Utorok, 19. február, 2019 | Meniny má Vlasta

Považskobystričania začali nadstavbu víťazne

V hádzanárskej extralige sa súťaž rozdelila na dve skupiny.

Martin Kozák (v červenom č. 99) preniká obranou Topoľčian.Martin Kozák (v červenom č. 99) preniká obranou Topoľčian.(Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Považskobystričania predstihli v tabuľke Prešovčanov

Pov. Bystrica – Topoľčany 32:26 (17:11)

Po nečakanej remíze v Topoľčanoch čakal na Pov. Bystricu oslabený tím hostí bez viacerých hráčov, ktorí odišli do iných klubov. Úvod bol obojstranne nervózny, súper dvakrát vyrovnal, ale keď za stavu 3:2 chytil Kovačin sedmičku J. Briatkovi, po góloch Pupíka a Š. Macháča bolo v 6. min 5:2. Namiesto zvyšovania náskoku prišli chyby, ktoré hostia trestali a v 12. min bolo 6:6. Valko v 15. min vyrovnal na 8:8, no potom Bystričania zlepšili obranu a v priebehu troch minút Š. Macháč dal tri góly v rade a Pupík v 21. min zvýšil na 12:8. Potom s azačal presadzovať aj bývalý hráč hostí Ivanytsia a MŠK viedli 15:10, a keď Filipeje pred prestávkou neprekonal Kovačina zo sedmičky. Ivanytsia dosiahol 600. gól MŠK v sezóne (16:11) a polčas skončil 17:11. Druhú polovicu začali Bystričania nesústredene a v 33. min sa náskok zmenšil na 17:14. Topoľčany bojovali a v 38. min znížili na 18:16. Domáci pridali, prestali robiť z mladého brankára Fábryho hrdinu a v v 43. min po štvorgólovej šnúre viedli 22:16. Náskok postupne narastal až na deväťgólový 28:19 v 51. min. J. Briatka opäť neprekonal Kovačina zo sedmičky a do konca si domáci udržiavali pohodlný náskok až do stavu 32:24. V posledných štyroch minútach gól nedali a súper dvoma gólmi zmiernil prehru na šesťgólový rozdiel.

Prečítajte si tiež: Považskobystrické sklamanie na Záhorí. A mohlo byť aj horšie.

POV. BYSTRICA: Kovačin, Dobroň, Adamčík – Pupík 4, Š. Macháč 7, Bystrický, Ivanytsia 6, Maliar 1, Kardoš, Jurák 2, Tumidalský 1, M. Briatka 5/5, Oselský, Vallo 4, Gardian, M. Kozák 2.

TOPOĽČANY: Javorček, Fábry - J. Briatka 2/1, Petrov 6, Pešta 1, Hozman 4, Tóth 4, Kober 1, Filipeje 5, Valko 2, Žilinčík 1.

Sedmičky: 5/5 – 4/1.

Vylúčení: 4:5.

1. kolo: Šaľa- Piešťany 24:18, Prešov – N. Zámky odložené na 6. 2.

1. Šaľa 19 15 1 3 550:455 31

2. Pov. Bystrica 19 14 2 3 616:512 30