Derby na Považí nemalo víťaza

Sumár a komentáre 10. kola 3. futbalovej ligy.

Považskobystričan Čiernik (vpravo v červenom) sa teší z gólu v sieti Beluše.Považskobystričan Čiernik (vpravo v červenom) sa teší z gólu v sieti Beluše. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Lednické Rovne ozbíjali lídra o bod.

3. LIGA

Pov. Bystrica – Beluša 1:1 (1:0)

Derby lepšie začali domáci a v 10. min centri L. Slávika Čiernik bez prípravy do horného rohu otvoril skóre. Vangel o deväť minút vyrazil Slávikovu strelu a v 27. min kryl aj nepríjemný pokus Gajdošíka. Beluša mal do prestávky jedinú šancu, ale v 31. min Levaiovu strelu nadvihol jeden z domácich obrancov nad bránu. V 44. mi sa do šance dostal Gajdošík, ale akcia skončila iba rohom. V 60. min po rohu preletela lopta ž ku Gorelkovi, a ten zblízka nezaváhal – 1:1. Z protiútoku mohol dať gól Gajdošík, no obranca mu loptu odkopol. V 72. min Vangel neudržal strelu spoza šestnástky, ale dobiehajúci L. Slávik z kroku napálil loptu iba do žrde. O sedem minút J. Valient dobehol stretnú loptu, no Gorelka na ju bránkovej čiare posunul gólmanovi do náručia. V 90. min mal víťazný gól na kopačke Čiernik, lenže z päťky vystrelil tesne vedľa.

SkryťVypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: Považania neustrážili po prestávke prvoligovú posilu Čítajte

Góly: 10. Čiernik – 60. M. Gorelka.

POV. BYSTRICA: Bobot – Mravec, Borovička, Vala, Petruš, M. Zavadzan, Čiernik, B. Gamboš, Marek Gajdošík, L. Slávik, Valašík (68. J. Valient).
BELUŠA: Vangel – P. Mišutka, M. Gorelka, Cisár, Novisedlák, Gašpar, Ďuriš, Hrenák, Levai, Meliš (71. Bičan), Bielik (64. Oravec). JOZEF ŠPROCHA

FC Nitra jun. – Led. Rovne 2:2 (1:1)

Nitrianska juniorka mala výborný vstup do zápasu, veď už v 4. min sa Fábry uvoľnil na hranici šestnástky a umiestnenou strelou k pravej žrdi otvoril skóre stretnutia. Následne sa Lednickým Rovniam podarilo vyrovnať hru a po rohu vyrovnal hlavičkou Híreš. Druhá štyridsaťpäťminútovka mala podobný scenár. Nitrančania lepšie kombinovali v strede poľa a odmenou im za to bola gólová akcia, keď sa po centri z ľavej strany hlavou presadil Valenta – 2:1. Hosťujúci celok vyrovnal po ďalšom rohovom kope a keďže ani záverečný tlak Nitry presný zásah nepriniesol, zrodila sa remíza 2:2.

Góly: 4. Fábry, 56. Valenta – 32. Híreš, 65. Kollár.

LED. ROVNE: Bačík – Kollár, Ďurovec, Chmelík, Detko (90. Golej), Lipták (90. Novotný), Púček, Híreš, Riečičiar, Piaček (56. Poláček), Buček (83. Červený). (FC)

Malženice – Púchov 0:2 (0:1)

Malženice nepotvrdili vysoké víťazstvo z Kalnej. Púchovčania nehrali naivne, práve naopak, na svojho súpera sa pripravili a boli mu chvíľami viac ako vyrovnaným súperom. Prvýkrát sa menilo skóre v 32. min, kedy po strate lopty na domácej strane prišla rýchla kontra a Sibanda po prihrávke prekonal Székelyho. Druhý polčas bol o domácej snahe, ktorú však Púchov umne pokrýval a keď náhodou aj neuspel, domácim nebolo súdené presnejšie zakončenie. Zápas tak definitívne rozhodol v 83. min po centri D. Pilný – 0:2.

Góly: 32. Sibanda, 83. D. Pilný.

PÚCHOV: P. Pilný – Riška, Ozimý, J. Pilát, Sibanda, Hrančík (53. Marman), D. Pilný, Vanák, Michlík (90. Turza), Krčula (89. Kopiš), Brezničan.

Tr. Teplice – Šaľa 1:3 (0:1)

Šaľa od prvej minúty nedovolila rozvinúť Trenčianskym Tepliciam hru. Kontrolovala loptu a snažila sa ohrozovať bránu z každej situácie. Do vedenia šli hostia z pokutového kopu Pechom, čomu predchádzal zbytočný faul Radenoviča. V druhom polčase sa Šaľa s výsledkom uspokojila. Tepličania mali územnú prevahu, ktorú pretavil do vyrovnávajúceho gólu Svorada. To bol impulz, ktorý naštartoval hosťujúce mužstvo. Po chybách defenzívy sa dvakrát presadil striedajúci Modrovics a Šaľa zvíťazila zaslúžene 3:1.

Góly: 63. Svorada - 71. a 82. Modrovics, 26. Pecho.

TR. TEPLICE: Škultéty - Ambrož, Radenović, Beňo, Vaculík, Držík, Paška (82. Kostić), Petrović, Svatík (72. Švikruha), Šiko, Svorada. (MJ)

V. Ludince – Nové Mesto 2:0 (1:0)

Aj keď proti sebe hrali mužstvá z dolného konca tabuľky, hráči predvádzali „ľúbivý“ futbal. Viacej z hry mali futbalisti V. Ludiniec. V 31. min. krásne uvoľnil pomedzi dvoch hráčov Adam Kosák Adama Hamdaouiho, ten po pravej strane potiahol loptu do šestnástky a pri bránkovej čiare nadviazal na sebe obranu hostí. Následne spätne prihral Kojovi Matićovi a ten na trikrát prekonal brankára hostí. V 50. min. mal veľkú šancu hosťujúci Múdry, ale Benkó v bráne domácich jeho sólo zneškodnil. O minútu neskôr mohol dať gól domáci Martin Letko, ale po rohu trafil iba do brankára hostí. Domáci sa v 62. min. ujali vedenia 2:0, keď Patrik Horáček zmiatol svojim priamym kopom hosťujúcu obranu a kapitán Nového Mesta Šupka prekonal hlavou svojho brankára. Do konca zápasu sa hra prelievala z jednej strany na druhú. Hostia sa snažili vyťažiť z rýchlych protiútokov, avšak domáci brankár Daniel Benkó ich šance zneškodnil.

Góly: 31. Matić, 62. vlastný Šupka.

AFC: Vavrúš - Bošanský, Múdry, Šupka, Jurica, Holíček, Nemček (55. Klemens), Martinko (82. Bončo), Železník, Marták (70. Miklovič), Kopín (46. Šebek). (IP)

10. kolo: Galanta - Kalná nad Hronom 0:1 (0:0), 70. Peseky, Gabčíkovo – N. Zámky 5:0 (4:0), 25. Bazsó, 32. Tóth, 40. Cingel, 43. Krištan, 47. Nagy, ViOn B Vráble - Trnava B 0:2 (0:1), 11. Jarović, 60. T. Vantruba.

Dohrávka 7. kola: Nové Mesto – Tr. Teplice 2:2 (0:1)

Zápas začali lepšie hráči AFC, keď už v 5. min po centri Hornáčka hlavičkoval Nemček tesne vedľa. I v ďalších minútach prvého polčasu si viac šancí na strelenie gólu vytvorili domáci, no strely Knižku i Hornáčka zneškodnil Hodál. V 37. min však po rohu skóroval hosťujúci Šiko. Druhý polčas priniesol viac vzruchu pred bránami. Z Tepličanov sa nepresadil Švikruha, Šiko ani Petrovič. V 72. min našiel Martinko Šebeka a ten vyrovnal. O sedem minút skúsený Šebek prešiel obranou a zvýšil na 2:1. V nadstavenom čase domáci obranca fauloval v šestnástke a nariadený pokutový kop premenil Radenovič. Stretnutie skončilo nerozhodne, z čoho mali väčšiu radosť hostia z Teplíc.

Góly: 72. a 79. L. Šebek – 38. Šiko, 90. Radenovič (11 m).

1. Nitra jun. 10 6 2 2 22:12 20 (+5)

2. Gabčíkovo 9 6 1 2 19:10 19 (+4)

3. Šaľa 9 5 2 2 14:8 17 (+2)

4. Púchov 9 5 2 2 11:7 17 (+11)

5. Trnava B 10 5 1 4 20:16 16 (+1)

6. Malženice 9 5 0 4 22:10 15 (0)

7. Beluša 8 4 3 1 14:3 15 (+6)