Považskobystrickí hokejisti dotiahli zápas v Skalici do nájazdov.

Komentáre 24. kola 1. hokejovej ligy.

Považská Bystrica (V bielom) sa predstavila v Skalici.Považská Bystrica (V bielom) sa predstavila v Skalici.(Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Góly padali v prvej aj v poslednej minúte.

Skalica - Pov. Bystrica 2:3 sn (1:0, 0:0, 1:2 – 0:0, 0:1)

Hralo sa iba 46 sekúnd, keď Vaškovič poslal Záhorákov do vedenia – 1:0. Potom sa začalo striedavo vylučovať na oboch stranách, ale bez využitia. V 11. min domáci Sloboda za vrazenie na mantinel dostal 2 + 10 minút a v 20. min inkasoval rovnaký trest jeho spoluhráč Trnka. Hostia mali v závere tretiny šancu na vyrovnanie, no neboli úspešní. Vyrovnaný zápas pokračoval a od jeho polovice sa Skalici naskytla výhoda dvoch presiloviek za sebou, ale Kompas pochytal všetko vrátane Hujsovej tutovky. Domáci ani v úvode tretej tretiny nevyužili početnú prevahu a tak sa dočkali panteri. V 47. min prihrávku L. Ďurkecha usmernil za Truttov chrbát Danielčak – 1:1. Považskobystričanov gól povzbudil a v 51. min po spolupráci s Drevenákom a J. Cígerom Zlocha dal na 1:2. V 56. min Okoličány znova našiel Vaškoviča a bolo 2:2. O minútu si to v pästnom súboji rozdali Mowrey s Drevenákom, ale v normálnom čase už gól nepadol. V predĺžení mali šance oba tímy, no rozhodla sa až v nájazdoch. Zásluhou kapitána Koledu si Pov. Bystrica odviezla zo Záhoria dva body – 2:3..

Prečítajte si tiež: Dubnica hostila prvé Michalovce. S akým výsledkom? Čítajte

Góly: 1. a 56. Vaškovič – 47. Danielčak, 51. Zlocha, nájazd Koleda.

SKALICA: Trutt – Sloboda, Škápik, Pač, Trávniček, Straka, Grman, Mrázik, P. Kotzman – Okoličány, Hujsa, Vaškovič, Štumpf, Jaša, Jurák, Kňazev, Dufek, Trnka, Janáč, Mowrey, A. Kotzman.

HK 95 POV. BYSTRICA: Kompas – J. Ďurkech, L. Ďurkech, D. Trška, Fančovič, Mendrej, Niník, Augustín, M. Turan - Zlocha, Drevenák, J. Cíger, P. Ligas, Rodionov, M. Dolinajec, Mokrohajský, Pšurný, Koleda, Danielčak, Németh, L. Bednár.

Trnava – Dubnica 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)

V zaujímavom zápase sa hralo v prvej časti pod domácou taktovkou, ktorí sa presadili až v 19. min pri hre 4:4 zásluhou Vala. O niekoľko sekúnd Dubničan Kútny dostal päťminútový trest a bol vylúčený do konca zápasu, no Trnava dlhú presilovku nevyužila. Po potýčke Jakubíka s Poláčkom dostal domáci hráč naviac ešte jeden trest, ale presilovku hostia nevyužili. V 34. min si to rozdali Klema s Kokavcom za 2 + 2 minúty a hráč hostí vyfasoval ešte desaťminútový trest. Domáci v 38. min stratili puk a po rýchlej akcii Jakubíka Lantoš vvyrovnal. Trnava sa znova dostala do vedenia v 46. min pri vylúčení Hohla – 2:1. Dubničania zvýšili aktivitu, no gól nedali ani v presilovke. Hohl v 56. min znova hostí oslabil, lenže o deväť sekúnd bol vylúčený aj domáci hráč. Po Macekovej prihrávke v 58. min Kristín vyrovnal na 2:2, no predĺženie odmietol 53 sekúnd pred koncom Szalay – 3:2.

Góly: 19. Valo, 47. Mrava, 60. Szalay – 38. Lantoš, 58. Kristín.

TRNAVA: Foltán – Poláček, Klein, Burian, Kohút, Kormúth, Poldruhák, Mikeš – Mrava, Schmidt, Szalay, Hrbáčik, Valo, F. Hudec, Lukačovič, Klema, Pätoprstý, Grell, Olša, Škokor.

MHK DUBNICA: Pajpach – Jarábek, Kozačuk, Rehák, Hohl, Hlaváček, Serkin, Matejovič, Vladimirov – Krajči, Macek, Kristín, Kokavec, Mikolášek, Ďuriš, D. Trenčan, Kútny, Lantoš, Jakubík, Kanaet, Medek.

24. kolo: N. Zámky B – Prešov 1:6 (0:3, 1:3, 0:0), Jevdokimov – Lupták 2, Halama, Hrabčák, Iždinský, Tužinský, Sp. N. Ves - Osmos Bratislava 2:1 (0:0, 0:1, 2:0), Ondov, Vartovník – Klučiar, Michalovce – Topoľčany 1:2 pp (0:0, 1:0, 0:1 – 0:1), Toma – Kluka, Bečka, Martin – Humenné 0:6 (0:2, 0:2, 0:2), Solomončak 2, Jokeľ, Fedorko, Bylina, Baláž.

1. Michalovce 25 19 4 2 134:46 63

2. Martin 25 16 4 5 114:61 54

3. Topoľčany 25 14 6 5 98:56 53

4. Skalica 25 12 8 5 118:66 50

5. Dubnica 25 14 3 8 104:67 46

6. Osmos Bratislava 25 12 6 7 89:65 43

7. Humenné 25 11 5 9 110:78 39

8. Sp. N. Ves 25 9 6 10 71:72 33