Považania neustrážili po prestávke prvoligovú posilu

Sumár 9. kola 3. futbalovej ligy.

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Púchov – Tr. Teplice 2:0 (2:0)

Na konci úvodnej desaťminútovky kopali domáci päť rohov, ale úspech sa nedostavil. V 20. min po Michlíkovom centri minul Kosorín a o dve minúty P. Pilný vyrazil strelu Šika. V 24. min opäť sa zranil Kosorín s podozrením na zlomeninu členka. V 30. min sa uvoľnil Krčula a strelou k žrdi dal na 1:0. Božovič v 34. min hlavičkoval nad a v 35. min po akcii Vanáka sa nemýlil Michlík – 2:0. Po Krčulovej strele si Beňo dal v 51. min takmer vlastný gól, ale lopta skončila vedľa. Brezničan v 62. min takmer z polovice prekvapil gólmana z priameho kopu, no ten sa stihol vrátiť a loptu chytil. O minútu Kopiš hlavičkoval vedľa a v 64. min Hodál vychytal Krčulu a v 65. min Kopiš nastrelil žrď. Hostia mali šancu znížiť v 79. min, no Švikruha z desiatich metrov poslal loptu vedľa.

SkryťVypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: Kapitán rozhodol v závere o výhre Čítajte

GÓLY: 30. Krčula, 35. Michlík.

PÚCHOV: P. Pilný – Riška, Ozimý, Kosorín (26. Kopiš), J. Pilát, Sibanda (90. Turza), D. Pilný (78. Marman), Vanák, Michlík, Krčula (90. Hrančík), Brezničan.

TR. TEPLICE: Hodál – Svatík, Radenovič, Beňo, Vaculík (80. Kostič), Držík, Stojkov (68. Švikruha), Paška (66. Vlado), Petrovič, Šiko, Božovič. (JŠ)

Led. Rovne – Beluša 1:0 (0:0)

Od prvej minúty išli sklári cieľavedome za víťazstvom. Detko v 10. min po centri Liptáka v tutovke poslal loptu nad, rovnako ako v 15. min Púček. Hostia sa v prvom polčase nepresadili a na gól sa čakalo až do 49. min. Domácim vyšla pekná akcia, keď sa v šestnástke uvoľnil Púček a Detko otvoril skóre. V 60. min po rohu P. Mišutka bombou neprestrelil domáci obranný val a v 67. min Levai nastrelil brvno Bačíkovej brány. Z protiútoku Lipták v šancu neuspel. Domáci bojovnosťou tesné vedenie udržali a zaslúžene vyhrali.

GÓL: 49. Detko.

LED. ROVNE: Bačík – Kollár, Ďurovec, Chmelík, Pišta (67. Buček), Detko, Lipták, Živčic, Púček, Híreš, Krištof (86. Riečičiar).

BELUŠA: Vangel – P. Mišutka, Cisár, Čačko, Novisedlák, Ďuriš, Gašpar (82. Bičan), Levai (73. Bielik), Hrenák, Oravec (56. Meliš), M. Gorelka. ĽUBOŠ DUBOVÝ

ViOn B Vráble - Pov. Bystrica 3:1 (0:1)

Prvý polčas vyšiel lepšie hosťom z Považia, hoci prvú veľkú šancu mal Vrábľan Šabík. Domáci hrali do plných, hostia čakali na brejky a tie im priniesli viacero príležitostí. Tie nevyužili, ale nakoniec predsa išli do vedenia. Gajdošík si nabehol medzi obrancov a zblízka skóroval – 0:1. Domáci mali v prvom polčase iba niekoľko pološancí. V prvých desiatich minútach sa dvakrát presadil skúsený útočník Urgela, povolaný z prvého mužstva ViOnu. Napokon dosiahol hetrik, a to ešte mal aj ďalšie šance. Krásny bol jeho tretí gól takmer od polovice ihriska, keď výborne prečítal situáciu a preloboval vybehnuvšieho brankára Bobota. Urgela tak splnil to, prečo ho poslal Jarábek za rezervu.

Góly: 53., 56. a 72. Urgela - 36. Marek Gajdošík.

MŠK: Bobot - Čiernik, Borovička (75. A. Gáborík), Vala, Kršák (86. J. Zavadzan), Petruš, M. Zavadzan, Mravec, J. Valient (65. Valašík), Marek Gajdošík, L. Slávik.

N. Mesto – Galanta 1:0 (0:0)

Po dvojtýždňovej prestávke sa predstavili hráči AFC pod vedením nového trénera Kamenčíka. Prvé veľké príležitosti na skórovanie mali hostia v 9. a 16. min, no strely Pavelku a Vukoviča neskončili v sieti. Hráči AFC ukazovali svoje kvality, no v dobrých pozíciách sa nepresadili Buček, Holíček ani Martinko. Aj v druhom polčase predvádzali obe mužstvá útočný futbal, čo prinášalo množstvo príležitostí na skórovanie. V záverečnej desaťminútovke si Novomešťania vytvorili mierny tlak. Nádherné strely na bránu Galanty vyslali Šebek, Martinko i Múdry. Rozuzlenie stretnutia priniesol až nadstavený čas, keď skóroval Holíček.

Gól: 90. Holíček.

AFC: Vavrúš - Bošanský, Múdry, Šupka, Jurica, Knižka (76. Železník), Holíček, Martinko, Kopín (53. L. Šebek), Buček, Hornáček (46. Nemček).

SLOVAN: Šálka – D. Baša, Hlavna, Eliáš, Tomiš, Revák, Ondriš, Kingsley (70. Popluhár), Lenárt, Pavelka (50. Bogdanovski), Vuković (87. Winkler). Tréner J. Kováč. ROMAN BAJČÍK

9. kolo: Trnava B – Gabčíkovo 4:2 (1:1), 50., 80. a 82. Vantruba, 27. Brigant – 24. Cingel, 90. Zsigmond (11 m), N. Zámky - V. Ludince 1:3 (1:1), 15. Cingel – 14. Krupánszki, 49. Matič, 58. Bilyk, Kalná nad Hronom – Malženice 0:6 (0:1), 46. a 50. Orolín, 25. Sekera, 59. Juhász, 64. Chynoradský, 82. Balážik, Šaľa - FC Nitra jun. 1:1 (0:0), 74. Body - 56. Guláš.

1. Nitra jun. 9 6 1 2 20:10 19 (+7)

2. Gabčíkovo 8 5 1 2 14:10 16 (+4)

3. Malženice 8 5 0 3 22:8 15 (+3)

4. Beluša 7 4 2 1 13:2 14 (+5)

5. Šaľa 8 4 2 2 11:7 14 (-1)

6. Púchov 8 4 2 2 9:7 14 (+8)

7. Galanta 9 4 2 3 16:15 14 (-1)

8. Trnava B 9 4 1 4 18:16 13 (-2)