Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Považskobystričania začali nadstavbu víťazne

V hádzanárskej extralige sa súťaž rozdelila na dve skupiny.

Martin Kozák (v červenom č. 99) preniká obranou Topoľčian.Martin Kozák (v červenom č. 99) preniká obranou Topoľčian. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Považskobystričania predstihli v tabuľke Prešovčanov

Pov. Bystrica – Topoľčany 32:26 (17:11)

Po nečakanej remíze v Topoľčanoch čakal na Pov. Bystricu oslabený tím hostí bez viacerých hráčov, ktorí odišli do iných klubov. Úvod bol obojstranne nervózny, súper dvakrát vyrovnal, ale keď za stavu 3:2 chytil Kovačin sedmičku J. Briatkovi, po góloch Pupíka a Š. Macháča bolo v 6. min 5:2. Namiesto zvyšovania náskoku prišli chyby, ktoré hostia trestali a v 12. min bolo 6:6. Valko v 15. min vyrovnal na 8:8, no potom Bystričania zlepšili obranu a v priebehu troch minút Š. Macháč dal tri góly v rade a Pupík v 21. min zvýšil na 12:8. Potom s azačal presadzovať aj bývalý hráč hostí Ivanytsia a MŠK viedli 15:10, a keď Filipeje pred prestávkou neprekonal Kovačina zo sedmičky. Ivanytsia dosiahol 600. gól MŠK v sezóne (16:11) a polčas skončil 17:11. Druhú polovicu začali Bystričania nesústredene a v 33. min sa náskok zmenšil na 17:14. Topoľčany bojovali a v 38. min znížili na 18:16. Domáci pridali, prestali robiť z mladého brankára Fábryho hrdinu a v v 43. min po štvorgólovej šnúre viedli 22:16. Náskok postupne narastal až na deväťgólový 28:19 v 51. min. J. Briatka opäť neprekonal Kovačina zo sedmičky a do konca si domáci udržiavali pohodlný náskok až do stavu 32:24. V posledných štyroch minútach gól nedali a súper dvoma gólmi zmiernil prehru na šesťgólový rozdiel.

Prečítajte si tiež: Považskobystrické sklamanie na Záhorí. A mohlo byť aj horšie. Čítajte

POV. BYSTRICA: Kovačin, Dobroň, Adamčík – Pupík 4, Š. Macháč 7, Bystrický, Ivanytsia 6, Maliar 1, Kardoš, Jurák 2, Tumidalský 1, M. Briatka 5/5, Oselský, Vallo 4, Gardian, M. Kozák 2.

TOPOĽČANY: Javorček, Fábry - J. Briatka 2/1, Petrov 6, Pešta 1, Hozman 4, Tóth 4, Kober 1, Filipeje 5, Valko 2, Žilinčík 1.

Sedmičky: 5/5 – 4/1.

Vylúčení: 4:5.

1. kolo: Šaľa- Piešťany 24:18, Prešov – N. Zámky odložené na 6. 2.

1. Šaľa 19 15 1 3 550:455 31

2. Pov. Bystrica 19 14 2 3 616:512 30

3. Prešov 18 14 0 4 595:436 28

4. Topoľčany 19 11 1 7 545:508 23

5. N. Zámky 18 10 1 7 521:509 21

6. Piešťany 19 8 2 9 493:489 18

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  2. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  3. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  4. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  7. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  8. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  9. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  10. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  1. Hygge ako životný štýl
  2. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  4. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
  5. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  6. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  7. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  8. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?

Mobilné odberové miesto.

Trenčianska župa spolu so svojimi organizáciami pomôže samosprávam so zabezpečením plošného testovania obyvateľstva na ochorenie COVID-19 tak, ako jej to ukladá Uznesenie vlády SR č. 30 zo 17. januára 2021.

1 h

Pre považskobystrickú samosprávu sa končí tri týždne trvajúce rozpočtové provizórium. Mestskí poslanci na dnešnom rokovaní zastupiteľstva schválili vyrovnaný rozpočet na rok 2021.

2 h
Mobilné odberové miesto na sídlisku SNP v Považskej Bystrici

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v okrese Považská Bystrica, Púchov a Ilava. Doplnili sme odberné miesta za okres Považská Bystrica, okres Púchov a v meste Ilava.