Sumár a komentáre 15. kola 4. futbalovej ligy.

Domaniža (v bielom) sa predstavila v Prečíne.(Zdroj: JOZEF ŠPROCHA ARCHÍV)

V Prečíne bolo rozhodnuté po polhodine

Prečín – Domaniža 1:5 (1:4)

V oblastnom derby sa hostia pustili do domácich od úvodného hvizdu a už v 6. min mal po rohu Svoboda dostatok času aby oslávil narodeniny prvým gólom – 0:1. O dve minúty po chybe obrany zvýšil Augustín na 0:2. Domáci sa nevedeli presadiť a pred koncom prvej polhodiny po ďalších chybách obrany inkasovali v priebehu dvoch minút ďalšie dva góly od L. Čelka a Sochu. R. Sviečka so šťastím poslal loptu cez havu do šibenice – 1:4. V druhom polčase vyšla hosťom v 53. min akcia, ktorú zakončil T. Lednický v 53. min – 1:5. Zápas sa potom už iba dohrával.

Prečítajte si tiež: Domaniža nezvládla prvý polčas

Góly: 34. R. Sviečka - 6. Svoboda, 8. Augustín, 27. L. Čelko, 29. Socha, 53. T. Lednický.

PREČÍN: Opat – L. Rosina, Marián Gajdošík, Vrábel, Pauer, T. Orávik, A. Valient, Hybben, R. Sviečka (67. J. Košút), P. Gajdošík, Herco (57. Pavlík).

DOMANIŽA: Kubiš – Michal Petrík, Braciník, Svoboda, Floriš, Augustín, Valjent (78. Mačina), Socha (72. Haviar), L. Čelko (86. M. Lednický), T. Lednický (82. Seko), K. Sádecký (89. Masničák). (MA)

Lehota pod Vtáčnikom – Vrbové 1:1 (0:1)

Prvý polčas bol vyrovnaný so šancami na oboch stranách. Hostia sa v 8. min po peknej akcii zásluhou Srnca ujali vedenia – 0:1. Domáci v 14. min zahrali po trestnom kope krásnu akciu, ale po „pinpongu“ v šestnástke hostia na štyrikrát zachránili na bránkovej čiare. V 22. min domáci rozvlnili sieť, ale Kamdem bol v ofsajde. O chvíľu pekná strela hostí len presvišťala vedľa brány a na druhej strane Benčat sa sám na päťke nepresadil. Ten istý hráč nemal svoj deň a zahodil ďalšie dve šance, keď ani v samostatnom útoku na brankára nepochodil. V druhom polčase mali jasne hru v rukách domáci, ktorí v 47. min zaslúžene vyrovnali z kopačky legionára Olijnyka – 1:1. Kamdem sa hlavou nepresadil a výborne chytal domáci brankár Bezák, ktorý špičkou kopačky zachránil tím od inkasovaného gólu. Keď v závere Benčat svoje šance nepremenili, body sa delili.

Góly: 47. Olijnyk - 8. Srnec.
LEHOTA: Bezák - Hološka (68. Fábera), Orság (63. Viktory), Olijnyk, Hubočan, Miliutin, Kohút, Xia, Kamdem, Benčat, Roháč. VILIAM ŠKRÍBA

Prievidza – Bánovce 2:1 (1:0)

Domáci začali tlakom, no v 2. min nevyužili veľkú šancu, keď z päťky prestrelili prázdnu bránu. Domáci potom mali naďalej hru pod kontrolou, tesne pred odchodom do kabín bol faulovaný Šlabjar a Gunda z jedenástky otvoril skóre. V druhom polčase sa obraz hry nemenil, no hostia po ojedinelej šanci vyrovnali. Domáci naďalej vyvíjali tlak a po strele Gundu zo šestnástky opäť viedli – 2:1. Hostia v záver mohli po dvoch obrovských šanciach vyrovnať, ale domácich podržal brankár Mífek.

Góly: 61. a 45. Gunda (prvý z 11m) - 63. Tabak.
PRIEVIDZA: Mífek - Sochora, Spevár, Šifalovič, Škultéty, Svitok, Gunda, Krčík, Koryťák, Rendek (87. Sládkay), Šlabjar (90. Bakus).
BÁNOVCE: Drašković - Okrucký (70. Hrabal), Tabak, Žatko, Gábriška, Daniš, Kyselica, Zajac, Nazar, Kráľ (87. Pakanec), Kmeťo (46. Láska). VLADIMÍR HELBICH

Šimonovany – Partizánske 2:4 (1:1)

V 13. miny Rybanský priamo z rohu s prispením vzdialenejšej žrde nachytal Gašparíka na hruškách. V 20. min mohlo byť 2:0, keď nekrytý Hözl trestuhodne minul. O päť minút Kučerov únik zmaril brankár. V 38. min Kučera našiel Janušku a ten upratal loptu do horného rohu. V 62. min Hözl hlavou poslal domácich do vedenia – 2:1. Odpoveď hostí bola blesková, keď sa v 64. min na Křapkov roh zavesil do vzduchu Petreje a hlavou vyrovnal na 2:2. V 70. min Kučerov nájazd Kopecký zneškodnil. V tej istej minúte Obžerov center premenil Beňuška – 2:3. V 86. min Rybanského strelu Zentko a v 90. min Obert nezaváhal – 2:4.

Góly: 13. Rybanský, 62. Hözl - 38. Januška, 64. Petreje, 70. Beňuška, 90. Obert.

SLOVAN: Kopecký - Vida, Hözl, Halás, Sobota, Oršula, Rybanský, Chrenko, Bartošek (61. Rybnický), Rolinec, Hlatký.

Jaslovské Bohunice - Myjava 2:1 (0:0)