Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: ONDREJ MIŠECH)

Neuveriteľná dráma v zápase N. Zámky - Pov. Bystrica

3. LIGA

Púchov – Gabčíkovo 0:0

Súboj vedúceho dua sa odohrával väčšinou v strede ihriska, oba tímy si boli vedomé dôležitosti zápasu. Na prvú veľkú šancu sa čakalo až do 28. min, kedy išiel Sibanda po prihrávke od D. Pilného sám na brankára, no Slíža neprekonal. O desať minút sa mohli tešiť hostia, ale nebránený Tóth narobil umiestnenou strelou P. Pilnému poriadne problémy. V 43. min Gányovics nedokázal premeniť ideálny center a o minútu po Michlíkovej prihrávke Marman trafil iba na bránkovej čiare stojaceho obrancu hostí. V 61. min Gabčíkovo opäť pohrozilo, no P. Pilný v páde nohou vykopol Bazsóvu strelu. V 78. min po Brezničanovom priamom kope prešiel Krčula do šestnástky, no J. Pilát jeho center poslal nad. Podobná situácia nastala v 86. min, keď Michlíkova prudká strela minula bránu hostí a duel prvých dvoch tímov skončil bezgólovou remízou.

PÚCHOV: P. Pilný - Ozimý, Riška, Brezničan, Vanák, J. Pilát, Sibanda, Krčula, Michlík, Marman (65. Kopiš), D. Pilný.

GABČÍKOVO: Slíž - Cingel, Gányovics, Prágai (37. Čemba), Nagy, Tóth (82. Szelle), Bazsó, Huszár, Polák (59. Zsigmond), Krišťan, Végh. (FK)

Nové Zámky – Pov. Bystrica 3:2 (1:2)

Úvod prvého dejstva patril favorizovaným Považanom, ktorí sa už v 6. min ujali vedenia, keď sa po dobrej prihrávke presadil v pokutovom území Gajdošík a loptu zatočil k vzdialenejšej žrdi. Ani druhý úspech hostí nenechal na seba dlho čakať a opäť to bol ešte pred koncom prvej štvrťhodiny Gajdošík, ktorý mieril presne. Po druhom inkasovanom góle sa domáci otriasli a začali postupne získavať pôdu pod nohami. Hrozili po štandardkách, z ktorých im aj jedna vyšla. Bolo to tesne pred koncom prvej polhodinky, kedy sa po centri najlepšie zorientoval v pokutovom území M. Blaži a prízemnou strelou vrátil svoj celok do zápasu. Domáci mali vynikajúci nástup do druhého dejstva. Už v 49. min fauloval Vala v pokutovom území zozadu Cingela a keďže už predtým mal žltú, nasledovala červená karta. Nariadený pokutový kop s istotou premenil faulovaný hráč, ktorý poslal brankára Bobota do opačného rohu. Novozámčania v početnej prevahe čoraz viac ohrozovali bránu súpera. V 66. min mohli vyhrávať, keď striedajúci J. Zavadzan zozadu nedovolene atakoval J. Blažiho a aj on videl červenú kartu. Penaltu kopal opäť Cingel, ale tentokrát poslal loptu vedľa. Prevaha FKM o dvoch hráčov ponúkala možnosť domácim strhnúť vedenie na svoju stranu. Podarilo sa to až v 84. min, kedy si Cingelov trestný kop usmernil do vlastnej siete Petruš. Predtým sa však ešte z ihriska porúčal predčasne aj domáci Moravčík. Hostia sa v samom závere snažili o vyrovnanie. Najbližšie mal k nemu Mravec, ale jeho gólovú strelu bravúrne vyrazil brankár Nevoľný.

Góly: 29. M. Blaži, 49. Cingel (11 m), 84. vlastný Petruš – 6. a 12. Marek Gajdošík.

MŠK: Bobot – Mravec, Borovička (71. J. Valient), Vala, Petruš, M. Zavadzan , Čiernik (87. Kršák), Baránek, Marek Gajdošík, L. Slávik (78. Gáborík), Valašík (58. J. Zavadzan). ROMAN GULIŠ

Led. Rovne – Galanta 2:0 (1:0)

Hostia sa predstavili ako futbalové mužstvo, no boli to domáci, ktorí v 12. min nevyužili závar pred bránou a Šálka loptu poslal do bezpečia pred Živčicom. V 26. min Krištof nepretlačil loptu medzi žrde. Hostia hrozili rýchlymi kontrami, no Mba sa nepresadil. V 38. min Živičic z 20 metrov k žrdi otvoril skóre. V 48. min opäť strelu Mba zablokovali obrancovia a v 54. min sa nepresadil Lenárt. O dve minúty Živčic našiel Detka, a ten hlavou zvýšil na 2:0. Hostia otvorili hru, čo domácim vyhovovalo, lenže šance Bučeka, Pištu a Liptáka ostali nevyužité. V 82. min po faule na unikajúcho hráča bol vylúčený hosťujúci Jakabovič. V 84. min sa v šanci ocitol Lenárt, no mieril vedľa.

Góly: 36. Živčic, 56. Detko.

LED. ROVNE: Cúcik – Kollár, Ďurovec (21. Golej), Chmelík, Detko (77. Poláček), Lipták (88. Červený), Živčic (71. Pišta), Púček, Híreš, Buček, Krištof (86. Novotný).

GALANTA: Šalka – D. Baša, Hlavna, Jakabovič, Eliáš (63. Pavelka), Jakubjak, Bilas, Vukovič (56. Revák), R. Baša (64. Kingsley), Lenárt, Mba. ĽUBOŠ DUBOVÝ

Prečítajte si tiež: Majstrovstvá Slovenska v hasičskom športe - bohaté foto Čítajte

Beluša – Malženice 2:0 (2:0)

Na ťažkom teréne sa hral veľmi dobrý polčas. V 6. min po priamom kope M. Gorelku Bičan dal vedúci gól. Hrenákova zblokovaná strela zblokovaná skončila rohom a po jeho prieniku v 20. min Meliš zvýšil na 2:0. Sekerovu šancu zmaril domáci Ciesar včasným vybehnutím. Tretí gól mohol pridať P. Mišutka, ktorý z päťky minul bránu. Po prestávke hostia zvýšili aktivitu, ale pozorná obrana Beluše ich do vyloženej šance nepustila. Lulovičovu strelu Ciesar vyrazil na roh a výhru mohol prikrášliť P. Mišutka, ale zakončenie mu nevyšlo. Beluša doma na jeseň nestratila ani bod.

Góly: 6. Bičan, 20. Meliš.

BELUŠA: Ciesar – Janček, Cisár, Bičan (76. Oravec), Novisedlák, Gašpar, Meliš (83. Bielik), Hrenák, Levai, P. Mišutka (88. Hrubo), M. Gorelka. MILAN HRUBO

Nové Mesto – Trnava B 1:3 (0:3)

Stretnutie začali lepšie Novomešťania, keď už v 5. min Václav presnou prihrávkou našiel Mikloviča, ktorý sa v čistej gólovej príležitosti nedostal k zakončeniu. Opäť platilo známe nedáš-dostaneš. Z následného protiútoku sa presadili hráči Spartaka, keď Vantruba presne nacentroval Jarovičovi a ten otvoril skóre stretnutia. Trnavčania predvádzali v týchto fázach stretnutia pekný útočný futbal. V 24. min vystrelil spoza šestnástky Pekár a po teči domáceho obrancu skončila lopta za chrbtom brankára Vavrúša. O tri minúty sa hostia radovali opäť. Zaváhanie obrany AFC využil pohotový Vantruba. Novomešťania ani za tohto stavu nezložili zbrane. Vytvorili si výborne príležitosti no Múdry i Václav sa gólovo nepresadili. Do druhého polčasu nastúpili hráči AFC s odhodlaním a útočnejším poňatím hry. Vytvorili si viacero pekných kombinačných akcií. Skórovať sa podarilo v 60. min Martinkovi. V ďalších minútach druhého polčasu sa akcie striedali na oboch stranách, no bez gólového efektu.

Góly: 60. Martinko - 7. Jarović, 24. Pekár, 27. Vantruba.

NOVÉ MESTO: Vavrúš - Železník (46. Nemček), Múdry, Šupka, Jurica, Bošanský (55. Fabuš), Holíček, Václav, Martinko (73. Kopín), Miklovič (36. Hornáček), Buček (88. Bončo).

FC Nitra jun. – Tr. Teplice 2:1 (1:1)

V Nitre sa hral v nedeľu dopoludnia vyrovnaný zápas. V 12. min. kopali hostia roh, domáci loptu neodvrátili a Švikruha otvoril skóre – 0:1. Nitrania odpovedali tlakom, v šestnástke MŠK bol faulovaný Hambálek a rozhodkyňa Valentová nariadila pokutový kop, ktorý s prehľadom premenil Marek Fábry. V druhom polčase si Nitrania vypracovali viacero sľubných príležitostí. Gólový moment prišiel v 59. min., keď sa presadil Ondrej Vrábel a získal vedenie pre juniorku. Domáce zadné rady nepúšťali súpera do vyložených šancí, naopak, Nitrania mohli pridať ďalšie góly, ale chýbalo šťastie v zakončení. V záverečnej minúte boli Tepličania blízko k vyrovnaniu, nastrelili najskôr žrď a následne brvno, ale skóre 2:1 odolalo. Domáci tréner vyjadril spokojnosť s výkonmi mladých hráčov, ktorí dostali príležitosť.

Góly: 17. Fábry (11 m), 59. Vrábel – 12. Ambrož.

MŠK: Škultéty – Vlado, Kostič (55. Radenovič), Švikruha, Vaculík, Držík, Stojkov (84. Paška), Ambrož (71. Božovič), Petrovič, Šiko, Svorada (81. Hrnko). Tréner M. Bubenko. (FC)

13. kolo: Kalná nad Hronom - ViOn B Vráble 4:0 (2:0), 21., 45. a 62. Pánik (druhý z 11 m), 55. Turnai, Šaľa - V. Ludince 3:0 (2:0), 4. Lovska, 16. Tubonemi, 86. Body.

9. Kalná 12 5 2 5 14:16 17 (+2)

10. Pov. Bystrica 12 4 3 5 19:18 15 (-3)

Prečín - Tr. Stankovce 3:2 (1:0)

Diváci videli konečne kvalitný futbal zásluhou oboch tímov. Už v 3. min nevyužil Michalec samostatný nájazd, keď loptu vyrazil brankár Zemanovič. V 24. min posunul Hybben loptu T. Orávikovi, ktorý k opačnej žrdi dal vedúci gól Prečína. Nástup do druhého vyšiel hosťom, ktorí na štvrťhodinu domácich uzavreli na vlastnú polovici. Tlak vyústil do vyrovnávajúceho gólu, ktorý dal v 59. min strelou k vzdialenejšej žrdi Škvarka – 1:1. Prečín sa snažil a po prieniku Hybbena Pauer vymietol zo šesnástky šibenicu – 2:1. Po sérii rohov Vaško v 70. min hlavičkou vyrovnal. Domácich gól nezlomil a v 76. min Pauer po spolupráci s T. Orávikom poslal odrazenú loptu do siete – 3:2. V závere mohol dať Michalec gólovú poistku, no zblízka netrafil netrafil bránu.