Festival hôr a cestovania
POVAŽSKÁ BYSTRICA. Milovníci hôr a cestovania si určite prídu na svoje. Desiaty ročník Horomilfestu sa uskutoční od 27. do 29. septembra v kine Mier. Pre návštevníkov sú vo viacerých blokoch pripravené nielen pútavé filmy, ale aj prednášky a diskusie s atraktívnymi hosťami.
Nedeľa 30. septembra bude patriť sprievodným podujatiam. Od 10. h bude sprístupnené Závadské jaskyne, zadarmo bude i lezecká stena HK Manín v budove bývalej HK Manín. Časť festivalu bude v kúpeľoch Nimnica, kde sa môžete pozrieť do útrob priehradného múru či navštíviť priestoroch kúpeľného hotela Balnea Grand jarmok remeselníkov.
Koncert v ZUŠ
POVAŽSKÁ BYSTRICA. V koncertnej sále ZUŠ – hudobný odbor sa 27. septembra o

18. h uskutoční koncert, na ktorom sa predstavia Lukáš Oravec Quartet (Lukáš Oravec, Tomáš Baroš, Marián Ševčík) a Danny Grissett.
Semifinále MY Popstar
POVAŽSKÁ BYSTRICA. Súťaž pre mladé spevácke a tanečné talenty od 11 do 18 rokov MY Popstar Trenčianskeho kraja a Talentmánia opäť štartuje. Semifinále sa bude konať 10. októbra. Tanečníci o postup do finále budú bojovať od 9. h, speváci od 13. h.
Výstava študentov
POVAŽSKÁ BYSTRICA. V galérii ZUŠ IWK si od 25. septembra do 16. októbra môžete pozrieť výstavu práce študentov Ateliéru pre dospelých.
Kostoly Slovenska
POVAŽSKÁ BYSTRICA. V priestoroch Vlastivedného múzea (2. posch., budova SPŠ) si do 15. decembra môžete pozrieť unikátnu výstavu. Jej autorom je Zdenko Dzurjanin a má názov Videl som všetky kostoly Slovenska. Pre verejnosť je otvorená v pondelok až piatok od 7. do 15. h, posledný vstup je o 14.30 h.
Unikátna drotárska výstava
POVAŽSKÁ BYSTRICA. Na mestskom úrade si môžete do 5. októbra pozrieť unikátnu drotársku výstavu Milana Jankoviča z Beluše pod názvom Čaro umeleckého drotárstva. Pre verejnosť je otvorené v pondelok a utorok od 8. do 12. h a od 12.30 do 16. h, v stredu od 8. do 12. h a od 12.30 do 18. h, vo štvrtok od 8. do 12. h a od 12.30 do 16. h, v piatok od 8. do 12. h.
Kabinet 26
POVAŽSKÁ BYSTRICA. V MG Art galérii je do 19. októbra výstava obrazov troch autorov – Renáty Galbavej, Alexandry Rosinu a Jozefa Pobočíka.
Púchov na historických fotografiách
PÚCHOV.V tzv. osmičkovom roku a pri príležitosti 775. výročia prvej písomnej zmienky o Púchove pripravilo občianske združenie Puchovo dedičstvo prezentáciu knihy s názvom Púchov na historických fotografiách. Výstavu týchto fotografií si môžete pozrieť vo vestibule divadla do 1. októbra.
Čaj pre seniorov
PÚCHOV. Stretnutie seniorov mesta bude vo štvrtok 27. septembra o 15. h vo veľkej sále divadla.
Výstava Kozics
DUBNICA NAD VÁHOM. V Dubnickom múzeu si do 30. septembra môžete pozrieť výstavu Kozics, ktorá je ktorá je venovaná dubnickému rodákovi Eduardovi Nepomukovi Kozicsovi a jeho ateliéru. Jeho ateliér patril k prvým a veľmi významným ateliérom v Bratislave, ktorý vyhľadávalo mnoho významných osobností uhorskej aristokracie. Po jeho smrti ateliér viedla manželka Karolína, neskôr jeho najmladší syn Ede Kozics. Kozicsov ateliér je pre mesto Dubnica nad Váhom významný aj tým, že fotil katalógy pre Spolok Izabella, ktorého jedna zo škôl sídlila práve v Dubnickom kaštieli.
Motocykle, fauna či známe osobnosti
BOHUNICE. Považské strojárne preslávila najmä výroba motocyklov. Priblíži vám ju výstava historických motocyklov – Od počiatkov až po zlatú éru, ktorá je v Múzeu regiónu Bielych Karpát v zrekonštruovanom kaštieli Bohunice (okres Ilava). Okrem toho v múzeu nájdete aj expozíciu Ľudmily Podjavorinskej, expozíciu skla zo sklární v Lednických Rovniach, etnografickú expozíciu výroby konopného plátna v regióne a budoár opernej speváčky Boženy Riznerovej-Obrovej, pražskej filmovej hviezdy, ktorá žiarila v Kadárových filmoch. Pre milovníkov umenia je stála expozícia Genius Loci z tvorby bohunického rodáka, akademického maliara Jána Matejku.
Pre verejnosť je múzeum otvorené v stredu až piatok od 9. do 16.30 h, v nedeľu od 13.30 do 17.30 h.