Pondelok, 25. marec, 2019 | Meniny má Marián

Futbal 5. liga: Kvašov nepokrstil nové pôsobisko výhrou

Komentáre zo 16. kola 5. futbalovej ligy.

Brvnište (v červenom) zvládlo proti Podmanínu aj domáci zápas.Brvnište (v červenom) zvládlo proti Podmanínu aj domáci zápas.(Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

v Brvništi padali góly až v úplnom závere zápasu

5. LIGA

Z. Kostoľany – Plevník 1:1 (1:1)

Hostia z Plevníka musia byť veľmi spokojní s bodom, lebo počas zápasu mali len jednu šancu, ktorú využili na strelenie jediného gólu. V 27. min po centri Martinusíka predĺžil loptu hlavou Maslonka a Liptaj zo štyroch metrov strelil vedúci gól – 1:0. V 40. min vybojoval loptu Liptaj a po jeho centri mieril hlavou Teslík tesne vedľa. O päť minút neskôr Maslonka predviedol pekný volej z osemnástich metrov, ktorý na šťastie Bednára letel presne do jeho rúk. Pri zakladaní ďalšieho útoku stratili domáci loptu v strede ihriska a hostia využili rýchly protiútok na strelenie vyrovnávajúceho gólu P. Ďurkechom. Druhý polčas začal šancou Martinusika, ktorý v dobrej pozícii zblízka strieľal nepresne. V polovici druhého polčasu mal najväčšiu šancu zápasu opäť Martinusik, ktorý z ôsmich metrov netrafil prázdnu bránku. V 65. min ušiel po Liptaj, prehodil brankára, ale tesne aj jeho bránku. Poslednú šancu zápasu mal domáci Málik v 85. min, no jeho hlavičku k žrdi s námahou vyrazil Bednár na roh.

Góly: 27. Liptaj - 45. P. Ďurkech.

ZEM. KOSTOĽANY: M. Zvalo - Maslonka, Teslík, Liptaj, Hancko, Bátora, Málik, Čičmanec (73. Dado), Hulini, Orság, Martinusík.
PLEVNÍK: Bednár - Čižmárik, Slaninka, Martin Zelenák, Butko, T. Ďurkech, P. Ďurkech, Dodek, S. Buday (45. J. Kremeň), L. Pajger, Nemčík. FRANTIŠEK MAŠLONKA

Prečítajte si tiež: Ladce nechcú strácať doma, Plevníku odišiel špílmacher

Brvnište – Podmanín 2:1 (0:0)

V derby sa v prvom polčase hral vyrovnaný zápas. Domáci nevyužili niekoľko šancí, trafili aj žrď, no ani súper nezaostával. Kanonier P. Gardian nepremenil dva nájazdy na Sandanusa, a tak prvý polčas skončil bezgólovou remízou. V 46. min spálil tutovku zblízka J. Sovík. Gól nedali ani domáci a zápas smeroval k remíze. V dramatickom závere najprv trafil z priameho kopu v 83. min Hrbek – 1:0, ale o minútu po faule v šestnástke P. gardian z jedenástky vyrovnal. Minútu pred koncom neustrážili hráči Podmanína po rohu Oforiho, ktorý dal hlavou víťazný gól – 2:1.

Góly: 83. Hrbek, 89. Ofori – 84. P. Gardian (11 m).

BRVNIŠTE: Sandanus – Mário Zelenák, Jamečný, Hrbek, Lončík, K. Hároník, A. Slámka (74. T. Kramarík), M. Chovančík, P. Chovančík, Pšurík (82. Hudek), Ofori.

PODMANÍN: T. Kostelanský – Škultéty, Otradovec, Martin Gardian, Michal Gardian, P. Kostelanský, Maroš Majtán, R. Sovík, J. Sovík (70. Žilinský), P. Gardian, T. Pilár (80. Urík).

Kvašov – D. Vestenice 1:2 (0:1)

Na ihrisku v Horovciach mali domáci výraznú prevahu, no gól dať nedokázali. Hostia sa v 22. min ujali vedenia šťastným gólom, keď Krivosudským nakopnutú loptu si nešťastne tečoval do siete jeden z domácich hráčov – 0:1. Kvašov po prestávke vystupňoval tlak, hralo sa väčšinou na polovici hostí. V 60. min po Mikuškovom priamom kope Bariak pretrhol streleckú smolu a hlavičkou vyrovnal na 1:1. Druhý gól domáci nedali, lebo Bohunský čaroval. Zmaril tri šance R. Reváka, dve Kadleca a neprekonali ho ani Kresánek, Bretschneider a Mikuška. Šťastnejší hostia o nečakanej výhre rozhodli v 85. min, keď Líška nožničkami exportne trafil k žrdi – 1:2.

Góly: 60. Bariak - 22. Krivosudský, 85. Líška.

KVAŠOV: Křížek – Kresánek, Jurga (46. Ďuďák), Strapko, Bariak, Amrich, Mikuška, Bretschneider, A. Gorelka (77. Kadlec), F. Kováč, R. Revák.

D. VESTENICE: Bohunský – Sluka, Košík, Šrámka, Krivosudský, Šamko (86. Kolenčík), Líška (89. Bohuš), Kastelovič, Bublák, Olej (69. Bruška), Hlinka.

Uhrovec - Ladce 3:5 (2:2)

Na veľmi ťažkom teréne sa zrodilo prekvapujúce víťazstvo hostí. V zápase, bohatom na góly, si domáci neudržali vedenia 1:0 a ani 2:1. Po zmene strán hostia pridali tri góly a domácu prehru kozmeticky upravil v samom závere Turoň z pokutového kopu. Domáci doplatili na nepremenené šance a obrovské chyby v zadných radoch.
Góly: 8. Vavro, 31. Malina (11 m), 87. Turoň (11 m) - 29. M. Štrbák (11 m), 45. Mojto, 55. P. Štrbák, 65. Ondrašík, 75. P. Martinka.

Chocholná-Vel. – Kanianka 2:2 (1:2)

Za sychravého počasia sa o všetkom podstatnom rozhodlo už do prestávky. Domáci boli na začiatku aktívnejší, čo pretavili do vedúceho gólu. Jeho autorom bol v 6. minúte starší z dvojice Brlejovcov Patrik. Hostia pricestovali oproti jeseni v posilnenej zostave a ukázali, že so záchranou v súťaži, to myslia vážne. Po polhodine hry vyrovnal Bielik. V 38. minúte nedovolený zákrok Patrika Brleja ohodnotil hlavný rozhodca pokutovým kopom, ktorý Strečanský premenil a Kanianka viedla. Po prestávke sa hostia snažili udržať jednogólový náskok a dlho sa im to darilo. Až v poslednej minúte sa domácemu tímu podarilo vyrovnať, keď bod pre Chocholnú vydoloval striedajúci Lukša.

Góly: 6. P. Brlej, 90. Lukša - 31. Bielik, 39. Strečanský (z 11m).

CHOCHOLNÁ-VELČICE.: Köszeghy - Gvizd, Michalec (82. Lukša), Lobík, Tulpík (62. Horňák), Suchánek, Tuharský, Ozimý (59. D. Brlej), P. Brlej, Sabadka, Adamčí.
KANIANKA: Pös - Pekár, Kalina, L. Baláž, Svitek, Šnirc, Hvolka, Bielik (69. Šagát), Strečanský (89. Ľ. Baláž), A. Baláž (82. Hianik), Kôstka.

V. Uherce – Cígeľ 2:2 (1:1)

Domáci sa ujali vedenia, keď J. Kundala našiel R. Kováča a ten otvoril skóre zápasu – 1:0. Hostia vyrovnali v 33. minúte peknou strelou k ľavej tyči – 1:1. Po zmene strán sa vedenia ujali hostia a Pružinec svojim druhým gólom poslal hostí do vedenia – 1:2. V 56. minúte si na center Kováča nabehol, ktorý hlavičkou vyrovnal na konečných 2:2. Na ťažkom teréne si už ani jedno z mužstiev nedokázalo vypracovať gólovú šancu, a body sa tak delili.

Góly: 19. R. Kováč, 56. Cíger - 33. a 49. Pružinec.

TJ: Pavel Kováč - Jankula, Valter, Cíger, Greguška (71. Košík), Kundala, Preťo, Petráš, Škoda (61. Súlovský), R. Kováč, Beliansky (39. Gubka).

CÍGEĽ: Furka - Ďuriš, Laurinec (86. Madarász), Drozd, Medera, Kotula, Zaťko (86. Fergel), Drobec, Babašta, Pružinec (66. Nunes), Peciar.

Veľká Hradná – Tr. Turná

Pre nespôsobilý terén bol zápas odložený na 8.5.

Podolie malo voľno, Bošany sa odhlásili.

7. Investment Advisory Guide for Slovakia
  8. Jazdili sme na novom Volkswagene T-Cross!
  9. Slovensko čaká najdôležitejšie politické rozhodnutie roka
  10. Obľúbené Tunisko sa vracia do ponuky dovoleniek na rok 2019
  3. Vaše umenie bude hýbať Tatrami. Zapojte sa do súťaže ZSSK
  4. Tipy, kam ísť na dovolenku počas Veľkej Noci
  5. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky
  6. Recenze youtubera JeezyJ: jak dopadla autokamera Mio MiVue 785 ?
  10. Obľúbené Tunisko sa vracia do ponuky dovoleniek na rok 2019 4 397

Beluša (v modrom) hostila rezervu Spartaka Trnava.

V zoo pribudla nová voliéra pre dravce

Dravce boli donedávna umiestnené neďaleko pavilónu opíc. Nová voliéra je umiestnená v hornej časti zoo.

Nová voliéra v hornej časti zoo.

Divadelná múza prináša vážne témy

Na súťaži detských divadiel rezonovala téma rodinných vzťahov, pokrivenej politiky i zlých sociálnych pomerov. Deti reflektovali okolitý svet.