Sumár a komentáre 13. kola 5. futbalovej ligy.

Brvnišťania uspeli na ihrisku posledného tímu.Brvnišťania uspeli na ihrisku posledného tímu. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Brvnišťan Mário Hároník rozhodol hetrikom

Chocholná-Velčice – Ladce 0:3 (0:2)

Súboj tabuľkových susedov sa lepšie vydaril hosťujúcemu tímu. Tomu pomohli dva góly v rozmedzí piatich minút. Najskôr v 20. min otvoril skóre Haluska a v 25. min prekonal Horňáka aj Martinka. Domáci sa snažili niečo s výsledkom urobiť, ale gól im nebolo v sychravom počasí súdené streliť. Po prestávke potvrdil víťazstvo Ladiec Štrbák.

Prečítajte si tiež: Plevník hral takmer celý zápas v oslabení Čítajte

Góly: 20. J. Haluska, 25. P. Martinka, 62. P. Štrbák.
CHOCHOLNÁ-VELČICE: Horňák – A. Michalec, N. Cingel, Lobík, Tulpík, Sabadka, Lukša (82. Masaryk), Suchánek, Juraj Tuharský, Ozimý (46. Brlej), J. Michalec (61. Adamčí).
LADCE: Machala - Binka (68. J. Váň), Češko, E. Mrážik, J. Pagáč, J. Haluska (78. Pravda), P. Štrbák, Ondrašík, P. Martinka, Mojto (86. Michal Majtán), Mokrička.

Bošany - Brvnište 1:3 (0:1)

Úvod do zápasu mali lepší hostia. Už v 6. minúte strelil vedúci gól Mário Hároník, keď jeho strelu spoza šestnástky tečoval do siete domáci obranca. Potom mali tri veľké šance Bošany. Lauko skoro nachytal brankára hostí, ktorý vybehol až na šestnástku, ale jeho strela zo 40 metrov len tesne letela nad bránku. V 18. minúte strelu Lacenu spoza šestnástky brankár hostí bravúrne vyrazil. O minútu neskôr Miloslavljević z 15 metrov nastrelil žrď. Aj začiatok druhého polčasu bol v réžii hostí, ktorí z dobrých šancí dvakrát minuli bránku. V 50. minúte nahral Petković Pintovi, jeho bomba do ľavého rohu znamenala vyrovnanie – 1:1. O štyri minúty neskôr si na center Lauka nabehol Beko, ale z ôsmich metrov trafil iba do brvna. V 68. minúte mal Pinto ďalšiu šancu, jeho trestný kop do vinkľa vyrazil brankár hostí. V 70. minúte trafil Mário Hároník asi z 25 metrov do vinkľa, lopta sa odrazila od žrde a na prekvapenie všetkých rozhodca odpískal gól – 1:2. Skóre uzavrel v 93. minúte opäť Mário Hároník z jedenásťmetrového kopu po faule Mikloša v šestnástke, ktorý po druhej žltej karte uvidel aj červenú.

Góly: 50. Gouveia - 6., 70. a 90. (11 m) Mário Háronik.

OFK: Prec - Petković, Beko, Gouveia, Mikloš, Miloslavljević, Lauko, Jánošík (25. Neubauer), Aršić (46. Pekala), Lacena, Sroka.

SLOVAN: Lajš - Mário Zelenák, Kolembus, Matúš Hároník (61. A. Slámka), Hrbek, Mário Háronik, Lončík, E. Slámka, Ofori, Gorelčík (89. Urdák), Ľ. Hároník (86. Pšurík).

V. Uherce - Plevník 2:0 (1:0)

Domáci v stretnutí zaslúžene vyhrali. V 27. min vysunul Kundala Cígera, ktorý strelou k ľavej tyči otvoril skóre – 1:0. Hneď po zmene strán si obaja hráči role vymenili, Cíger nahrával a Kundala strelou k pravej tyči zvyšoval na 2:0. Hostia si za celý zápas vypracovali iba jednu šancu. Samostatný únik ale bravúrne zneškodnil skúsený domáci brankár Kováč.

Góly: 27. Cíger, 54. Kundala

TJ: P. Kováč - Jankula, Preťo, Gubka (81. Klimant), Valter, Štálnik, Cíger, Kundala, Škoda (84. Maťašeje), Beliansky, R. Kováč (88. Petrík).

PLEVNÍK: Jozef Bednár - Čižmárik, Mártin Zelenák, J. Kremeň, L. Pajger, S. Buday, A. Buday, T. Ďurkech, P. Ďurkech, Vadovský (63. P. Pajger), Michal Buday.

Veľká Hradná – Podmanín 1:0 (1:0)

Hradnianski futbalisti sa po posledných nelichotivých výsledkoch od začiatku pustili do súpera s chuťou. V 17. min po chybe stopéra na polovici ihriska a výbornom napádaní útočníka M. Beňadik otvoril skóre, keď s prehľadom preloboval brankára. O chvíľu neskôr po rohu hlavičku A. Kováča z čiary vykopol obranca. V 25. min pohrozili aj hostia, no z tesnej blízkosti prekopli bránu. Po prestávke začali opäť lepšie domáci. Po lobe R. Straku zvonilo brvno. Hostia sa snažili o rýchle brejky po nakopávaných loptách, ale futbalisti Veľkej Hradnej, ktorí konečne bojovali tak, ako si to fanúšikovia želajú, si už tesné víťazstvo nenechali vziať.

Gól: 17. Beňadik.
VEĽKÁ HRADNÁ: Guňovský - Machara, Michal Kováč (80. P. Kováč), Minárik, M. Petrík, Kyjac, Krasimirov - Nikolov (74. Marko), Straka, Baláž, Beňadik (90. Rychtárech), A. Kováč.
PODMANÍN: T. Kostelanský - J. Škultéty, Blažek, Martin Gardian (46. M. Fapšo), Urík, Michal Gardian (59. Kubiš), Maroš Majtán (50. P. Kostelanský), R. Sovík, D. Pilár, J. Sovík, P. Gardian.

Uhrovec - Kvašov 4:0 (2:0)

Domáci sa pred štyrmi stovkami divákmi dokonale vytiahli pred lídrom súťaže, ktorý na jeseň ešte neprehral. Už v 9. mine poslal Turoň domácich do vedenia a výborný prvý polčas korunoval Masarovič gólom na 2:0. Po zmene strán sa hostia snažili niečo s výsledkom urobiť, ale bol to Pavlovič, ktorý zasadil tretí úder do hosťujúcej bránky. Po tomto góle tempo hry upadlo, svoj druhý gól v zápase ešte pridal Turoň.

Góly: 9. a 89. Turoň, 36. Masarovič, 68. Pavlovič.

TATRAN: Kolárik - Zajac, R. Škultéty, Čabrák, Stuparič, Baniat, Turoň, Vavro (64. Bežo), Pavlovič (76. Petrík), Masarovič, Malina.

SPARTAK: Kopčan – D. Kováč, F. Kováč, Kresánek, Bielik (62. Revák), Amrich, Mikuška, Jurga (73. Mynář), V. Škultéty, Michalík (20. A. Gorelka), Beňo (80. Kadlec).

Cigeľ – Kanianka 1:0 (1:0)

Cigeľ privítal na svojom ihrisku súpera z Kanianky, ktorý sa podobne ako domáci v tejto jeseni futbalovo dosť trápi. Aj napriek tomu diváci očakávali, že derby bude kvalitné. Hostia prišli s taktikou zabezpečenej obrany a prípadných rýchlych protiútokov, ale už v 23. min. zásluhou Fergela prehrávali – 1:0. Týmto skóre skončil prvý polčas. V druhom pokračovali hostia podobnou taktikou, domáci sa snažili odskočiť o ďalší gól, a tak skóre bolo stále na vážkach. Zhruba od 50-tej minúty sa aj hostia viac osmelil, začali častejšie útočiť a dokonca v 61. min. mali blízko k vyrovnaniu, no Furka aj tento raz ukázal svoje brankárske kvality. Domáci odpovedali v 73. min. strelou Kodaja, ale aj Jantoška je tiež brankár dlhodobo spoľahlivý. Ďalšie šance na oboch stranách ostali nevyužité, a tak sa stav do konca nezmenil. Cigeľ odohral ďalší zápas s dvoma rozdielnymi polčasmi, ale podstatné je, že všetky tri body zostali doma. Aj keď, buďme úprimní, hostia by si boli za predvedenú snahu a bojovnosť aspoň bod zaslúžili.

Gól: 23. vlastný Brindza.
CIGEĽ: Furka - Drozd, Drobec, Babašta, Madarász (85. Pružinec), Zaťko, Jankeje (70. Halaška), Kodaj (81. Ďuriš), Bugár, Fergel, Kotula.
KANIANKA: Jantoška - Pekár, Zimmer, Hlinka, Marko, Kalina, Baláž (77. Cachovan), Šagát, Brindza (56. Bobek), Svitek, Filkorn.

Z. Kostoľany – D. Vestenice 2:3 (0:1)

Do Kostolian prišiel veľmi dobrý súper, ktorý mal už do 15-tej minúty tri šance, ale Kolenčík, Košík a ani Matiaško z dobrých pozícii neuspeli. V 25. minúte zachraňoval s veľkou námahou domáci Zvalo, keď odrazená lopta z priameho kopu mierila k pravej žrdi domácej brány. Prvú šancu domácich mal v 30. minúte Liptaj, ale zo 14-tich metrov trafil len Bohunského a ďalšie dve dorážky domáci nevedeli premeniť na gól. O 8 minút domáci nevedeli dostať loptu zo svojej šestnástky, tá sa dostala k Matiaškovi a dobre hrajúci hostia viedli 1:0. Tak skončil aj prvý polčas, v ktorom domáci boli veľmi nepresní a nevýrazní v súbojoch a aj v samotnej hre. V druhom polčase domáci spresnili hru a boli to oni, ktorí začali dominovať na ihrisku a prejavilo sa to aj na skóre stretnutia. V 48. minúte uvoľnil uličkou Maslonka Mišejeho, ten obišiel stopéra a presnou umiestnenou strelou k žrdi bolo vyrovnané. V 55. minúte poslal loptu z rohového kopu Tomáš Mokoš až k vzdialenejšej žrdi Bohunského brány a tam opäť Mišeje hlavou poslal domácich do vedenia. Domáci mohli o tri minúty poistiť vedenie, no vo vyloženej šanci z 11-tich metrov mieril Adam Teslík nad hosťujúcu bránu. V 70. minúte bol po vzájomnej strkanici vylúčený domáci Belanec po druhej žltej karte, čo náležite využili hostia na zmenu skóre v stretnutí. Najprv v 77. minúte strelil gól Kostelovič z prísne nariadeného pokutového kopu a v 81. minúte premenil únik po ľavej strane Liška. Hostia už s prehľadom dohrali koniec stretnutia a odniesli si z Kostolian cenné víťazstvo.

Góly: 48. a 55. Mišeje - 38. Matiaško, 77. Kastelovič (z 11m), 81. Líška.
Z. KOSTOĽANY: Zvalo - Maslonka, J. Teslík, Mišeje, Pavkeje, A Teslík, Zaťko, T. Mokoš, Liptaj, Belanec, Výškrabka.
D. VESTENICE: Bohunský - Sluka, Košík (45. Tadial), Šrámka, Šamko (85. Miko), Kolenčík (55. Bohuš), Líška, Kastelovič, Bublák, Matiaško (90. Krajčovič), Bruška.

Podolie – Tr. Turná 1:3 (0:2)

V oblastnom derby boli domáci miernym favoritom, ale zápas im nevyšiel. V upršanom počasí mali lepší začiatok hostia, ktorých do vedenia poslal Marek Kováč. V závere polčasu pridal druhý úspech Trenč. Turnej Hrubý. Domáci po prestávke pridali. V 66. min znížil na 1:2 po priamom kope Martin Prosňanský. O tri minúty neskôr brankár Konečný neudržal nervy na uzde a videl červenú kartu. Podolie sa snažilo o vyrovnanie, ale to sa mu napriek snahe nepodarilo. Naviac, v samom závere Matúš Kováč spečatil výhru hostí.

Góly: 66. M. Prosňanský - 18. Marek Kováč, 37. Hrubý, 90. Matúš Kováč.

PODOLIE: M. Kováč - Ohrablo, Mašán, J. Prosňanský, R. Červeňanský, M. Gajdošík (46. Pyšný), Ľ. Gajdošík, M. Prosňanský, Kačerek, Macho (56. Hirjak), Behúl.
TR. TURNÁ: Konečný - Bednár, Havier, Poruban, Bečka, Hrubý, Matúš Kováč, Stronček, Marek Kováč (60. Sedláček), Chorvát (87. Horňák), Hasenovič.

1. Kvašov 13 10 2 1 26:12 32

2. Uhrovec 13 9 3 1 37:12 30

3. Brvnište 13 9 3 1 29:11 30

4. D. Vestenice 13 9 1 3 30:15 28

5. Cigeľ 13 7 2 4 28:13 23

6. Podmanín 13 7 2 4 29:17 23

7. Z. Kostoľany 13 7 1 5 33:15 22