Kometnáre a výsledky všetkých súťaží dospelých.

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Plevník hral takmer celý zápas bez vylúčeného

3. LIGA

7. KOLO

Púchov – Beluša 4:1 (3:0)

Púchov rozvrátil najlepšiu obranu súťaže už za polčas, keď Belušania po doterajších troch góloch inkasovali za dvadsať minút rovnaký počet. V 25. min Ciesar vyrazil opakované strely D. Pilného, no na Marmanovu bol prikrátky. D. Pilný a Michlík vedenie nenavýšili, no v 43. min osvedčil v súboji s brankárom dôraz Michlík a D. Pilný pohodlne zvýšil na 2:0. V 45. min sa presadil J. Pilát – 3:0. D. Pilný poslal do siete z voleja v 55. min center Ozimého – 4:0. Hostia sa snažili, v 80. min P. Pilný vychytal P. Mišutku, no o minútu ho prekonal umiestnenou strelou M. Gorelka - 4:1.

Góly: 43.a 54. D. Pilný, 25. Marman, 45. J. Pilát - 81. M. Gorelka.

PÚCHOV: P. Pilný - Ozimý, Riška, Brezničan, Vanák. J. Pilát, Sibanda, Marman (59. Kvaššay), Michlík (70. Turza), Krčula (83. Haviar), D. Pilný (76. Kopiš).

BELUŠA: Ciesar - Janček, Cisár, Čačko (46. Oravec), Novisedlák, Gašpar (81. Bielik), Ďuriš (46. Meliš), Hrenák, Levai (75. Bičan), P. Mišutka, M. Gorelka.

12. KOLO

Pov. Bystrica - FC Nitra jun. 3:0 (2:0)

V 5. min únik Gajdošíka skončil rohom, po ktorom Arpáš vyrazil Mravcovu hlavičku. O šesť minút prenikol Valašík, no jeho strela bola zblokovaná. V 21. min L. Slávik po úniku obišiel aj brankára a jeho spätnej prihrávke zasunul do prázdnej brány Gajdošík – 1:0. Brankár hostí v 25. min vyrazil prízemnú Gambošovu strelu a po chybe obrany v 29. min vychytal aj Gajdošíka. L. Slávik v 33. min hlavičkoval v dobrej pozícii nad a v 40. min si po rohu dal Kóša takmer vlastný gól, no jeho hlavičku spod brvna vytiahol na roh Arpáš. V 45. min Mravec pustil Borovičkovu prihrávku z priameho kopu pomedzi nohy a M. Zavadzan pod brvno zvýšil na 2:0. Nitriansky brankár po prestávke vyrazil v 56. min nepríjemnú strelu Petruša spoza šestnástky. O štyri minúty Borovička vysunul L. Slávika, ktorý po kľučke na brankára z uhla trafil prázdnu bránu – 3:0. V 68. min strelu L. Slávika z desiatich metrov zrazil jeden z obrancov nad bránu. Baránek po úniku v 84. min prihral nepresne a o minútu Arpáš s námahou vyrazil Petrušovu strelu z 30 metrov.

Góly: 21. Marek Gajdošík, 45. M. Zavadzan, 60. L. Slávik.

POV. BYSTRICA: Bobot – Mravec, Borovička, Vala, Petruš, M. Zavadzan, Čiernik (86. J. Valient), Gamboš, Marek Gajdošík, L. Slávik (83. Gáborík), Valašík (79. Baránek).

NITRA JUN.: Arpáš – Kóša (46. Šútorík), Vaško, Homola, Brodziansky, Dojčinovič, Steinhübel, Hudák (61. Čapkovič), Vrábel, Stovička (46. Tancík), Straňák. JOZEF ŠPROCHA

Tr. Teplice – Beluša 2:1 (0:1)

Beluša od prvej minúty potvrdzovala postavenie v tabuľke. Domáci sa väčšinu času bránili. Hostia svoj tlak pretavili do gólu v 36. min, keď Levai prekonal Škultétyho. Beluša mala viacero príležitostí, ale do kabín odchádzala iba s jednogólovým vedením. V druhom polčase sa hostia viac-menej uspokojili s výsledkom a Teplice hru vyrovnali. Postupne začali atakovať bránu súpera. V 72. min sa Svoradovi podarilo vyrovnať. S remízou sa však nechcel nik uspokojiť. Hra ožila. Boli to domáci, ktorí v závere strhli víťazstvo na svoju stranu, keď sa strelou spoza šestnástky presadil Vaculík.

Góly: 72. Svorada, 88. Vaculík - 36. Levai.

TR. TEPLICE: Škultéty - Kostić, Radenović, Beňo, Vaculík, Držík, Švikruha (82. Paška), Ambrož (72. Božović), Petrović (89. Vlado), Šiko (90. Losonszký), Svorada (90. Stojkov). BELUŠA: Vangel - Janček, M. Gorelka, Cisár, Novisedlák, Gašpar, Hrenák, Levai, P. Mišutka, Bičan, Meliš (78. Oravec).

Malženice – Led. Rovne 4:0 (1:0)
Malženice sa na svoje vysoké víťazstvo nadreli. Zlomovým momentom bol Rehákov gól zo štandardky, ktorý strelil v samom závere polčasu. V druhom dejstve tak boli hostia nútení niečo vymyslieť, z čoho vznikali šance pre domácich. A keď bol domáci brejk zastavený nedovolene a nasledovala penalta, Rehák domácich definitívne upokojil. Následne si Malženice už pohodlne dokráčali po víťazstvo, keď pridali ešte dva góly a vyhrali 4:0.

Góly: 45. a 70. (11 m) Rehák, 73. Orolín, 87. Halmo.

LED. ROVNE: Bačík – Kollár, Ďurovec, Chmelík, Detko, Lipták (78. Riečičiar), Živčic, Híreš, Buček (76. Pišta), Krištof (78. Poláček), Púček.

V. Ludince – Púchov 1:1 (0:0)

Prvý polčas sa hral za územnej prevahy hráčov Púchova. Svoju prevahu dokázali pretaviť len do niekoľkých striel mimo bránu. Prvú šancu mal D. Pilný v 38. min, keď prešiel s loptou celou šestnástkou domácich, ale dostal sa mimo bránu. Trénerovi Kasanovi vyšlo striedanie, keď po niekoľkých minútach na ihrisku Kováč po malej domov hostí atakoval brankára Púchova, získal loptu a do prázdnej brány strelil prvý gól. D. Pilný v 69. min hlavičkoval, ale strelu kryl. Po niekoľkých centroch a spätnej prihrávke pred bránu D. Pilný využil svoj tretí pokus v zápase na vyrovnávajúci zásah.

Góly: 64. Kováč - 78. D. Pilný.

MŠK: P. Pilný - Riška, Ozimý, J. Pilát, Sibanda, D. Pilný, Marman (71. Kopiš), Vanák, Michlík (86. Kvaššay), Krčula (90. Haviar), Brezničan. (IP)