Extraliga mužov pokračovala 3. kolom.

Pov. Bystrica (v modrom) hrala v Hlohovci. Pov. Bystrica (v modrom) hrala v Hlohovci. (Zdroj: ARCHÍV J. ŠPROCHA)

Po prestávke Bystričania zlomili domáci odpor

Sporta Hlohovec - MŠK Pov. Bystrica 24:35 (12:13)

Hostia začali gólom Ivanytsiu, ale Hlohovec skóre otočil na 3:1. Zápas poznačili nepresnosti na oboch stranách a góly pribúdali iba pomaly. Domáci si udržiavali tesné vedenie, ale v 11. min za stavu 5:3 im šancu zmaril Kovačin. V 14. min viedol Hlohovec 6:4, ale Vallo a M. Kozák zo sedmičky dotiahli na 6:6. V 18. min zvýšil Hajko na 7:6, ale v ďalších piatich minútach hostia trestali domáce chyby a piatimi gólmi po pekných akciách otočili v 22. min na 7:11. Domáci sa nevzdávali, a keď hráči MŠK zakončili niekoľko akcií nepresnou streľbou, Holdoš v 28. min vyrovnal na 11:11. V závere polčasu na gól Š. Macháča odpovedal T. Mažár, ale Bystrický tesne pred prestávkou poslal MŠK o vedenia 12:13. V presilovke Hlohovec vyrovnal na 14:14 a po dvoch zásahoch Valla a Ivanytsiu na 14:16 stihol Hajko reagovať – 15:16, no potom začali koncertovať hostia. Keď sa trikrát z krídla presadil M. Briatka, v 38. min viedli hostia 15:20. Domáci sa snažili a v 44. min za stavu 19:24 mali veľkú šancu na zníženie pri vylúčení Pupíka. Kovačin chytil Kývalovi sedmičku a faulovaný Gardian zakončil protiútok gólom a vylúčením Rakúsa. Hlohovčanom sa nedarila streľba, viacero striel smerovalo mimo a ďalšie kryl Kovačin. V 48. min MŠK viedli 19:28 a suverénne kráčali za výhrou. O päť minút viedli 20:31, aby nakoniec vyhrali zaslúžene 24:35.

Prečítajte si tiež: Prvým domácim súperom Pov. Bystrice boli Nové Zámky Čítajte

HLOHOVEC: Gálik, Šatura – Péchy 4/1, Anič, Holdoš 2, Rakús 2, Ševčík, Bogár 1, T. Mažár 7, Smetánka, Kývala 5, Prikryl 1, Hajko 2.

POV. BYSTRICA: Kovačin, Dobroň – Pupík 1, Š. Macháč 8, Bystrický 6, Ivanytsia 3, Kardoš, Jurák 4, Tumidalský, M. Briatka 4, Vallo 4, Gardian 1, A. Lovíšek 1, M. Kozák 3/2.

Sedmičky: 2/1 – 2/2.

Vylúčení: 3:5.

3. kolo: Malacky - Topoľčany 25:30, Modra - ŠKP Bratislava 20:20, N. Zámky - Piešťany 22:21, Prešov – Šaľa 26:29.

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  4. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  5. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  6. Magazín SME Ženy už v predaji
  7. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  8. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Podcast je náhrada miestneho rozhlasu

Správy z miestneho rozhlasu patria roky ku koloritu slovenských miesta obcí.

Jednou z hlavných výhod podcastov je, že ich môžete počúvať, keď vám to vyhovuje,“ povedal Jaroslav Kizek z agentúry M KREO.

Obce v okrese Považská Bystrica si pomohli sami

Prípravy na testovanie finišujú. Armáda má v rukách koordináciu, no mnoho vecí si obce museli zaobstarať sami.

Andrej Torda, prednosta Okresného úradu v Považskej Bystrici
Duša Behu okolo Dulova Anton Dobrodenka behá celý život

Bežecký figliar z Dulova. Tváril sa, že nevládze, potom pridal

V malej obci Dulov býva väčšinu roka pokoj a ticho. Tretiu októbrovú nedeľu to tu ale žije, ide sa tradičný Beh okolo Dulova. Ten tohtoročný, slávnostný, sa však neuskutočnil. Dušou tohto podujatia je človek, ktorý vždy behával, beháva a behať bude, dokedy to pôjde, Anton Dobrodenka.

Dulovčania postavili pamätník Behu okolo Dulova. Druhý sprava Anton Dobrodenka.

Celoplošné testovanie: Fakty, pokyny, odporúčania, najčastejšie otázky

V sobotu a nedeľu sa na celom Slovensku uskutoční prvé kolo celoplošného testovania, ktoré má za cieľ pomôcť zachytiť skryté ohniská nákazy a spomaliť šírenie koronavírusu. Odberné miesta budú otvorené 31. októbra a 1. novembra 2020 od 7. - 22. h.