Považskobystričania hrali na ľade posledného tímu

V 1. hokejovej lige sa hralo 40. kolo.

Dubnica (v bielom) sa predstavila v Skalici.Dubnica (v bielom) sa predstavila v Skalici.(Zdroj: TOMÁŠ RUŽIČKA)

N. Zámky B - HK 95 Pov. Bystrica 1:7 (0:3, 0:2, 1:2)

Panteri prišli s jasným zámerom vyhrať, no po nevyužitej prvej presilovke v úvode sa dlho strelecky nevedeli presadiť. Až v 12. min trafil presne Danielčak a deväť sekúnd pred prvou prestávkou M. Dolinajec zvýšil na 0:2. Po prestávke domáci začali nevyužitou presilovkou a v v 27. min M. Dolinajec pridal tretí gól hostí. V polovici zápasu dal Drevenák štvrtý gól a v 38. min Nahálka v presilovke zvýšil na 0:5. Aj v záverečnej tretine panteri kontrolovali hru a najprv P. Ligas v 47. min a potom Niník v 54. min zvýšili na 0:7. Tri minúty pred koncom Murašov pokazil Klinčúchovi čisté konto – 1:7.

Prečítajte si tiež: Považská Bystrica hrala na Spiši o poslednú miestenku v play off Čítajte

Góly: 57. Murašov - 20. a 27. M. Dolinajec, 12. Danielčak, 30. Drevenák, 38. Nahálka, 47. P. Ligas, 54. Niník.

POV. BYSTRICA: Klinčúch – J. Ďurkech, L. Ďurkech, Fančovič, D. Trška, Leško, Niník, Nahálka, Augustín – Drevenák, Koleda, Rodionov, Špankovič, M. Turan, M. Dolinajec, Németh, Mokrohajský, Danielčak, J. Cíger, P. Ligas, E. Bednár.

Skalica - MHK Dubnica 7:2 (0:0, 4:0, 3:2)

Súboj o štvrtú priečku bol v prvej tretine vyrovnaný, gól hostia nedali ani v dvoch presilovkách. Vstup do druhej tretiny vyšiel Záhorákom, ktorí sa presadili v 23. min Vaškovičom. O päť minút skóroval Jurák a o minútu Škápik využil presilovku – 3:0. Aj druhé Lanošove vylúčenie v krátkom čase znamenalo gól, ktorý dal v 34. min Štumpf – 4:0. Hostia lepšie začali záverečnú časť, keď sa presadil v 42. min D. Trenčan – 4:1. Pač v 46. min kontroval, no v 48. min Vešutkin znížil na 5:2. V 56. min bol vylúčený hosťujúci E. Švec na 5 minút a do konca zápasu a v 59. min išiel predčasne pod sprchy aj Mikolášek za 2 + 10 minút a do konca zápasu. Presilovku 5:3 využil v 59. min Pač a desať sekúnd pred koncom v trvajúcej presilovke Štumpf dal na konečných 7:2.

Góly: 46. a 59. Pač, 34. a 60. Štumpf, 24. Vaškovič, 28. Jurák, 29. Škápik– 42. D. Trenčan, 48. Vešutkin.

DUBNICA: Gibl – Jarábek, Švec, Lee, Rehák, Hlaváček, Vladimirov, Kozačuk, Vachramejev – Kristín, Kokavec, Vešutkin, Kútny, Lantoš, Mikolášek, Dvonč, D. Trenčan, Kanaet, Jakubík, Medek, Macek.

40. kolo: Sp. N. Ves – Martin 5:10 (0:2, 4:2, 1:6), Trnava – Michalovce 1:9 (0:4, 0:1, 1:4), Osmos Bratislava – Topoľčany 4:3 pp (2:2, 1:1, 0:0 – 1:0), Prešov – Humenné 1:6 (0:3, 1:1, 0:2).

Dnes si volíme kandidátov do parlamentu

Každý volič má svoj okrsok. V Považskej Bystrici ich je 34. Prinášame aj rady, čo robiť vo volebnej miestnosti.