Sumár a komentáre 15. kola 5. futbalovej ligy.

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Brvnište prišlo o zraneného hráča a dvoch vylúčených.

Kvašov – Podmanín 0:0

V bojovnom súboji nováčikov si obaja súperi nedarovali ani centimeter ihriska. Už v 1. min Kopčan ukázal svoje umenie po Blažekovej strele. Amrichov pokus T. Kostelanského neprekvapil a v 18. min Kopčan zmaril šancu J. Sovíka. V 22. min Bretschneiderovu strelu vykopol obranca hostí na roh. F. Kováč prestrelil v dobrej pozícii a v 35. min hlavička J. Sovíka skončila nad brvnom. V závere polčasu nebol úspešný F. Kováč. V 54. min Beňo prestrelil a v 64. min trafil obrancu. V 75. min mieril F. Kováč z päťky vedľa a 89. min po úniku T. Pilára zachránil domácim bod Kopčan.

Prečítajte si tiež: Remíza v derby bola stratou pre oboch rivalov Čítajte

KVAŠOV: Kopčan – F. Kováč, Mynář, Kresánek, Bielik (77. Michalík), Amrich, Mikuška, Bretschneider, Jurga, V. Škultéty, Beňo (87. Kadlec).

PODMANÍN: T. Kostelanský – Michal Gardian, Martin Gardian, Blažek, J. Škultéty, J. Sovík (90. Žilinský), P. Kostelanský, R. Sovík, D. Pilár, Kubiš (87. T. Pilár), P. Gardian. PAVOL PREKOP

Chocholná-Velčice – Plevník 1:3 (0:1)

V súboji tímov zo spodnej polovice tabuľky lepšie začali hostia, ktorí jeden zo svojich brejkov premenili na gól v 38. min. Presadil sa Pavlovič. Po prestávke domáci chceli čo najskôr vyrovnať, ale gól padol na opačnej strane ihriska. V 54. min pridal druhý gól Plevníka Vadovský. Záver zápasu priniesol gól na oboch stranách. Akékoľvek nádeje na lepší výsledok pre domácich zmaril Pavlovič. Gólovú bodku za jeseňou dal v poslednej minúte Michalec, čím aspoň zmiernil prehru na 1:3.

Góly: 90. Michalec - 38. a 87. Pavlovič, 54. Vadovský.
CHOCHOLNÁ-VELČICE: Horňák - Gvizd, Michalec, N. Cingel, Lobík, Tulpík, Suchánek, Juraj Tuharský, Ozimý (46. Lukša), Sabadka, Adamčí (63. Masaryk).
PLEVNÍK: Jozef Bednár - Čižmárik, Martin Zelenák, J. Kremeň, T. Ďurkech, P. Ďurkech, Dodek, A. Buday (90. Jakubec), Vadovský (90. L. Pajger), Pavlovič, S. Buday.

Cigeľ – Brvnište 3:1 (1:1)

Hostia už od úvodu naznačovali, že neprišli do Cigľa brániť, no v 9. min mali domáci dobrú príležitosť, ale peknú strelu Kotulu Lajš vyrazil. V 23. min výborne odcentroval Babašta, no ani z toho gól nebol. Z následného rohu hlavičku Kodaja Lajš chytil. O dve minúty mali šancu aj hostia, no aj Furka bol na svojom mieste. V 42. min po rohu Drozd rozjasal domácich fanúšikov. V 45. min odpískal rozhodca jedenástku proti domácim a Gorelčík vyrovnal na 1:1. Druhý polčas začali domáci tlakom, ale boli to hostia, ktorí mali v 59. min veľkú šancu, no Furka kraľoval. V 60. min lopta nie a nie padnúť do Lajšovej brány. V 63. min ju do siete poslal Drozd – 2:1. V 71. min po chybe domácej obrany mohli hostia vyrovnať, ale lopta minula bránu. V 73. min hostia v šestnástke faulovali Kotulu a z jedenástky Drozd svojim tretím gólom uzavrel skóre na 3:1. V 75. min dostal červenú kartu Mário Hároník a v 84. min aj Matúš Hároník sediaci na lavičke.
Góly: 42., 63. a 73. Drozd (tretí z 11m) - 45. Gorelčík (11 m).
CIGEĽ: Furka - Ďuriš (86. Pružinec), Drozd, Jankeje, Halaška, Fergel, Drobec, Madarász (77. Zaťko), Kotula, Babašta, Kodaj (88. Mjartan).
BRVNIŠTE: Lajš - Mário Zelenák, Kolembus, Hrbek, Matúš Hároník, Lončík, E. Slámka, Ofori, Gorelčík, K. Hároník, Ľ. Hároník (67. Pšurík). JÁN ČERNÁK

Veľká Hradná – Ladce 0:2 (0:1)

Domácim sa posledný zápas jesene vôbec nevydaril. Hostia pôsobili futbalovejším dojmom. V 20. min sa z bieleho bodu nemýlil M. Štrbák. Veľkej Hradnej nemožno uprieť snahu, no v 69. min jej šance na bodový zisk „pochoval“ P.k Štrbák. Ladce si body odviezli zaslúžene.

Góly: 20. M. Štrbák (z 11m), 69. P. Štrbák.
VEĽKÁ HRADNÁ: Guňovský - Masár, Machara, M. Kováč, Minárik, M. Petrík (71. P. Kováč), Kyjac, Beňadik, Straka, Baláž (18. Marko), A. Kováč (82. A. Petrík).
LADCE: Machala - J. Váň, Češko, E. Mrážik, J. Pagáč, M. Štrbák, P. Štrbák, Kvasnica (85. Binka), P. Martinka, J. Haluska (89. Pravda), Mokrička.

Podolie – Kanianka 0:0

Zápas v Podolí priniesol veľmi málo šancí. V prvom polčase sa hral vyrovnaný futbal, ale ani jeden tím sa nedokázal gólovo presadiť. Po prestávke boli domáci hráči mierne aktívnejší, ale keďže nestrelili gól, body sa v poslednom jesennom zápase delili.

PODOLIE: M. Kováč - Ohrablo, Mašán, J. Prosňanský, M. Gajdošík (46. Pyšný), Ľ. Gajdošík, M. Prosňanský, Kačerek, Macho, Behúl, R. Červeňanský
KANIANKA: Jantoška - Pekár, Zimmer (75. Hianik), Hlinka, Marko, Kalina, Baláž (59. Šnirc), Šagát (62. Vrtál), Brindza, Svitek, Filkorn.

Zem. Kostoľany - Tr. Turná 4:2 (1:1)

Prvý polčas začali domáci tromi zahodenými šancami Liptaja. Potomi znervózneli a súper trestal v 38. min gólom Mareka Kováča. Tesne pred koncom polčasu po peknom centri po zemi Liptaj z piatich metrov vyrovnal. Druhý polčas začali domáci so zlepšenou hrou, výsledkom čoho bolo vedenie 4:1. Góly dávali Liptaj, z jedenástky Mišeje a najkrajší zásah zaznamenal Belanec, ktorý z 20 metrov obstrelil Kurtiša. Hostia ešte skorigovali na 4:2 Marekom Kováčom, ale domáci už do konca kontrolovali hru.
Góly: 44. a 53. Liptaj, 58. Mišeje (z 11m), 61. Belanec - 37. a 68. Marek Kováč.
Z. KOSTOĽANY: Zvalo - Maslonka, J. Teslík, Mišeje, Pavkeje (65. Dado), A. Teslík, Zaťko, Mokoš (84. Stankovský), Liptaj, Belanec, Výškrabka (59. Hancko).
TR. TURNÁ: Kurtiš - Bednár (68. Lipták), Havier, Poruban, Bečka, Hrubý, J. Kováč, Sedláček (62. Vašek), Matúš Kováč, Marek Kováč, Hasenovič (46. Hulaj). FRANTIŠEK MAŠLONKA

Uhrovec – D. Vestenice 0:2 (0:2)

Pred krásnou diváckou kulisou sa odohral výborný futbal, o čo sa postarali oba celky. Hosťom vyšla rýchla akcia v 34. minúte a ujali sa vedenie. Autorom gólu bol Líška, ktorý o šesť minút zvýšil už na 0:2. Domácim sa snaha nedá uprieť, ale Uhrovec narážal na pozornú obranu súpera.
Góly: 34. a 40. Líška.

TJ: Kolárik - Čabrák, Škultéty, Zajac, Stuparič, Turoň, Baniat (56. Bežo), Vavro, Pavlovič (74. Petrík), Masarovič, Malina.

ŠK: Bohunský - Sluka, Košík (66. Tadial), Bohuš, Šrámka, Šamko (81. Miko), Líška, Bublák, Olej, Matiaško (90. Radošány), Bruška (76. Kolenčík).

V. Uherce – Bošany 2:0 (1:0)

V derby zápase mali domáci prevahu a zaslúžene v stretnutí i vyhrali. Domácich poslal do vedenia Kundala, ktorý premenil pokutový kop. Po zmene strán domáci dobíjali bránku súpera, ale ujal sa až pokus Cígera v samom závere.

Góly: 28. Kundala (11 m), 84. Cíger.

1. D. Vestenice 15 11 1 3 36:15 34

2. Kvašov 15 10 4 1 28:14 34

3. Uhrovec 15 10 3 2 39:15 33

4. Brvnište 15 9 4 2 32:16 31

5. Cigeľ 15 9 2 4 36:15 29

6. Z. Kostoľany 15 8 1 6 37:20 25

7. Podmanín 15 7 3 5 30:19 24