Sumár 17. kola 2. futbalovej ligy.

Dubnica (v modrom) s Lokomotívou získala spolu štyri body.Dubnica (v modrom) s Lokomotívou získala spolu štyri body. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Nováčik prezimuje v hornej polovici tabuľky.

Lok. Košice – Dubnica 1:1 (0:0)

V úvode sa častejšie dostávali do útočných akcií domáci, ale bez zakončenia. Dubnica potom vyrovnala hru, no ani jej sa zakončenie nedarilo. V 20. min domáci pohrozili strelou vedľa a o dve minúty dobre zasiahol Digaňa. Do konca prvej časti si ani jedno mužstvo nevypracovalo vyloženú príležitosť a polčas skončil bezgólovou remízou. Druhý polčas začal aktivitou Lokomotívy, no stav sa nemenil. Digaňa bol naďalej pozorný, kryl jednu strelu a ďalšie končili vedľa jeho brány. Dubničania občas vyrážali do rýchlych protiútokov, ale akcie nedotiahli do finálneho zakončenia. Keď sa zdalo, že duel skončí bezgólovou remízou, päť minút pred koncom sa presadil Cicman – 1:0. Hostia sa nevzdávali, vrhli všetky sily do útoku a v poslednej minúte po rohu R. Štefánek vyrovnal.

Prečítajte si tiež: V Dubnici sa stretli najofenzívnejšie tímy. Čítajte

Góly: 85. Korijkov – 90. R. Štefánek.

LOKOMOTÍVA: Fabini – Ilinjo, Terpaj, Kolek (74. Bardecký), Človečko, Karaš (63. Silva), Cicman, Pavúk, Mihálik, Korijkov, Jano (70. Zajac).

DUBNICA: Digaňa – R. Štefánek, Pagáč, Janco (84. Václav), Švec, Častulín, Pleva, Zahranyčnyj (36. Čurik), Matej Jakubek, Mikuš (90. Nečas), Vujoševič.

17. kolo: Žiar /D. Ždaňa – Lipany 0:1 (0:1), 42. Janič (11 m), Inter – Trebišov 3:1 (1:1), 28. Šalata, 77. Šulc, 90. Pavlovič – 22. Lorinčák, Šamorín - L. Mikuláš 2:2 (2:0), 8. Pittner, 24. Pončák – 60. Andrič (11 m), 79. Janec, Komárno – Bardejov 1:2 (1:1), 13. Nurkovič nepremenil 11 – tku, 42. Mészáros (11 m) – 36. Horodník, 90. Milunovič (11 m), Žilina B – Petržalka 5:0 (4:0), 27. a 30. Balaj, 20. Jánošík (11 m), 24. Vallo, 54. M. Gamboš, Poprad - B. Bystrica 2:1 (0:0), 74. a 84. Šesták – 61. Willvéber, Skalica – Prešov 1:1 (1:1), 6. Milota – 43. Kraľovič.

1. Žiar /D. Ždaňa 17 10 6 1 25:13 36

2. L. Mikuláš 17 10 3 4 34:21 33

3. Skalica 17 10 3 4 29:16 33

4. Komárno 17 9 3 5 28:17 30

5. Poprad 17 9 3 5 37:27 30

6. Petržalka 17 7 5 5 23:22 26

7. Žilina B 17 7 2 8 32:37 23

8. Dubnica 17 6 4 7 33:26 22