Pondelok, 25. marec, 2019 | Meniny má Marián

Šprintérka Kišková získala senzačné zlato

Halové majstrovstvá Slovenskej republiky mužov a žien v atletike.

Najrýchlejšie ženy z dvojstovky. V strede víťazná Dubničanka Katarína Kišková.Najrýchlejšie ženy z dvojstovky. V strede víťazná Dubničanka Katarína Kišková.(Zdroj: JÁN LUKY)

Najmladšia šprintérka súperkám vypálila rybník

Bronzová štafeta

V prvý deň halových majstrovstiev Slovenska v atletike mužov a žien, ktoré sa v tretí februárový víkend uskutočnili v bratislavskej hale Elán, dosiahli na majstrovský medailový piedestál aj členky štafety 4 x 200 m AK Spartak Dubnica - Dana Kudlíková, Dominika Malatinská, Alžbeta Kubaščíková a Sophia Zápotočná. Majstrovský bronz si kvarteto zabezpečilo už v elitnom prvom behu, v ktorom časom 1:47,97 skončilo v priamej konfrontácii za favorizovanou štafetou Dukly Banská Bystrica (Putalová, Tomková, Močáryová, Malatincová) 1:42,98 a druhou v poradí, štafetou ŠK ŠOG Nitra (Húsková, Takácsová, Lackovičová, Forster) 1:44,32.

Finálová účasť

Skvelú úroveň dubnickej štvrtky potvrdili Andrea Urbanová, ktorá sa víťazným časom 58,04 z rozbehu na 400 m kvalifikovala do finále a Sophia Zápotočná, keď druhým najlepším časom rozbehu 58,95 za ním tesne zaostala a skončila šiesta.

Česť dubnických mužov v rovnakej disciplíne hájil David Labo, ktorému tretí najlepší čas z rozbehu 52,01 stačil na desiate miesto.

Prečítajte si tiež: Futbalová Akadémia Jozefa Jankecha oceňovala hráčov aj trénerov + bohaté foto

Na 1500 m skončila Karin Suranová siedma (5:19,14) siedma, v behu na 60 m skončila ďalšia Dubničanka Dominika Malatinská v rozbehu siedma (9,04), čo predstavovalo 21. miesto.

Najrýchlejšia dvojstovka

Ani na v druhý deň halového šampionátu nechýbali kvalitné dubnické výkony. Najpríjemnejším prekvapením bola mladučká šprintérka, najmladšia v dvadsaťčlennom štartovnom poli, Katarína Kišková (2002), ktorá v rozbehu na 200 m zvíťazila najrýchlejším časom dňa 25,64 a kvalifikovala sa do finále. V ňom o jednu jedinú stotinu sekundy (25,28) zdolala Viktóriu Forster (25,29) z ŠK ŠOG Nitra. Za svojim pražským halovým osobným maximom z 2. februára 2019 (24,96) zaostala Kišková pri zisku premiérového seniorského zlata o 32 stotín sekundy. Darilo sa Alžbete Kubaščíkovej, ktorá na rovnakej trati zvíťazila časom 26,91 v rozbehu, ale stačilo to iba na deviate miesto.

Štafeta si polepšila

Po prvom dni nesklamala opäť dubnická štafeta na 4 x 400 m v zložení Alžbeta Kubaščíková, Dana Kudlíková, Sophia Zápotočná a Andrea Urbanová, ktorá k bronzu na 4 x 200 m pridala striebro z dvojnásobnej vzdialenosti (3:59,27). V maximálne vyrovnanom súboji podľahli Dubničanky o 43 stotín sekundy iba štafete ŠK ŠOG Nitra (Švecová, Kusyová. Lackovičová, Ledecká).

Štvrtý a posledný kov z bežeckých disciplín, tentoraz bronzový, pridala v behu na 400 m Andrea Urbanová (57,68).

O dve miesta oproti štvorstovke si na 200 m polepšil David Labo, ktorý časom (23,59) skončil ôsmy. K siedmemu miestu z behu na 1500 m pridala Karin Suranová jedenáste miesto z dvojnásobnej trate.

Prehra iba s reprezentantkou

O ďalšie tri cenné dubnické kovy sa postarali pretekárky v technických disciplínach. Striebro výkonom 12,83 m získala Zuzana Ďurkechová v trojskoku, ktorá za Danou Velďákovou zaostala o 34 cm.

Chýbal centimeter

Bronz si v guliarskom sektore vybojovala Karolína Čaklošová výkonom 11,78 m, keď na víťaznú Natáliu Válekovú z Dukly B. Bystrica strácala takmer celé dva metre (13,75), ale od striebra Trenčianky Michaely Vreckovej ju delil iba jediný centimeter (11,79).

Nenaplnené ambície

Nie celkom podľa očakávaní skončila veľmi silná dubnická disciplína - skok o žrdi, kde výkonom 340 cm dominovala Lujza Paliderová z ŠK UMB B. Bystrica. Prvá z dubnických favoritiek, Sarah Nevařilová, skončila výkonom 300 cm tretia, Petra Režná až piata (240).

Striebro pre Spartu

Popri najpočetnejšej a najúspešnejšej výprave AK Spartak Dubnica sa šampionátu zúčastnili aj členovia ďalších troch oddielov z regiónu Stredného Považia. Najlepšie sa darilo Kristíne Boškovej zo Sparty Považská Bystrica, ktorá sa stala vicemajsterkou Slovenska v skoku do výšky výkonom 173 cm.

Lysania nesklamali

Na skusy medzi seniorskú atletickú elitu sa vybrali aj členovia Bežeckého klubu Lysá pod Makytou. Za svoj výkon sa určite nemusel hanbiť vekom ešte dorastenec Adam Janíček (2002), víťaz druhého behu na 1500 m časom 4:15,39, ktorý skončil celkovo ôsmy, ani o dva roky mladší Tomáš Janíček (2004), ktorý v tom v tom istom behu skončil šiesty (4:32,75) a celkovo trinásty. Tretí z Lysanov, Filip Bartoš, skončil v rozbehu na 400 m štvrtý, pričom dosiahnutý čas 55,67 mu v celkovom poradí zabezpečil 16. miesto. Tomáš Kuchta zo Športového klubu o. z. Beluša skončil v rozbehu na 60 m šiesty (7,44) a celkovo obsadil 24. priečku. JOZEF TICHÝ

7. Investment Advisory Guide for Slovakia
  8. Jazdili sme na novom Volkswagene T-Cross!
  9. Slovensko čaká najdôležitejšie politické rozhodnutie roka
  10. Obľúbené Tunisko sa vracia do ponuky dovoleniek na rok 2019
  3. Vaše umenie bude hýbať Tatrami. Zapojte sa do súťaže ZSSK
  4. Tipy, kam ísť na dovolenku počas Veľkej Noci
  5. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky
  6. Recenze youtubera JeezyJ: jak dopadla autokamera Mio MiVue 785 ?
  10. Obľúbené Tunisko sa vracia do ponuky dovoleniek na rok 2019 4 397

Beluša (v modrom) hostila rezervu Spartaka Trnava.

V zoo pribudla nová voliéra pre dravce

Dravce boli donedávna umiestnené neďaleko pavilónu opíc. Nová voliéra je umiestnená v hornej časti zoo.

Nová voliéra v hornej časti zoo.

Divadelná múza prináša vážne témy

Na súťaži detských divadiel rezonovala téma rodinných vzťahov, pokrivenej politiky i zlých sociálnych pomerov. Deti reflektovali okolitý svet.