Štvrtok, 17. október, 2019 | Meniny má Hedviga

Panterom nestačilo v Trnave ani trojgólové vedenie

V 1. hokejovej lige v skupine o 9. - 12. miesto hrali 5. kolo.

Dolinajec (v bielom) sa strelecky presadil v Trnave, ale na tri body to nestačilo.Dolinajec (v bielom) sa strelecky presadil v Trnave, ale na tri body to nestačilo.(Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Gól v power play môže Považskú Bystricu v konečom účtovaní mrzieť.

PLAY OUT

Trnava - HK 95 Pov. Bystrica 6:5 pp (0:2, 1:1, 4:2 – 1:0)

Súboj o 9. priečku začali lepšie hostia a v 7. min Kubala svojím premiérovým gólom otvoril skóre – 0:1. O desať minút sa presadil Drevenák a bolo 0:2. V 18. min po Niníkovom faule Trnavčania nepremenili trestné strieľanie a prvú tretinu dohrávali v dvojnásobnom oslabení. V 21. min už pri presilovke 5:4 Drevenák zvýšil na 0:3.

Prečítajte si tiež: Považskobystrickí hokejisti nedali Novým Zámkom šancu Čítajte

V 23. min vrátil domácm nádej Szalay – 1:3, no to bolo v druhej tretine všetko. Gól padol až v 46. min, keď Lindeman prekonal Kompasa – 2:3. O polminúty už bolo 2:4, keď skóroval M. Dolinajec, ale v 49. min Poláček oživil domáce šance – 3:4. Keď v 55. min dal debutant Bezák svoj prvý gól medzi mužmi na 3:5, zdalo sa, že panteri v Trnave vyhrajú. Vzápätí bol vylúčený J. Ďurkech a v presilovke v 56. min Klema znížil na 4:5. Trnava bojovala a 36 sekúnd pred koncom vyrovnal Szalay na 5:5. V 61. min bol vylúčený J. Cíger a po minúte v presilovke rozhodol Hrbáčik – 6:5.

Ak by hostia v Trnave vyhrali v normálnom hracom čase, mohli byť definitívne na deviatej priečke. Takto musia čakať, ako dopadne duel N. Zámky B - Trnava, resp. s kým domáci nastúpia.

Góly: 23. a 60. Szalay, 47. Lindeman, 49. Poláček, 56. Klema, 62. Hrbáčik - 17. a 21. Drevenák, 7. Kubala, 47. M. Dolinajec, 55. Bezák.

POV. BYSTRICA: Kompas – J. Ďurkech, L. Ďurkech, Fančovič, D. Trška, Leško, Niník, Nahálka, Koreník – J. Cíger, P. Ligas, M. Dolinajec, Drevenák, Koleda, M. Turan, Mokrohajský, Danielčak, Rodionov, Bezák, Németh, Kubala.

5. kolo: Prešov - N. Zámky B 0:9 (0:4, 0:2, 0:3), J. Jurík 2, Bajtek 2, H. Ručkay, Zbořil, Šimun, Rogoň, Urban.

9. Trnava 5 3 1 1 23:11 11

10. Pov. Bystrica 5 3 1 1 23:18 10

11. N. Zámky B 5 3 0 2 26:21 9

12. Prešov 5 0 0 5 6:28 0