Pov. Bystrica (v bielom) musela hrať ďalšie predĺženie.Pov. Bystrica (v bielom) musela hrať ďalšie predĺženie. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Dubnica nezachytila úvodný nápor súpera

HK 95 Pov. Bystrica - Topoľčany 2:3 pp (1:0, 1:2, 0:0 – 0:1)

Góly: 16. Fančovič, 21. Cíger – 23. Laššo, 40. Bečka, 62. Kováčik.

V prvej tretine domáci dokázali využiť tretiu presilovku, keď sa hostia ubránili ešte oslabeniu o dvoch hráčov, ale po Koledovej prihrávke Fančovič od modrej čiary prestrelil všetko – 1:0. Vstup do druhej tretiny mali panteri výborný, keď po Pšurného prihrávke už po štrnástich sekundách Cíger zvýšil na 2:0. Hostí vrátil do hry v 23. min Laššo – 2:1, no na vyrovnanie im nestačili ani tri po sebe nasledujúce presilovky. Domáci potom nevyužili krátku presilovku 5:3 a osemnásť sekúnd pred druhou sirénou Bečka vyrovnal. V záverečnej časti si Kompas aj Halo udržali čisté konto a rozhodlo sa až v predĺžení. V 62. min sa presadil skúsený Kováčik – 2:3.

Prečítajte si tiež: Dubnica aj Pov. Bystrica sa pred dnešným derby naladili víťazne Čítajte

POV. BYSTRICA: Kompas – J. Ďurkech, L. Ďurkech, L. Dubeň, Fančovič, Niník, Trška, Augustín, Ondrásky – M. Dolinajec, Pšurný, J. Cíger, Koleda, Rodionov, Mokrohajský, Jakubec, Špankovič, L. Bednár, M. Turan, Miro, Németh.

Martin - MHK Dubnica 6:2 (4:0, 1:1, 1:1)

Góly: 2. Dírer, 6. Langhammer , 7. Zeliska, 18. Poliaček, 28. Barto, 41. Brezniak - 36. Kútny, 52. Kristín.

Po nevyužitej šanci hostí sa v 2. min presadil Dírer – 1:0. O štyri minúty pri vylúčení Hohla trafil nechytateľne Langhammer – 2:0. Dubničania si v snahe pribrzdiť aktivitu Martinu zobrali oddychový čas, no už v 7. min poslal odrazený puk za Gibla Zeliska – 3:0. V 18. min Poliaček po blafáku pohodlne zvyšoval na 4:0. Druhú tretinu začali hostia niekoľkými strelami, ale v 28. min ušiel Barto a bolo 5:0. Až v 36. min sa presadil Kútny a znížil na 5:1 Záverečnú treteinu začali domáci výborne a už v 41. min Brezniak zblízka pridal šiesty gól. Dubnica pridala, mala šance, no presadil sa až Kristín v 52. min – 6:2.

DUBNICA: Gibl – Brňák, Jarábek, Rehák, Serkin, Hlaváček, Hohl, Kozačuk, Vladimirov – Kristín, Lantoš, Macek, D. Trenčan, Kokavec, Ďuriš, Kanaet, Kútny, Jakubík, Vachramejev, Medek, Plavecký.

11. kolo: Skalica – Humenné 6:5 pp (3:1, 1:3, 1:1 – 1:0), Michalovce - HC Bratislava 4:1 (1:1, 1:0, 2:0), Trnava – Prešov 3:2 (2:1, 1:0, 0:1), Sp. N. Ves - N. Zámky B 5:3 (2:1, 1:2, 2:0).

2. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  6. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  8. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  9. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  10. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  3. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  4. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?

FOTOGALÉRIA: Otužilcov z Podhradského mora nezastavil ani ľad

Otužilci z Podhradského mora opäť raz ukázali, že v chlade sa cítia ako ryby vo vode. Nezastavil ich ani ľad, sekerami vysekali dieru do mora a užívali si blahodárne účinky ľadovej vody.

Rybník sa počas zimných mrazivých dní mení na miesto pre športy.

AKTUALIZOVANÉ: Odberné miesta v okrese Považská Bystrica, Púchov a Ilava

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v okrese Považská Bystrica, Púchov a Ilava. Doplnili sme odberné miesta za okres Považská Bystrica, okres Púchov a v meste Ilava.