Utorok, 12. november, 2019 | Meniny má Svätopluk

Dubnica hostila prvé Michalovce. S akým výsledkom?

Sumár 23. kola 1. hokejovej ligy.

Dubničania mali dôvod na radosť v zápase s Michalovcami.Dubničania mali dôvod na radosť v zápase s Michalovcami.(Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

V Humennom bolo toľko vyšších trestov ako gólov.

Humenné - Pov. Bystrica 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)

Domáci začali tlakom, ale Kompas chytil niekoľko nebezpečných pokusov. Danielčak na druhej strane trafil do žrde, ale po nevyužitej presilovke hostí v 5. min otvoril skóre domáci Babynec. Kompas potom zmaril tutovku Fedorkovi. V 13. min vyhral súboj na päste s Buraľom Zlocha a obaja hráči dostali desaťminútové tresty. O tri minúty po vyšachovaní obrany Solomončak trafil odkrytý kút – 2:0. Panteri v závere tretiny pritlačili, ale Sidor odolal. V 29. min sa pobil L. Bednár s Babyncom opäť sa udeľovali desiatky. Kompas zmaril tutovky Babynca a Žitného a držal panterov hre. Tri sekundy pred druhou prestávkou po Dolinajcovej prihrávke znížil Rodionov na 2:1. V 44. min Baláž dal tretí gól Humenného a východniari výhru udržali.

Prečítajte si tiež: Hokejistom chýbal k úspechu jeden gól Čítajte

Góly: 5. Babynec, 16. Solomončak, 44. Baláž – 40. Rodionov.

HUMENNÉ: Sidor – Ondrej, Michalčin, Buraľ, Lenďák, Rusňák, Krempaský, Mačkovič - Kamenický – Solomončak, Bylina, Baláž, Markuš, Babynec, Fedorko, Hudák, Vrábeľ, Žitný, Kamenický, Majerník, Šiňanský.

POV. BYSTRICA: Kompas – J. Ďurkech, L. Ďurkech, Fančovič, D. Trška, Niník, Leško, Augustín, Mendrej – Koleda, J. Cíger, P. Ligas, Rodionov, Zlocha, M. Dolinajec, Németh, Danielčak, L. Bednár, M. Turan, Prus.

Dubnica - Michalovce 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

Domácim posledné zápasy nevyšli, a preto sa chceli rehabilitovať proti lídrovi. Vo vyrovnanej prvej tretine gól nepadol. Diváci sa dočkali až v 28. min, kedy po Krajčiho prihrávke skóroval Kristín. V závere druhej tretiny hrali domáci presilovku, ktorú po Macekovej prihrávke využil Kristín – 2:0. V úvode záverečnej časti domáci nepotrestali vylúčenie Mašlonku na 2 + 10 minút a nezvládli ani nasledujúcu presilovku, pri ktorej inkasovali v 46. min od Hamráčka – 2:1. Hostia premárnili šance na vyrovnanie pri dvoch presilovkách, domáci nezvýšili pri vylúčení Mesaroša na 2 + 10 minút, ale nakoniec pripravili Michalovčanom druhú prehru v súťaži.

Góly: 28. a 38. Kristín – 46. Hamráček.

DUBNICA: Gibl – Brňák, Jarábek, Rehák, Kozačuk, Hlaváček, Hohl, Serkin, Matejovič – Kristín, Krajči, Macek, Kokavec, Ďuriš, D. Trenčan, Lantoš, Kútny, Medek, Jakubík, Kanaet, Mikolášek.

MICHALOVCE: A. Trenčan – Korenko, Kolba, Hančák, Valečko, Hopkovič, Novický, Pulščák – Mašlonka, Piatak, Mesaroš, Gavrik, Cútt, Banovský, Safaralejev, Linet, Róth, Chalupa, Toma, Hamráček.

23. kolo: Skalica - N. Zámky B 13:1 (6:1, 6:0, 1:0), Nemec 3, Jaša 2, Janáč, Vaškovič, Štumpf, Škápik, P. Kotzman, Grman, Trnka, Mowrey - Hariš, Prešov - Sp. N. Ves 5:4 (0:0, 4:2, 1:2), Tužinský, Górás, Hajda, Novotný, Marcinek – Ondov 2, Olejník, Murašov, Osmos Bratislava – Trnava 7:0 (1:0, 3:0, 3:0), Musliu 2, Danišovský, Smolka, Šalka, Klučiar, König, Topoľčany – Martin 4:2 (1:0, 1:2, 2:0), Kalináč 2, Bystričan, Kluka – Dírer, Tabaček.

Vložený zápas: Osmos Bratislava – Orange 20 2:1 pp (0:0, 1:0, 0:1 – 1:0), Musliu, Smolka - Kövér.

1. Michalovce 24 19 3 2 133:44 62

2. Martin 24 16 4 4 114:55 54

3. Topoľčany 24 14 5 5 96:55 51

4. Skalica 24 12 7 5 116:63 49

5. Dubnica 24 14 3 7 102:64 46

6. Osmos Bratislava 24 12 6 6 88:63 43

7. Humenné 24 10 5 9 104:78 36

8. Pov. Bystrica 23 7 6 10 73:70 30