Sumár a komentáre 9. kola 5. futbalovej ligy.

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Ladčanov nezlomilo ani dvojgólové vedenie súpera

Plevník – Brvnište 2:1 (0:1)

V považskom derby sa hral zaujímavý futbal, pretože išlo o veľa. Domáci hrali o prvú výhru, kým hostia doteraz neprehrali. Plevník sa strelecky nepresadil, ale v 42. min po zbytočnom faule Gorelčík z priameho kopu obstrelil múr a trafil presne k žrdi. Domáci po prestávke dali do hry srdce, bojovali a hneď v úvode po prihrávke Michala Budaya A. Buday mieril tesne vedľa. Nepresadil sa ani Michal Buday, až v 75. min po priamom kope nadvihol loptu Dodek a P. Ďurkech zblízka prestrelil Sandanusa – 1:1. O dve minútu prebehol P. Ďurkech až k bránkovej čiare a jeho ideálnu prihrávku zakončil víťazným gólom Michal Buday. Po zápase zmizli v tabuľke dve nuly, hostia prvýkrát prehrali, domáci prvýkrát vyhrali.

Prečítajte si tiež: Domáci plnili trojgólovú normu Čítajte

GÓLY: 75. P. Ďurkech, 77. Michal Buday – 42. Gorelčík.

PLEVNÍK: Jozef Bednár – Čižmárik, Martin Zelenák, Butko, J. Kremeň, P. Ďurkech, T. Ďurkech (90. Vadovský), Dodek, Michal Buday, A. Buday, L. Pajger (62. Pavlovič).

BRVNIŠTE: Sandanus – Mário Zelenák, Matúš Hároník (84. Pšurík), Jamečný, Kolembus, Hrbek, Mário Hároník, Lončík, E. Slámka, M. Chovančík, Gorelčík.

Bošany - Ladce 2:3 (2:1)

Domáci mali výborný vstup do zápasu, ale ani vedenie 2:0 im na body nestačilo. Už v 12. min posila Bošian z Portugalska Gouveia poslal domácich do vedenia. V 17. min zvýšil vedenie domácich z pokutového kopu Lacena. Hostia sa však nevzdávali a do polčasu P. Štrbákom zápas zdramatizovali. Po zmene strán hostia rýchlo vyrovnali a začínalo sa v podstate od znova. Bošany mali šance, ale zahrmelo na druhej strane, víťazný gól hostí strelil v 80. min žolík z lavičky, ktorý bol na ihrisku len päť minút

Góly: 12. Gouveia, 17. Lacena (11 m) – 35. a 55. P. Štrbák, 80. Kvasnica.

OFK: Panić – Petković, Lacena, Súlovský, Mikloš, Jánošík, Gouveia, Beko (70. Pekala), Arsić, Sroka (80. Hodál), Miloslavljević.

LADCE: Machala – J. Váň, Češko, E. Mrážik, J. Pagáč, Eliaš (75. Kvasnica), P. Štrbák (84. Michal Majtán), M. Štrbák, Martinka, Mojto (89. Binka), Mokrička.

V. Uherce – Podmanín 2:0 (2:0)

V domácej bránke sa predstavil brankár Pavel Kováč, ktorý chytal najvyššiu súťaž v drese Slovana Bratislava, Ružomberka či naposledy ViOnu Zlaté Moravce. Domáci sa ujali vedenia v 27. min zo štandardky, keď najvyššiu vyskočil Šorec – 1:0. Už o tri minúty Petráš vysunul Cígera, ktorý obišiel i obrancu a zvýšil na 2:0. V druhom polčase mohol vedenie domácich navýšiť Kováč, ktorého vysunul Cíger, ale prudkú strelu brankár chytil.

Góly: 27. Šorec, 30. Cíger.

PODMANÍN: T. Kostelanský – Škultéty, Otradovec, Martin Gardian (58. Michal Gardian), Blažek, R. Sovík, D. Pilár, P. Kostelanský, Maroš Majtán, J. Sovík (88. P. Sovík), P. Gardian (70. T. Pilár - 85. Žilinský).

Podolie – Kvašov 0:1 (0:1)

Hostia potvrdili, že ako nováčik patria k tomu najlepšiemu, čo 5. liga ponúka. V prvom polčase sa domáci snažili, no svoje šance nevyužili. V 27. min na opačnej strane ihriska skóroval F. Kováč. Hostia si po prestávke víťazstvo postrážili, brali z Podolia cenné body a udržali si vedúcu pozíciu v tabuľke.

Gól: 27. F. Kováč.
PODOLIE: M. Kováč - Mašán, J. Prosňanský, R. Červeňanský, M. Gajdošík, Ľ. Gajdošík, Behúl, M. Prosňanský, Macho, Ohrablo (81. Uhlík), Drexler (67. Pyšný).
KVAŠOV: Kopčan – D. Kováč, Jurga, Kresánek, Škultéty, Amrich, Mikuška, Bretschneider, Bariak, F. Kováč, M. Revák (83. A. Gorelka).

Cigeľ – D. Vestenice 0:1 (0:0)

V prvých minútach sa hral opatrný futbal s vysokým napádaním na oboch stranách. Boli to domáci, ktorí mali šancu po priamom kope takmer z rohu ihriska. Drozdova hlavička išla nad Bohunského bránu. V 17. min pekne vypálil Babašta, no brankár hostí bol na mieste. V 36. min dal Zaťko hlavou nad. V 58. min hostia kopali priamy kop z blízkosti šestnástky a Bublák poslal svojich do vedenia.
Gól: 58. Bublák.
CIGEĽ: Furka - Jankeje, Drozd, Medera, Drobec, Babašta, Kotula, Zaťko, Halaška, Madarász (75. Fergel), Kodaj.
D. VESTENICE: Bohunský - Sluka, Košík (51. Krajčovič), Bohuš, Šrámka, Šamko, Kastelovič, Bublák, Miko, Olej (90. Radošány), Matiaško. JÁN ČERNÁK

Z. Kostoľany - Veľká Hradná 10:0 (3:0)
V tomto zápase domáci nešetrili hostí, čo sa prejavilo aj na konečnom výsledku. Už v 9. min prišiel center Paukejeho, na ktorý nedosiahol Hancko, ale za ním stojací Liptaj otvoril skóre zápasu. O desať minút Liptaj dal už svoj druhý gól. V 23. min Teslík nahral do šestnástky, Mišeje si šikovne obhodil obrancu a bolo 3:0. Do konca polčasu domáci ešte nevyužili šance Paukejeho, Liptaja a Belanec nastrelil žrď Ježíkovej brány. V úvode druhého polčasu uvoľnil uličkou Belanec Mišejeho a stav sa zvyšoval na 4:0. O šesť minút opäť Belanec pripravil akciu Liptajovi, ten nezaváhal - 5:0. V 58. min sa predviedli peknou akciou bratia Teslíkovci, keď po úniku a následnom centri Jozefa, Adam zo šiestich metrov nemal problém streliť šiesty gól Kostolian. V 67. min kopal pokutový kop Mišeje, ktorý bezpečne premenil na 7:0. Po tomto góle bol súper tak zdecimovaný, že ôsmy gól zápasu si nechtiac strelil vlastný. Koniec zápasu už patril len Mišejemu, ktorý upravil upravil na konečných 10:0.

Góly: 22., 47., 78., 86. a 66. Mišeje (1 z 11m), 8., 18. a 52. Liptaj, 58. A. Teslík, 77. vlastný Minárik.
Z. KOSTOĽANY: Zvalo - Hancko, Maslonka, J. Teslík, Mišeje, Pavkeje (63. Mokoš), A. Teslík, Zaťko, Liptaj, Belanec, Bátora (46. Výškrabka).
V. HRADNÁ: Ježík - Machara, Michal Kováč, Minárik, Kyjac (77. P. Kováč), Krasimirov-Nikolov, Straka, Baláž, Rychtárech, A. Kováč, Guňovský. FRANTIŠEK MAŠLONKA

Chocholná-Velčice – Uhrovec 0:2 (0:0)

Hostia boli v zápase lepším tímom. Svoju prevahu korunovali gólmi až v druhom polčase. Po dvoch zásahoch Masaroviča šli body do Uhrovca zaslúžene.

Góly: 66. a 88. Masarovič.
CHOCHOLNÁ-VELČICE: Köszeghy - Suchánek, J. Cingel, A. Michalec, N. Cingel, Brlej (79. Ján Tuharský), Lobík, Tulpík, Juraj Tuhársky (82. Ozimý), Gvizd, Sabadka.
UHROVEC: Flóro - Pavlovič (86. Botka), Škultéty, Zajac, Stuparič, Turoň, Baniat, Vavro, Bežo (71. Filin), Masarovič, Malina.

Kanianka - Tr. Turná 3:0 (3:0)

Kanianka na začiatku viedla, keď ušiel Šnirc, nacentroval a Filkorn po dorážke dal na 1:0. V 17. min bol ten istý hráč faulovaný a domáci Zimmer za prispenia hosťujúceho múru dal z priameho kopu na 2:0. Prihrávka Kalinu mala oči na Hlinku, ktorý popri brankárovi dal Filkornovi a bolo 3:0. Hostia mali šancu v 32. min, ale ich hlavičku vyrazil Jantoška a vzápätí po brejku mohol domáci Baláž zvýšiť, ale prekopol hosťujúcu bránu. Za zmienku stojí strela domáceho Šagáta na konci stretnutia, ktorá išla tesne vedľa hosťujúcej brány.

Góly: 4. a 25. Filkorn, 18. Zimmer.
KANIANKA: Jantoška (87. Blažek) - Svitek (85. Cachovan), L. Baláž, Šnirc (21. Šagát), Pekár, Zimmer, Hlinka, Filkorn (69. Ľ. Baláž), Marko, Brindza, Kalina.
TR. TURNÁ: Konečný - Bednár (46. Sedláček), Bečka, Havier (64. Ďuriš), Marek Kováč, Hrubý (76. Horňák), Poruban, Matúš Kováč, Stronček, Hasenovič, Chorvát (81. Vanko). MARTIN PIPÍŠKA

1. Kvašov 9 8 1 0 22:8 25

2. Zem. Kostoľany 9 7 0 2 30:6 21

3. Uhrovec 9 6 3 0 26:9 21

4. D. Vestenice 9 6 0 3 23:11 18

5. Brvnište 9 5 3 1 17:9 18