Púchov neudržal dvojgólové vedenie, v súťaži je iba pätnásť tímov

V 3. futbalovej lige hrali 17. kolo.

Púchov (v červenom) neudržal dvojgólové vedenie.Púchov (v červenom) neudržal dvojgólové vedenie. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Jedenástkoví strelci neboli úspešní.

17. KOLO

Kalná n/Hr. – Pov. Bystrica 0:2 (0:1)

Od úvodu sa hral medzišestnástkový futbal. Skóre v 22. min otvorili hostia, keď si tečovaná strela našla cestu do Švecovej bránky. Domáci mohli odpovedať Bojdom, avšak z hranice šestnástky netrafil ideálne. Kalná mala problém s kombináciou, ktorá viazla. Naopak, hostia slávili úspech svojou bojovnosťou. V druhom polčase sa síce domáci snažili, k čomu im malo pomôcť aj vylúčenie Ali Stretiho v 51. min. Domáci však za celý druhý polčas neohrozili hosťujúcu bránu, keď si nevytvorili žiadnu gólovú šancu. Naopak, hostia svojou bojovnosťou a nasadením prevýšili domácich, keď sa dokázali presadiť aj v početnej nevýhode. Hostia si za svoj predvedený výkon zaslúžene odniesli tri body.

Góly: 22. a 82. Marek Gajdošík.

KFC: Švec - Szép, Pacalaj, Dávid, Solčiansky (56. Peseky), Chmelo (65. Jasenek), Janúrik, Turnai, Bojda, Švirik (52. Pánik), Flídr.

MŠK: Bobot - Bušík, Vala, Mravec, Petruš, M. Zavadzan, Ali Sreti, B. Gamboš, Rajník (76. Čiernik), Marek Gajdošík (87. Valašík), L. Slávik. (IP)

Prečítajte si tiež: Futbal 3. liga - V Púchove hral prvý s posledným. Uspel favorit? Čítajte

Nové Mesto – Púchov 2:2 (0:2)

Prvý tím tabuľky zaskočil Novomešťanov už v 3. min, keď sa po chybe obrany presadil Michlík. Púchovčania hrali aktívne a hráči AFC sa dostávali do zakončenia len sporadicky. Tak tomu bolo i 17. mine, keď bol v dobrej pozícii L. Šebek, no Strelčík bol pozorný. V 21. min Šupka fauloval v šestnástke, ale Brezničanov pokutový kop výborný Vavrúš zneškodnil. Hosťom sa však ešte v prvom polčase podarilo zvýšiť vedenie, keď po skrumáži v šestnástke druhý gól Púchova dal Kopiš. Do druhého polčasu nastúpili Novomesťania ako vymenení. Už v 46. min stretnutia znížil Živčic po prihrávke Bonču. O šesť minút Živčic prihral Kovalovi a ten z prvej vyrovnal. Ďalšie minúty stretnutia priniesli veľmi zaujímavý futbal na oboch stranách. V týchto fázach stretnutia boli hráči AFC aktívnejší. Nádhernou strelou sa prezentoval v 71. min L. Šebek a brankár hostí so šťastím vyškriabal loptu na roh. O osem minút neskôr to boli opäť Novomešťania, ktorí mohli rozhodnúť o svojom víťazstve. Najskôr Bošanského strelu Strelčík vyrazil a následne Bončovu strelu vyhlavičkoval obranca hostí z bránkovej čiary.

Góly: 46. Živčic, 51. Koval - 3. Michlík, 35. Kopiš.

AFC: Vavrúš - Jurica, Šupka, Múdry, Nemček, M. Šebek, Živčic, Kačerek (46. Bončo), Koval, Hornáček (58. Bošanský), L. Šebek (89. Miklovič).

PÚCHOV: Strelčík - Riška, Michlík, Krčula (87. Kvaššay), Kopiš (68. Haviar), J. Pilát, Martinko, D. Pilný, Vanák, Martinček, Brezničan.

Trnava B – Led. Rovne 0:0

Juniorka Spartaka mala možnosť siahnuť na prvú priečku, po tom ako sa zo súťaže odhlásili Trenčianske Teplice a v tabuľke nastal posun. Na domácom trávniku privítali Lednické Rovne, no už od úvodných minút bolo jasné, že o víťazovi bude rozhodovať jediný gól. Diváci sa ho počas prvého polčasu nedočkali a do šatní sa odchádzalo nerozhodného stavu 0:0. Po výmene strán bol Spartak o niečo aktívnejší a mal loptu viac na kopačkách, ale výraznejšiu šancu si nedokázal vytvoriť. Otvoriť skóre mohol Spartak v 70. mine, kedy rozhodca nariadil pokutový kop. Strela Ciprysa sa však odrazila do brvna a von z brány, na čo ešte ten istý hráč zareagoval, no jeho hlavičku už zneškodnila hosťujúca obrana. V záverečných minútach vytvorili tlak aj hostia, no gól nedokázali vyťažiť a body sa v závere zápasu delili.

SPARTAK: Takáč – Hing-Glover, Juhás, Gombala, Lovat, Kareem, Ciprys, Ashiru (56. Slaný), Malecki, Brigant, Lovás. LR: Bačík - Chmelík, Detko (64. Svorada), Lipták (69. Riečičiar), Púček, Červený, Híreš, Buček, Krištof, Pišta (81. Novotný), Ambrož.

LED. ROVNE: Bačík – Chmelík, Detko (64. Svorada), Lipták (69. Riečičiar), Púček, Červený, Híreš, Buček, Krištof, Pišta (81. Novotný), Ambrož.

ViOn B Vráble - Beluša 0:0

Domáci pre prienik do vyrovnanej polovice tabuľky potrebovali vyhrať, navyše, na vlastnom trávniku sa opäť predstavia až o mesiac. Vo Vrábľoch sa hral tvrdší medzišestnástkový futbal s minimom vyložených šancí. Domácim snahu uprieť nemožno, i keď viac dôrazu preukazovali hostia z Považia. V 39. min sa po trestňáku Beluše lopta dostala až ku Bielikovi, ktorý ju napálil do brvna. V závere polčasu ešte pohrozil nebezpečnou strelou hosťujúci Mišutka. V 53 min. išiel Gorelka v samostatnom nájazde na Pichňu, ale ten mu ho famóznym spôsobom zmaril. Gólman ligovej rezervy lapil onedlho aj chytrý pokus kapitána Beluše Hrenáka. V 62. min pohrozili už aj žlto-modrí, Šabík však pálil tesne nad. Podobne pochodil o päť minút neskôr aj Michalík, keď skúsil šťastie strelou po rohu. Potom až do konca stretnutia plodila dejová línia stretnutia len pološance, ktoré mali do rozhodujúceho gólu ďaleko. VRÁBLE: Pichňa - Balko, Beseda, Hitka - Zrubec, Hamar, Šabík (86. Marhevszki), Švajlen (60. Douglas), Michalík, Londák - Krkoška.

KOVO: Ciesar - Schiszler, Jánošík, Janček, Hrenák, Gašpar, Cisár, Ďuriš (69. Levai), P. Mišutka, M. Gorelka, Bielik. (JZ)

V. Ludince - Tr. Teplice nehralo sa

Hostia sa odhlásili zo súťaže

Nové Zámky – Šaľa 3:2 (0:1)

V krajskom derby začali lepšie hostia, z úvodného tlaku však vyťažili iba niekoľko rohov. V 13. min. po prvýkrát pohrozili aj Novozámčania, keď do nebezpečnej situácie sa dostal E. Horáček, jeho prudkú strelu však brankár hostí Čellár zneškodnil. Potom sa hra na dlhé minúty prepadla do priemeru, prevládali osobné súboje. V 33. min. posadil Hanzel z rohového kopu loptu na Pechovu hlavu a Šaľa viedla. Domáci sa potom snažili o vyrovnanie ešte pred polčasovým hvizdom, ale ich pokusy dokázala obrana hostí likvidovať. Po prestávke pokračoval boj o každú loptu, futbalovej krásy bolo pomenej. Po hodine hry mal dobrú príležitosť Meszlényi, ale Nevolný v bráne FKM bol pozorný. V 65. min. sa domáci dočkali vyrovnania, keď po rohovom kope P. Horáčka si loptu nešťastne do vlastnej siete vrazil Hanzel. Aj keď mali chemici aj v ďalších fázach zápasu optickú prevahu, príliš nebezpeční na bránu domácich neboli. Zápas gradoval v samom závere, ktorý bol tak trocha „divoký“. Šesť minút pred koncom vyšiel domácim rýchly protiútok, vynikajúcu prihrávku dostal Kosztolányi, ktorý zvnútra šestnástky krížnou strelou nedal Čellárovi šancu. Šaľanom tak nezostávalo nič iné, len v ďalších minútach zabojovať aspoň o remízu. V poslednej minúte sa lopta po rohovom kope z ľavej strany dostala až k nekrytému Hudákovi, pre ktorého nebolo žiadnym problémom vyrovnať, mal pred sebou úplne odkrytú bránu. To však ešte nebolo všetkému koniec. Už v nadstavenom čase zahrávali hráč FKM z ľavej strany trestný kop, lopta sa dostala k Letkovi, ktorý zabezpečil Novozámčanom všetky tri body.

Góly: 65. vlastný (Hanzel), 84. Kosztolányi, 90.+ Letko – 33. Pecho, 90. Hudák. R Santa, ŽK: Ešek, P. Horáček, Kosztolányi – Hanzel, Kochan, Pecho, Mpofu, ČK: 77. Mpofu, 239 divákov. FKM: Nevolný – Letko, Ešek, Varga, Homola, Petráš, Šimunek, J. Blaži (60. Belokostolský), E. Horáček, Prišťák (63. Kosztolányi), P. Horáček. Tréner N. Čoknay. DUSLO: Čellár – Blaho, Hrano, Hanzel, Nagy, Kochan (65. Lovska), Pecho, Mpofu, Meszlényi (83. Hudák), Hučko (65. Tereščenko), Body. Tréner L. Molnár. ROMAN GULIŠ

Gabčíkovo - FC Nitra jun. 0:1 (0:1)

Mužstvo spod Zobora malo v zostave niekoľko hráčov z kádra fortunaligového tímu FC, ich skúsenosti očividne zavážili v súboji s nerozohranou domácou omladinou, ktorá pred týždňom v Beluši pre nespôsobilú hraciu plochu pauzovala. Gabčíkovčania mali možnosť otvoriť skóre zápasu v 4. min., po Zsigmondovej prudkej strele smerujúcej medzi tri žrde vyboxoval loptu pozorný brankár hostí Búš do bezpečia. V 14. min. sa poľahky dostal cez stred obrany domácich Sokovič, ktorý s prehľadom rutinéra prekonal vybehnuvšieho Somogyiho. Zverenci trénera Radványiho sa síce snažili o vyrovnanie, lenže viazla ich súhra, navyše chýbala presná finálna prihrávka. Po obrátke sa dostal do sľubnej príležitosti rýchlonohý Tóth. Ten sa v 49. min. zbavil svojho strážcu, vbehol do 16-ky, avšak svoje sólo zakončil priskoro: po jeho prudkej strele lopta zasvišťala niekoľko centimetrov nad brvnom. V 59. min. sa zaskvel na druhej strane ihriska Somogyi, ktorý vytlačil Šurnovského strelu na brvno. Bojovný zápas na dobrom teréne bol postupne okorenený žltými kartami. Domáci v závere prestriedali, na trávnik sa dostali vekom ešte dorastenci, ktorí nedokázali dostať Nitranov na kolená. Takticky disciplinovaní hostia odolali platonickému tlaku Gabčíkova a napokon domácim vrátili jednogólovú prehru z jesennej časti súťaže.

Gól: 14. Soković.

ŠK: Somogyi - Simon (85. Polák), Szénási, Matić, Lenárt, Prágai, Tóth (74. Labuda), Bazsó, Zsigmond (83. Magyar), Huszár, Végh. Tréner M. Radványi.

FC: Búš - Fabiš, Dubeň, Machovec, Toma, Šurnovský, Macho, Pajer (85. Vaško), Vrábel (89. V. Radványi), Soković, M. Fábry. Tréner J. Dekýš. Štefan Ágh

Galanta – Malženice 2:1 (1:0)

Na umelej tráve sa hral od začiatku obojstranne útočný zápas, oba tímy išli za gólom. Domácim to vyšlo po krásnej akcii, keď Blagojevič predĺžil loptu a Kingsley z 20 m krásne prehodil brankára. Potom sa súper snažil viac otvoriť hru, ale domáci ho do vyloženej šance nepustili. Galanťanom vyšiel začiatok druhého polčasu. Po centri Mečiara si Kingsley spracoval loptu na hrudi a z polovičnej otočky dal pekne na 2:0. Po hodine hry mohlo byť vymaľované. Domáci išli do rýchleho proútitoku 2 na 1, ale Ninkovič zle spracoval loptu. Hostia znížili po trme-vrme a zápas bol znovu otvorený. Hráči Malženíc začali viac nakopávať lopty, ale do kariet im nezahralo vylúčenie Juhásza za nešportové správanie (podľa zápisu rasisticky urazil domáceho Tubonemiho). Slovan z protiútokov nepremenil dve šance. V závere išli do desiatich aj domáci. Brankár Šálka držal loptu, rozhodca odpískal roh, hráč hostí mu ju chcel vziať, brankár ho postrčil a uvidel ČK. Galanta si napokon ustrážila víťazstvo.

Góly: 15. a 46. Kingsley – 74. Královič.

SLOVAN: Šálka - Eliáš, Mečiar, Blagojević (82. Jakubjak), Prúčny (70. Popluhár), Iheme (90. Bartal), Bilas, Ninković (86. Mba), D. Baša, Hlavna, Tubonemi.

OFK: Planický - Lulovič (83. Hlúch), Krajčovič, Lančarič, Kovársky, Rehák, Čmilanský (60. Juhász), Balážik, Královič, Trabalík (67. Sekera), T. Vantruba. (VB)

17. kolo: Gabčíkovo – FC Nitra jun. 0:1 (0:1), 14. Sokovič, Galanta – Malženice 2:1 (1:0), 15. a 46. Kingsley – 74. Královič, Nové Zámky – Šaľa 3:2 (0:1), 65. vlastný Hanzel, 84. Kosztolányi, 90. Letko – 33. Pecho, 90. Hudák, V. Ludince mali voľno, Tr. Teplice sa odhlásili.

1. Púchov 16 8 6 2 24:14 30 (+12)

2. Trnava B 16 9 2 5 39:25 29 (+5)

3. Nitra jun. 16 9 2 5 30:20 29 (+8)

4. Beluša 15 8 4 3 23:12 28 (+7)

5. Malženice 16 9 0 7 35:18 27 (+6)

6. Šaľa 16 7 3 6 26:19 24 (-3)

7. Gabčíkovo 15 6 4 5 23:16 22 (-2)

8. Led. Rovne 16 5 7 4 17:16 22 (-2)