Hádzanárska extraliga zakončila základnú časť.

Pov. Bystricu držal nad vodou úspešný exekútor sedmičiek Briatka (vľavo v červenom).Pov. Bystricu držal nad vodou úspešný exekútor sedmičiek Briatka (vľavo v červenom).(Zdroj: JOZEF ŠPROCHA - ARCHÍV)

Do nadstavby ide Pov. Bystrica z tertej priečky.

Malacky - Pov. Bystrica 30:30 (12:17)

V prvej dvadsaťminútovke to nevyzeralo, že hrá posledný s prvým. Hostia skórovali až zo štvrtej strely, ktorou Pupík vyrovnal na 1:1. MŠK potom viedli 2:3, no Malacky nemali rešpekt a otočili na 4:3 a v 9. min vyhrávali 5:4. Bystričania potom pridali a v 18. min viedli 6:9. Záhoráci dosiahli niekoľko lacných gólov pri nedôraznej obrane a v 24. min bol rozdiel iba dvojgólový 9:11. Hostia sa potom začali viac presadzovať na bránkovisku a Briatka s prehľadom premieňal sedmičky. Dve minúty pred prestávkou Považania zvýšili na 10:16 a polčas vyhrali 12:17. Po prestávke domáci znížili na 14:17 a v 36. min na 16:18, no hráči MŠK odpovedali Jurákom a Vallo cez celé ihrisko do prázdnej brány zvýšil v 38. min na 16:20. Malacky sa nevzdávali a to, čo začali predvádzať hostia, bolo jedno veľké trápenie. Domáci dávali góly ako chceli a Považanom nepomohlo ani striedanie brankárov. Rozdiel sa znižoval a v 42. min bolo 21:21. Hostia ešte dvakrát získali vedenie, naposledy 22:23 v 44. min, kedy po faule na skórujúceho Gardiana dostal po treťom vylúčení R. Baláž červenú kartu. Domáci otočili na 24:23, keď po prestávke z trinástich striel všetky skončili v sieti. Bystričania Briatkom zo sedmičky vyrovnali na 24:24, ale obrana vôbec nefungovala. Birdahič dával góly ako chcel a v 53. min náskok Záhorákov narástol na hrozivých 28:24 a v 56. min na 29:25. Až potom MŠK zabrali a Vallo, Ivanytsia a Briatky zo sedmičky stiahli na 29:28. V 59. min prekabátil obranu hostí Oslej – 30:28, no Ivanytsia z bleskového protiútoku znížil na 30:29. ďalší Oslejov pokus skončil vedľa a minútu pred koncom Š. Macháč vyrovnal. Domáci v nervóznom závere dosiahli gól, no rozhodca ho neuznal, lebo padol po uplynutí hracieho času...

Prečítajte si tiež: V Považskej Bystrici hral majstrovský Tatran Prešov

Pov. Bystrica po bezkrvnom výkone stratila nielen dobre rozohraný zápas, ale aj prvé miesto po základnej časti. Bohužiaľ, nešlo o prvý výpadok tímu, podobných nezvládnutých už bolo viac, no vďaka vysokému náskoku to Bystričania vždy ustáli. Až prišli Malacky...

MALACKY: Kuklovský, Roško - T. Baláž, Bízek, Rybjanský 4, R. Baláž 1, Oslej 3, Stachovič 1, Burnazovič 7/1, Janoštiak, Valachovič 1, Prevaj, Adamkovič, Birdahič 13.

POV. BYSTRICA: Kovačin, Dobroň – Pupík 2, Š. Macháč 3, Sloboda, Bystrický 3, Ivanytsia 4, Maliar, Kardoš, Jurák 2, Tumidalský, M. Briatka 10/7, Oselský, Vallo 4, Gardian 1, M. Kozák 1.

Sedmičky: 1/1 – 7/7.

Vylúčení: 6:4., ČK: 44. R. Baláž za 3 vylúčenia.

18. kolo: Prešov – Hlohovec 44:12, ŠKP Bratislava - N. Zámky 27:30, Modra – Piešťany 14:23, Topoľčany – Šaľa 25:29.

1. Šaľa 18 14 1 3 526:437 29

2. Prešov 18 14 0 4 595:436 28

3. Pov. Bystrica 18 13 2 3 584:486 28

4. Topoľčany 18 11 1 6 519:476 23

5. N. Zámky 18 10 1 7 521:509 21

6. Piešťany 18 8 2 8 475:465 18

7. ŠKP 18 6 2 10 450:470 14

8. Hlohovec 18 5 3 10 491:550 13