Derby v Hornej Porube rozhodol vlastný gól

Sumár a komentáre 9. kola 6. futbalovej ligy.

H. Poruba (v žltom) sa stretla s K. Podhradím.H. Poruba (v žltom) sa stretla s K. Podhradím. (Zdroj: ONDREJ MIŠECH)

Súboj nováčikov skončil podobne ako v zápase o postup

H. Poruba – Koš. Podhradie 2:1 (2:1)

Domáci mali miernu prevahu, ako prvý ohrozil bránu v 5. min Jánoško, ale Floriš strelu vyrazil. Hostia odpovedali strelou M. Vlasatého v 10. min, no Smolka bol pozorný. P. Dražkovec v 15. min z priameho kopu trafil šibenicu – 1:0. Vedenie poistil v 28. min vlastným gólom M. Vlasatý po centri R. Staňa. Hneď po rozohrávke znížil Ruman po prihrávke Ľ. Staňa. Zvýšiť mohol v 33. min Šebík, ale prestrelil prázdnu bránu a v 40. min Jánoškov pokus Floriš kryl. V 46. min Floriš zlikvidoval priamy kop P. Dražkovca. V 50. a v 52. min spálil dve tutovky Hetflajš, vyrovnať mohol v 58. min M Vlasatý, ale Smolka bravúrne zasiahol. Šebík po úniku nedal v 63. min a superšancu spálil v 75. Ranuša. Gól nedal ani Körmendy v 76. min, keď v páde hlavičkoval nad a o štyri minúty bol vylúčený. Domáci tesnú výhru udržali.

Prečítajte si tiež: V Streženiciach bola dráma do posledných sekúnd Čítajte

GÓLY: 15. P. Dražkovec, 28. vlastný M. Vlasatý – 29. Ruman.

H. PORUBA: Smolka – Čurik, P. Dražkovec, J. Staňo, Papp, Ranuša, R. Staňo (61. M. Švaňa), Jánoško (90. Juríček), Majerík, Hetflajš (82. Š. Dražkovec), Šebík (65. Körmendy).

K. PODHRADIE: Floriš – Rafaj, M. Vlasatý, Ruman, Šupák, Kozík, Ľ. Staňo, P. Bagin, Remšík, Ľ. Vlasatý, L. Szücs (56. R. Suchomel). ONDREJ MIŠECH

Lysá – Tuchyňa 0:5 (0:3)

Hostia začali náporom, v 1. min nastrelil žrď, o minútu brvno a v 5. min sa tešili zo zásahu Adamovica – 0:1. Na 0:2 zvýšil v 21. min kanonier Štefula, ktorý v 36. min dal aj tretí gól. Tuchyňa súpera prevýšila aj po prestávke a v 53. min po faule Štefula z jedenástky zavŕšil hetrik – 0:4. Hostia hru kontrolovali a Adamovic v 83. min z priameho kopu dosiahol piaty gól. Lysania sa do šance dostali až v závere, ale Gospič si čisté konto udržal.

GÓLY: 21., 36. a 53. Štefula (tretí z 11 m), 5. a 83. Adamovic.

LYSÁ: K. Barninec (77. Vraník) – L. Panáček, M. Janíček, P. Kováč, Macko (46. Baška), I. Hošták (46. J. Panáček), P. Hošták, J. Barninec (69. Cichák), Drdák, Ľ. Janíček, M. Kováč (76. Zigo).
TUCHYŇA: Gospič – J. Hrehuš (46. P. Štefanec), M. Vlasatý, P. Hrehuš st., Jozef Poliak, Daňo, Mikoláš, T. Suchánek, A. Bartoš (72. Prchlík), Štefula, Adamovic. (MK)

Udiča – Papradno 3:1 (1:0)

V v 30. min sa uvoľnil Habáň a trafil šibenicu. O sedem minút P. Gardoň zázračne vyrazil hlavičku T. Drblíka. O dve minúty Škrabák z 30 metrov opečiatkoval brvno. Po prestávke sa domáce útoky valili a v 55. min sa k odrazenej lopte dostal J. Trško a jeho center poslal volejom do site Harušinec. Domáci pálili ako na strelnici, no P. Gardoň sa prekonať nedal. V 75. min neudržal strelu Škrabáka a M. Hájek hlavou dal tretí gól. V 77. min oživil nádeje hostí Zboran po prihrávke J. Galka – 3:1, ale stav sa už nezmenil.

GÓLY: 30. Habáň, 55. Harušinec, 75. M. Hájek – 77. Zboran.

UDIČA: Štefánik – T. Drblík, Škrabák, P. Rosina, Pacek, Habáň (80. Melicherík), Harušinec (68. M. Hájek), J. Trško (83. M. Cesnárik), Furdzo, Kvasník (87. K. Beník), Ignácik.

PAPRADNO: P. Gardoň – M. Hrebičík, Tóth, Jeleník, Kozáčik, Nemčík, Bulík, Lokšík (46. J. Galko – 80. Šramčík), Pauk, M. Gardoň (58. Šmulík), Zboran. (BK)

Bolešov – Košeca 0:4 (0:2)

Vedúci tím tabuľky sa rýchlo ujal vedenia už v 3. min G. Bortelom. Bolešovčania odohrali smolný zápas, keď nedokázali prekonať pozorného Kostku. Hosťom vyšiel rýchly protiútok a v 26. min dal Škrapko druhý gól. Domácim sa vyrovnať nepodarilo a po prestávke hostia kontrolovali priebeh hry. Góly padali opäť iba do domácej siete zásluhou Mozolíka a Dúžeka. V závere sa pri zákroku zranil Kostka a debutových desať minút absolvoval náhradník Žaludek.

GÓLY: 3. G. Bortel, 26. Škrapko, 64. Mozolík, 76. Dúžek.

BOLEŠOV: Martin Barták – J. Šatka, Riečičiar (46. Špirka), Šišaj, Veselý, Prna, Šimák, M. Štefánek (85. R. Vlasatý), Michal Barták, Strečanský (62. Flak – 78. L. Burdej), D. Šatka (71. Fabuš).

KOŠECA: Kostka (81. Žaludek) – Mozolík, Országh (76. Jaroslav Palček), Dúžek, Kučo (73. Štepanovič), Malovec, Vraník (78. Marcinek), G. Bortel, Škrapko, J. Tomanica (71. Siekel), P. Mihalik.

Pruské - D. Mariková 5:0 (2:0)

V 1. min Šibík zmaril gólovú šancu Lukáča a v 15. min ten istý hráč vrátil do siete odrazenú strelu od brvna do siete. V 26. min Habšudov priamy kop skončil tesne nad a v 34. min sa Lukáč po presadil medzi troma obrancami – 2:0. Lukáč po prestávke prestrelil v 58. min a v 60. min po peknej akcii mieril nad Ďuriš. O osem minút Habšuda premenil Lukáčovu prihrávku – 3:0. Habšudovu strelu v 74. min Šibík s námahou vyrazil na roh, rovnako ako hlavičku Kurica, ktorý v 76. min po Lukáčovej prihrávke do prázdnej brány dal na 4:0. V 86. min Habšuda peknou strelou spoza šestnástky dal na 5:0 a šancu na hetrik mu v 89. min bravúrnym zákrokom zmaril Šibík.

GÓLY: 16. a 35. Lukáč, 68. a 86. Habšuda, 77. Kuric.

PRUSKÉ: Býček – Šedo, P. Suchánek, R. Tomanica, Ďuriš (79. Šagát), Kubo, Jáňa, Habšuda, Branický (64. Poruban), Kuric (78. Digaňa), Lukáč.

D. MARIKOVÁ: Šibík – Bambuch, Pilar, Ligas, R. Vlach (69. Bielik), Kršík, Dubový, Hrkota, Kysel, Tučník, Ragula. J. LUKÁČ

D. Kočkovce – Streženice 0:0

Zaujímavý zápas začal strelou M. Piláta v 8. min, ale Hrišo si s ňou poradil. V 13. min Loduha prestrelil a v 25. min sa vyznamenal Hrišo pri strelách M. Piláta a Kvoceru. V 34. min zneškodnil aj strelu Mišíka a v 44. min L. Garaj pálil z 25 metrov tesne vedľa. Mišíkov pokus v 47. min sa obtrel o brvno a v 62. min M. Pilát z päťky neprekonal Hriša. O šesť minút Púpala vyhral súboj s brankárom. ale hlavička skončila nad. V 84. min strela T. Frnku letela vedľa z protiútoku Loduha prestrelil. Rozhodnúť mohol Decký, ale jeho strelu z priameho kopu v 89. min Hrišo vyrazil.

D. KOČKOVCE: J. Garaj – L. Garaj, L. Chobot, Šedík, Crkoň (85. Martin Pagáč), Michálek, Mišík (53. V. Frnka), Púpala, Kvocera (60. Decký), T. Frnka (88. A. Chobot), M. Pilát.

STREŽENICE: Hrišo – Ľ. Medňanský, Struhárňanský, Vavrík, Martin Lamžo, Trník, Krajči, Miloš Šesták, Marián Loduha, Rypýk (68. Lacko), Michal Šesták. (KM)

Jasenica – Mikušovce 3:2 (2:1)

V 5. min Pavlík st. po úniku otvoril skóre a v 11. min Mallovu prudkú strelu M. Kňažko vyrazil na roh. Adamíkova tečovaná strela v 15. min skončila rohom. V 20. min Ľ. Kristín hlavičkoval do brankárových rúk a v 23. min Cyprian trestuhodne zahodil dobrú šancu. Ľ. Kristín vystrelil v 28. min nad a v 32. min jeho strelu vyrazil brankár. M. Kňažko vyrazil v 39. min strelu Sondora a o dve minúty Ciesar vyrazil Adamíkovu strelu pred Pavlíka st. a bolo 2:0. Ciesar vyrazil aj Pecníkovu strelu a v 44. min Ľ. Kristín z pokutového kopu za Heldesovu ruku znížil na 2:1. Hostia boli lepší aj po prestávke a v 55. min po strele Ľ. Kristína, ktorú brankár vyrazil, Cyprian vyrovnal. V 62. min P. Jánošík netrafil bránu a 65. min ho napodobnil Ľ. Kristín. Heldesovu hlavičku do šibenice v 76. min vyrazil Ciesar. M. Burdej hlavičkoval vedľa a v 83. min Adamík po rohu dal víťazný gól. Domácich k výhre doviedol nový tréner Dušan Raninec.

GÓLY: 5. a 41. Pavlík st., 83. Adamík – 44. Ľ. Kristín, 55. Cyprian.

JASENICA: M. Kňažko – P. Jánošík (81. Zelenák), Bednár, Adamík, Pecník (75. A. Kňažko), Hlušek, Moravík, F. Šterdas, Pavlík st., Borčický, Heldes.

MIKUŠOVCE: Ciesar – M. Štefanec, Mallo, M. Burdej, Š. Kristín, Mojto, Cyprian, Ľ. Kristín, Sameš, Ilavský, Sondor. ADRIÁN DEMÁČEK

1. Košeca 9 7 1 1 24:4 22

2. H. Poruba 9 6 1 2 29:14 19

3. Tuchyňa 9 4 3 2 20:12 15

4. Udiča 9 5 0 4 16:16 15

5. Jasenica 9 5 0 4 16:17 15