Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Regionálny futbal: Najčerstvejšie komentáre z 3., 4. a 5. ligy

V krajských súťažiach sa hralo 18. kolo.

Beluša (v modrom) hostila rezervu Spartaka Trnava.Beluša (v modrom) hostila rezervu Spartaka Trnava. (Zdroj: LENKA ONDRÁŠKOVÁ)

Kvašov opäť bojuje o najvyššiu priečku,

3. LIGA 18. KOLO

Pov. Bystrica – Galanta 2:1 (1:0)

Od úvodu sa hralo väčšinou v strede ihriska a brankári sa nudili. Až v 21. min bol faulovaný v šestnástke L. Slávik, ktorý sám nariadenú jedenástku premenil – 1:0. V 26. min sa autor gólu mohol opäť presadiť, no obrancovia loptu zrazili na roh. Galanťania sa nedokázali v útoku presadiť proti dobre organizovanej obrane MŠK. V posledných sekundách prvého dejstva Gambošovu strelu Bartal iba vyrazil, ale Čiernik druhý gól Pov. Bystrice nepridal. V druhom polčase najprv nedočiahol ideálny center Rajník. Hostia sa potom snažili presadiť centrami do šestnástky. Tubonemi hlavičkoval v dobrej šanci tesne nad, ale potom prišli chvíle striedajúceho Mareka Gajdošíka. V 86. min sa nepresadil, no po kolmici od J. Zavadzana zvýšil v 90. min na 2:0. V nadstavenom sa po rohu presadil hlavou aj striedajúci Mba – 2:1.

SkryťVypnúť reklamu

Góly: 21. L. Slávik (11 m), 90. Marek Gajdošík – 90. Mba.

POV. BYSTRICA: Bobot – Bušík, Vala, Mravec, Petruš, Čiernik, Valašík (75. Marek Gajdošík), B. Gamboš (89. Baránek), Rajník (83. J. Zavadzan), Kršák, L. Slávik.

GALANTA: Bartal – Eliáš (65. Mba), Mečiar (53. Ninkovič), Blagojevič (86. Popluhár), Kingsley, Richnák (75. Ondriš), Bilas, Baša, Hlavna, Tubonemi, Ulrich.

Púchov - Kalná nad Hronom 3:0 (3:0)

Hostia zahrozili už v 2. min, kedy Strelčík vyrazil Bojdov center, Chmelo prestrelil. V 19. min po Krčulovom centri Kopiš zblízka hlavičkou dostal Púchov do vedenia. V skrumáži pred Guťanovou bránou sa v 25. min presadil Michlík a zvýšil na 2:0. Michlík bol aj pri treťom góle, keď v 36. min jeho prudký center usmernil Szép do vlastnej brány - 3:0. Ďalší gól mohol pridať pred prestávkou D. Pilný, no zblízka pálil vysoko nad. Desať minút po prestávke sa do šance dostal Kopiš, ale loptu poslal nad. Domáci hru kontrolovali a súperovi nič nedovolili. Desať minút pred koncom narobil problémy Guťanovi Marman, ale loptu v náručí udržal.

Gól: 24. a 35. Michlík, 19. Kopiš.

PÚCHOV: Strelčík – Riška, Michlík, Krčula (66. Marman), Kopiš (84. Ozimý), J. Pilát, Martinko, D. Pilný (82. Kvaššay), Vanák, Martinček, Brezničan.

KALNÁ: Guťan – Turnai, Szép, Flídr, Pacalaj, Solčiansky (81. Vanya), Janúrik (46. Jasenek), Bojda (59. Dávid), Chmelo, Švirik (46. Peseky), Pánik.

Beluša - Trnava B 3:0 (1:0)

Beluša vstúpila do zápasu aktívne. Po Hrenákovom páde v pokutovom území sa penalta nepískala a Ďuriš na konci peknej kombinácie trafil len obrancu. V 19. min mohol otvoriť skóre Cisár, ale zoči-voči Takáčovi neuspel. Cisárov pokus kryl pozorný brankár hostí a do tretice ten istý hráč v šanci trafil len do jedného z obrancov Trnavy. V 41. min zahrával priamy kop Jánošík a prudkou strelou povedľa múru otvoril skóre stretnutia 1:0. Po zmene strán sa obraz hry výrazne nezmenil a domáci kolektív naďalej dominoval. Jánošík opäť zahrával priamy kop, tentokrát tesne minul pravú žrď súperovej brány. Mišutkovu šancu zneškodnil skvelým výbehom Takáč a po faule na Ďuriša mala Beluša výhodu penalty.

Prečítajte si tiež: Regionálny futbal: Komentáre 3, 4. a 5. ligy Čítajte

Loptu si na biely bod postavil tradične Gorelka a prudkou strelou do ľavej časti brány zvýšil domáce vedenie na 2:0. Mišutka v gólovej príležitosti nechal vyniknúť brankára. V 61. min Beluša rýchlo rozohrala autové vhadzovanie, Gorelka posunul Ďurišovi, ktorý presnou strelou zvýšil na 3:0. V záverečnej polhodine sa do šancí dostal Cisár, Oravec a hosťujúci Lovat, ale skóre sa už nemenilo. Rezerva Trnavy využila reprezentačnú prestávku a do Beluše pricestovala až so šiestimi hráčmi s A-tímu, aj napriek tomu si domov odváža porážku s rozdielom triedy

Dočítajte článok - prihláste sa alebo si predplaťte SME.sk
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom C5U4B na číslo 8787. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť. Zaplatením potvrdíte oboznámenie sa s VOP a Zásadami OOÚ.
Ďalšie možnosti platby:
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom M5U4B na číslo 8787, alebo kliknite na „Objednať cez SMS“ a odošlite predvyplnenú správu. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť. Zaplatením potvrdíte oboznámenie sa s VOP a Zásadami OOÚ.

8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  1. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
  3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  4. Hygge ako životný štýl
  5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.

Športová hala sa premenila na testovacie centrum

Počas soboty testovala väčšina obcí, v mestách boli desiatky odberových miest. Na sumárne výsledky z celého skríningu si musíme počkať, za sobotu sú však už známe.