za výhrou. O päť minút viedli 20:31, aby nakoniec vyhrali zaslúžene 24:35.

Prečítajte si tiež: Prvým domácim súperom Pov. Bystrice boli Nové Zámky

HLOHOVEC: Gálik, Šatura – Péchy 4/1, Anič, Holdoš 2, Rakús 2, Ševčík, Bogár 1, T. Mažár 7, Smetánka, Kývala 5, Prikryl 1, Hajko 2.

POV. BYSTRICA: Kovačin, Dobroň – Pupík 1, Š. Macháč 8, Bystrický 6, Ivanytsia 3, Kardoš, Jurák 4, Tumidalský, M. Briatka 4, Vallo 4, Gardian 1, A. Lovíšek 1, M. Kozák 3/2.

Sedmičky: 2/1 – 2/2.

Vylúčení: 3:5.

3. kolo: Malacky - Topoľčany 25:30, Modra - ŠKP Bratislava 20:20, N. Zámky - Piešťany 22:21, Prešov – Šaľa 26:29.

1. Šaľa 3 3 0 0 96:69 6

2. Topoľčany 3 3 0 0 89:63 6

3 Piešťany 3 2 0 1 86:75 4

4. Pov. Bystrica 3 2 0 1 97:97 4

5. N. Zámky 3 2 0 1 81:82 4

6. Prešov 3 1 0 2 102:91 2

7. ŠKP 3 0 2 1 66:75 2

8. Hlohovec 3 0 1 2 80:95 1