V Dolných Kočkovciach rozhodla o výsledku jedenástka v poslednej minúte

Sumár a komentáre 13. kola 6. futbalovej ligy.

V zápase Pruské (v červenom) - H. Poruba gól nepadol.V zápase Pruské (v červenom) - H. Poruba gól nepadol. (Zdroj: ONDREJ MIŠECH)

Jasenica otočila priebeh derby až v závere

Udiča – Koš. Podhradie 6:1 (4:0)

V 5. min Ľ Vlasatý fauloval Zubeka a T. Drblík premenil jedenástku. Remšík v 10. min tesne minul a v 14. min po Zubekovom centri T. Drblík dal druhý gól. V 24. min Kozíkova hlavička nebola úspešná a z protiútoku Furdzovu strelu vyrazil Floriš, ktorý v 28. min zneškodnil aj Rosinov priamy kop. T. Kašša v 36. min zdiaľky trafil brvno a o minútu po chybe obrany Kvasník zvyšoval na 3:0. V 38. min Škrabákov center predĺžil T. Drblík Kvasníkovi, a ten sa nemýlil – 4:0. V 46. min Zubek mieril tesne vedľa a V 51. min Ľ. Staňo v dobrej pozícii minul. O päť minút mieril vedľa aj T. Drblík, rovnako ako Habáň v 62. min. Kuliha v 64. min kryl strelu Kozíka, ale v 69. min Pacek dorazil loptu do siete po strele T. Drblíka. Kuliha vyrazil v 72. min tvrdú strelu M. Vlasatého a Ľ. Staňo o niekoľko sekúnd znížil na 5:1. V 77. min Kvasník nepotrestal Florišovu chybu a v 82. min v tutovke Remšík trafil brankára. T. Drblík priameho kopu povedľa múru dal v 82. min na 6:1 a v závere Kuliha chytil tutovky Remšíka a M. Vlasatého.

Prečítajte si tiež: Dolným Kočkovciam sa začalo strelecky dariť Čítajte

Góly: 5., 14. a 82. T. Drblík (prvý z 11 m), 37. a 38. Kvasník, 69. Pacek – 73. Ľ. Staňo.

UDIČA: Kuliha – T. Drblík, Škrabák, P. Rosina, Pacek (71. M. Cesnárik), Furdzo (79. J. Trško), M. Hájek (52. Harušinec), Ignácik (57. Habáň), Zubek, Kvasník, M. Drblík (65. Súľovský).

KOŠ. PODHRADIE: Floriš – R. Puček, Mutala, M. Vlasatý, Kozík, Ľ. Staňo, Ľ. Vlasatý, Remšík, T. Kašša (65. Čepák), L. Szücs, Ruman. ADRIÁN DEMÁČEK

Bolešov – Lysá 4:1 (2:1)

Domáci mali v prvom polčase miernu prevahu a do vedenia sa dostali v 26. min po Prnovej krížnej strele. O jedenásť minút zvýšil na 2:0 L. Burdej z priameho kopu. Hostia sa presadili až v 45. min, kedy M. Janíček premenil jedenástku. V druhom polčase hostia bojovali, no vyloženú šancu si nevypracovali. Zápas bol otvorený až do 82. min, kedy Vavruš zmenil smer spoluhráčovej strely – 3:1. Štvrtý gól pridal tri minúty pred koncom peknou strelou k žrdi J. Šatka a potvrdil zaslúženú výhru Bolešova.

Góly: 26. Prna, 37. L. Burdej, 82. Vavruš, 87. J. Šatka – 45. M. Janíček (11 m).

BOLEŠOV: Martin Barták – J. Šatka, Vavruš (87. M. Šatka), Šišaj, Veselý, Prna, Šimák, M. Štefánek, Michal Barták, L. Burdej, Fabuš (46. Flak).

LYSÁ: Fojtek – P. Hošták, L. Panáček, Macko, I. Hošták (42. Krajčoviech), Drdák, Hedlík, Cichák, A. Zlocha, M. Janíček, P. Kováč. (RO)

Pruské – H. Poruba 0:0

V 6. min Býček vyrazil strelu hráča hostí, ktorí v 13. min netrafili domácu bránu. V 16. min Býček vyrazil strelu P. Dražkovca po sóle a v 24. min po Lukáčovej prihrávke Jáňovu tutovku zneškodnil Smolka. O tri minúty Kurica po úniku s Lukáčom vychytal skvelý Smolka. V 56. min Hetflajš nastrelil žrď a v 63. min P. Dražkovec prestrelil. V 71. min Lukáč vysunul Šagáta, ale jeho nájazd zneškodnil Smolka. Šagát v 84. min neprekonal gólmana a odrazenú loptu poslal do žrde.

PRUSKÉ: Býček – Šedo, R. Tomanica, P. Suchánek, Mikula, Branický, Kubo (88. Palkech), Jáňa (73. Poruban – 85. Ďuriš), Habšuda, Kuric (58. Šagát – 90. M. Tomanica), Lukáč.

H. PORUBA: Smolka – Čurik, M. Galko, Papp, Juríček (53. Š. Dražkovec), Majerík, Hetflajš, P. Dražkovec, M. Švaňa (88. Hofierka), Ranuša, R. Staňo (61. M. Staňo). (JL)

D. Kočkovce – Tuchyňa 3:2 (1:1)

V prvom polčase sa hralo medzi šestnástkami, až po chybe obrany Štefula po narážačke išiel sám na gólmana a nezaváhal – 0:1. Veľkú šancu potom zahodil T. Frnka,, ale v 42. min L. Zapotoka obišiel P. Hrehuša st a povedľa brankára vyrovnal. Po prestávke v 47. min M. Pilát k vzdialenej žrdi dostal domácich do vedenia a ďalšiu šancu mu zmaril Gospič. V 65. min A. Bartoš potrestal chybu domácich a preloboval J. Garaja – 2:2. Strelec M. Pilát po rýchlej akcii k žrdi dal víťazný gól a bol to jeho siedmy gól v posledných troch kolách. Hostia mohli v 90. min vyrovnať, no Štefula oklamal z jedenástky brankára, ale poslal loptu vedľa.

Góly: 47. a 73. M. Pilát, 42. L. Zapotoka – 34. Štefula, 65. A. Bartoš.

D. KOČKOVCE: J. Garaj – Šábik, L. Chobot, Púpala, Crkoň, Michálek (88. A. Chobot), Mišík (53. V. Frnka), L. Zapotoka, T. Frnka, M. Pilát, L. Garaj (83. Martin Pagáč).

TUCHYŇA: Gospič – Daňo, M. Vlasatý, P. Hrehuš st. (54. Letko), P. Štefanec, Jozef Poliak, Prchlík, Mikoláš, Štefula, A. Bartoš, Adamovic. (MI)

Jasenica – Papradno 2:1 (0:1)

V prvom polčase sa hral vyrovnaný zápas, domáci mali viac streleckých pokusov, no neboli úspešní. V 44. min udreli hostia a Zboran peknou hlavičkou otvoril skóre – 0:1. V druhom polčase Papradňania kondične odišli a domáci si vytvorili šance, no Adamík a Pavlík st. gól nedali. Až v 76. min J. Mišutka krásnou strelkou do horného rohu vyrovnal a v 83. min zblízka rozhodol o výhre Jasenice Pavlík st.

Góly: 76. J. Mišutka, 83. Pavlík st. – 44. Zboran.

JASENICA: M. Kňažko – Pecník, Hlušek, Pavlík st., J. Mišutka (88. Gáborík), Adamík, Heldes (52. A. Kňažko), P. Jánošík, Bednár, G. Šibík (72. G. Kalaš), J. Janáček.

PAPRADNO: Hromadík – M. Hrebičík, Zboran, Tóth, Fujaček, Jeleník, Kozáčik, Nemčík, Cupan (79. M. Gardoň), Bulík (73. Šmulík), Lokšík. (TR)

Mikušovce – Košeca 1:1 (1:1)

Vo vyrovnanom dueli plnom súbojov sa do vedenia dostali Mikušovce, keď v 20. min po faule v šestnástke premenil Gašpárek pokutový kop. Košečania odpovedali už o dve minúty Mozolíkom. V ďalšom priebehu mali hostia dve dobré šance, no sólo Štepanoviča zmaril Ciesar a centrovaná lopta skončila po prestávke na brvne jeho brány. Presadiť sa mohli aj domáci, ale pokus Cypriana bol nepresný a Ľ. Kristín zblízka neprestrelil hradbu tiel pred bránou Kostku. V závere Ciesar zachránil domácim bod, keď zneškodnil tvrdú strelu hosťujúceho útočníka.

Góly: 20. Gašpárek (11 m) – 22. Mozolík.

MIKUŠOVCE: Ciesar – Cyprian, Mallo, Marián Pagáč, M. Burdej, Ilavský, Sameš, Ľ. Kristín, Gašpárek, Sondor, L. Budjač (75. R. Borovský).

KOŠECA: Kostka – Kučo, Malovec, Mozolík, Škrapko, Dúžek, Siekel, J. Tomanica (86. Marcinek), P. Mihalik, J. Barkáč, Štepanovič. (MB)

Streženice - D. Mariková 6:1 (4:0)

Domáci bez Filiača a Loduhu začali proti desiatim hosťom zhurta a už v 1. min po úniku Šlesára Struhárňanský prízemnou strelou dal na 1:0. O štyri minúty ten istý hráč zvýšil na 2:0. V 15. min dostal Vavrík kolmú prihrávku a povedľa brankára zvyšoval na 3:0. Po rohu v 20. min Šlesaár hlavou dal štvrtý gól domácich. Po prestávke začali domáci v tréningovom tempe, až v 54. min ušiel Struhárňanský a zvýšil na 5:0, čím dosiahol hetrik. V 74. min z jedenástky dal Zemančík čestný gól nováčika, ale striedajúci E. Medňanský v 82. min zavŕšil vysokú výhru Streženíc.

Góly: 1., 5. a 54. Struhárňanský, 15. Vavrík, 20. Šlesár, 82. E. Medňanský – 74. Zemančík (11 m).

STREŽENICE: Hrišo – Struhárňanský, Ľ. Medňanský, Vavrík, Martin Lamžo, Trník, Lacko, Michal Šesták, Bernhauser (46. Benko), Krajči (64. E. Medňanský), Šlesár.

D. MARIKOVÁ: Kaniak – Tučník, Pilar, M. Mihálik, Kysel, Hrkota, Dubový, R. Vlach, Turičík, Zemančík, Ragula. STANISLAV BALÁT

1. Košeca 13 9 2 2 33:10 29

2. H. Poruba 13 8 2 3 37:17 26

3. Udiča 13 8 0 5 28:20 24

4. Tuchyňa 13 6 4 3 29:18 22

5. Jasenica 13 7 1 5 24:24 22

6. Mikušovce 13 6 3 4 31:18 21