Snahu Prečína zastavilo brvno

Sumár 18. kola 4. futbalovej ligy.

Ofenzívne snahy rozhýbal až striedajúci Tibor Orávik.

Prečín – Vrbové 1:1 (0:1)

Po opatrnom úvode z oboch strán sa do prvej šance dostali hostia, ale nastrelili iba spojnicu. Potom sa hralo medzi šestnástkami a po chybe obrany a Vrábelovom faule premenil v 22. min Železník jedenástku – 0:1. Po prestávke domáci s príchodom T. Orávika ožili, podnikali nebezpečné útoky, a dostali súpera pod tlak. Po individuálnej akcii v 49. min T. Orávik vyrovnal. Tlak Prečína pokračoval a v závere mohli domáci vyhrať. Hederov volej skončil na brvne a strieľaný center T. Orávika skončil tesne vedľa Košinárovej brány.

Góly: 49. T. Orávik - 22. Železník (11 m).

Prečítajte si tiež: Hosťom v prvom polčase pomohlo brvno, v druhom už podobné šťastie nemali Čítajte

PREČÍN: Opat – Hedera, Sádecký, Vrábel, Pauer, Bubník (58. Michalec), K. Masaryk, A. Valient, Marián Gajdošík (46. T. Orávik), Hybben, P. Gajdošík.

VRBOVÉ: Košinár – Michálek, Dlhý, Virág (77. Kurinec), Kaman (75. Blaško), Strecký, Hazda (54. Chudý), Gažík, Troják, Sumer, Železník. (JM)

Domaniža mala voľno

Myjava – Tr. Stankovce 1:0 (1:0)

Po úvodnej zoznamovacej desaťminútovke sa v 12. min zrodila prvá veľká príležitosť v zápase. Vávrovu strelu reflexívne vyrazil Zemanovič. V 15. min preveril Kubicu v domácej bráne Škvarka. Prevahu mali myjavskí hráči, v 16. min narobila brankárovi Stankoviec problémy Lopušanova strela. O dve minúty sa už menilo skóre duelu, odrazená lopta sa dostala k Copkovi, ktorý ju pohotovo poslal do siete – 1:0. V rozmedzí 35. a 40. minúty kopaničiari viackrát pohrozili, hlavička Rapavého len tesne minula cieľ.
S postupom času sa na trávniku čoraz viac bojovalo a pri finálnych fázach akcii Myjavy alebo pri štandardných situáciách potvrdzovali Stankovčania, že v defenzívnej činnosti bývajú dôslední. V 78. min. sa spartakovci dostali k zakončeniu, hlavička kapitána Horeša nebola presná. Výhodu zahrávania priameho kopu mali v 85. min. hostia. Ďuráči poslal loptu nad bránu. O minútu neskôr sa mohla kopať penalta v prospech domáceho tímu, píšťalka rozhodcu zostala nemá.

Gól: 18. Copko.
MYJAVA: D. Kubica - Flamik (71. P. Kubica), Sivák, Vávra (54. Toman), Copko, Pecha (77. Zelenay), Vlado (84. Karika), Rapavý (81. Zmeko), Lopušan, Horeš, Marček.
TR. STANKOVCE: Zemanovič - Antošík, Držík, Kvasnica, Maník (28. Stano), Nosek (42. Čibík), Škvarka (68. Biras), Ďanovský, Repa (81. Žiška), Ďuráči, Vaško.

Partizánske - Bánovce 1:1 (1:0)

Hostia nastúpili so staronovým trénerom Martinom Slovákom, ktorý na lavičke vystriedal zo zdravotných dôvodov odstúpivšieho Viliama Ilka. V stretnutí hrajúcom sa v príjemnom slnečnom počasí prvý pohrozil Nazar, ktorý sa v 4. min prekľučkoval před malé vápno, kde ho odzbrojili domáci obrancovia. O štyri minúty sa na druhej strane črtala gólová šanca Kučerovi, ktorý vnikol do šestnástky, no Korček mu včasným vybehnutím zobral loptu z kopačky. V 14. min Gašparík na dvakrát skrotil Masarovičovu tiahlu strelu z dvadsiatich piatich metrov. V 20. min Obžera z ľavej strany posadil loptu na hlavu Kučeru, ktorý však zo štyroch metrov hlavičkoval tesne nad brvno bránky hostí. V 25. min Jambor dlhým a presným pasom z vlastnej polovice za rozhodenú obranu hostí rozkmital nohy najlepšieho kanoniera súťaže Kučeru, ktorý obišiel Korčeka a do prázdnej bránky otvoril skóre stretnutia. V 33. min po Kučerovom úniku po ľavej strane a následnej spätnej prihrávke Morávek zblokoval Bartovu stranu. V 59. min sa po Nazarovom centri z ľavej strany dostala odrazená lopta k osamotenému Kyselicovi, ktorý polovysokou krížnou strelou zo štrnástich metrov k vzdialenejšej žrdi vyrovnal. V 70. min po skrumáži vo veľkom vápne hostí Obert poslal loptu do siete, no gól pre ofsajd neplatil. V medziokresnom derby sa tak zrodila deľba bodov, ktorá hostí veľmi potešila.
Góly: 25. Kučera - 59. Kyselica.
PARTIZÁNSKE: Gašparík - Zentko, Jambor, Křapka, Kučera, Obžera (65. Papranec), Barta, Slivka, Obert (78. Petreje), Blaho (75. Januška), Mano.
BÁNOVCE: Korček - Mikloš, Kochan, Rusinko, Sipos, Morávek, Masarovič, Zajac (90. Tabak), Kyselica (82. Žatko), Nazar (61. Kráľ), Rusnák (87. Pakanec).

Prievidza – Trebatice 4:1 (2:0)

Zápas mal jednoznačný priebeh, keď domáci mali hru jasne pod kontrolou a zaslúžene vyhrali Treba však priznať, že duel nemal veľkú kvalitu, nakoľko Trebatice nepredviedli skoro nič a domáci sa im prispôsobili. Ozdobou priemerného zápasu však boli krásne góly domácich futbalistov po vypracovaných akciách, zaujali najmä nožničky Filkorna. Veľmi dôležité tri body Prievidžanov tešia, no všetci v klube veria, že prídu ešte lepšie výkony. Tím na to určite má.

Góly: 44. a 71. Michal Filkorn, 30. Gunda, 49. Viktory - 72. Filin.
PRIEVIDZA: Bolfík - Adamček, Spevár, Šifalovič (67. Marek Filkorn), A. Krčík, Gunda, D. Krčík, Viktory (59. Svitok), Šlabjar (46. Lazár), Zimmer, Michal Filkorn.
TREBATICE: Palkech - Kotula, Masár, Matyáš, E. Furdan, Dolinaj, Miklovič, Filin, M. Furdan, Chebeň, Kirka. VLADIMIÍR HELBICH

Boleráz - Častkovce 0:1 (0:1)

Boleráz nenadviazal na úspešný vstup do jari, kedy doma zvíťazil 3:0 a pripísal si druhú prehru, keď tenotkrát podľahol na domácom trávniku Častkovciam najtesnejším rozdielom. Tri body hosťom vystrelil ešte v prvom polčase Husár – 0:1. Domáca druhopolčaová snaha už zmenu skóre nepriniesla.

Gól: 40. Husár.
BOLERÁZ: Hrivňák - Mackovčín (87. Gornyak), Daniš, Kollár, Khrulenko, Vangel, Dubec, Bagi, Loskot (73. Lošonský), Milinković, Kitta.
ČASTKOVCE: Kišac - Mizerák, Onder, Halás (60. Mišura), Mišák, Husár (72. Kurín), Kováčik, Adamec (85. Hrnko), Madro (90. Bakši), Šiko (89. Kolarovič), Takáč.

Hlohovec - Jaslovské Bohunice 2:1 (1:1)

Jarná časť vôbec nevychádza podľa predstáv Jaslovským Bohuniciam. Jesenný líder prehral najtesnejším rozdielom v Lehote a po voľnom kole neuspel ani v derby v Hlohovci, hoci už od siedmej minúty vyhrával po góle Kaniščáka. Lenže o chvíľu na to vyrovnal zo štandardky Janík – 1:1. Na ďalší gól čakali diváci až do druhého polčasu a dal ho po rýchlej akcii opäť Janík – 2:1. Ten týmto gólom zabezpečil domácim víťazstvo a aj fakt, že sa držia v tabuľke v závese za Myjavou. Naopak, Bohunice po dvoch prehrách klesli až na piate miesto.
Góly: 13. a 54. Janík - 7. Kaniščák.
HLOHOVEC: Horváth - Cholp, Mesároš (90. Liso), Domasta, Čulák, Blaško, Andrássy, Zelenka, Broš, Janík, Krajinčák (72. Barborík).
JAS. BOHUNICE: Matejkovič - Balun, Machovič, Juriš, Demovič, Janso, Krajčovič, Hlavatovič (59. Buchanec), Kaniščák, Zolvík (77. Zita), Kadlečík (64. Zemko).