Futbal 5. liga: Kvašov sa dotiahol na vedúce Dolné Vestenice

Sumár 18. kola 5. futbalovej ligy.

Podmanín (v modrom) hostil Ladce.Podmanín (v modrom) hostil Ladce. (Zdroj: ARCHÍV)

Brvnišťania zastavili úspešný jar rozlet lídra

5. LIGA 18. KOLO

Brvnište – D. Vestenice 2:1 (1:1)

začali útočne, ale súper postupne prebral iniciatívu. V 14. min K. Hároník mieril nepresne, rovnako ako na druhej strane o minútu Krivosudský. Peknú strelu A. Slámku v 19. min Bohunský kryl. V 25. min brankár hostí vytlačil Jamečného strelu na roh. V 30. min ušiel Krivosudský a po jeho prihrávky dostal hostí do vedenia Sluka – 0:1. K. Hároník v 35. min trafil iba obrancu a o minútu po centri Jamečného Ofotsu prudkou hlavičkou do šibenice vyrovnal. V 44. min Liška prehodil vybiehajúceho Sandanusa a loptu z prázdnej brány vykopol Ofotsu. V 46. min Bublák mieril vedľa a v 52. min Bohunský zneškodnil Mensahovu strelu. Mensah s Hrbekom neuspeli v 57. min a Jamenčného center nik z domácich v 62. min nedopravil do prázdnej brány. V 70. min sa nepresadili Hrbek s Matúšom Hároníkom a Jamečný v 72. min z priameho kopu trafil žrď. O päť minút po Mensahovom úniku Jamečný strelou do prázdnej brány dal druhý gól. V 85. min Hrbek zblízka trafil iba gólmana a Kolembus v 87. min mieril vedľa. V závere zabránil hosťom vo vyrovnaní Ofori.

Góly: 36. Ofotsu, 77. Jamečný - 30. Sluka.

BRVNIŠTE: Sandanus – Ofotsu, Mensah (90. Pšurík), Kolembus, Jamečný, Lončík, Hrbek (90. T. Kramarík), K. Hároník (86. Urdák), A. Slámka, Matúš Hároník (46. P. Chovančík), Ofori.

D. VESTENICE: Bohunský – Sluka, Bohuš, Šrámka, Krivosudský, Šamko (82. Bruška), Liška, Kastelovič, Bublák, Olej (73. Kolenčík), Hlinka. ADRIÁN DEMÁČEK

Podmanín – Ladce 2:0 (2:0)

V 5. min Mojto tesne minul domácu bránu a o chvíľu Machala vychytal P. Gardiana. V 25. min domácich podržal brankár T. Kostelanský, keď vytlačil loptu na roh. Machala v 30. min kryl nepríjemnú Blažekovu strelu. P. Gardian o päť minút nedočiahol dobrý center a v 42. min sa domáci dočkali po strele J. Sovíka zo šestnástky. O minútu R. Sovík nedal Machalovi šancu a bolo 2:0. Po prestávke mali domáci prevahu, T. Pilár neprestrelil obranný val a hlavičky P. Gardiana a J. Sovíka Machalu neohrozili. V 83. min R. Sovík trafil z priameho kopu žrď a 85. min Machala vynikol pri dvoch strelách J. Sovíka. V závere pohrozil P. Martinka, ale lopta v domácej bráne neskončila.

Góly: 42. J. Sovík, 43. R. Sovík.

PODMANÍN: T. Kostelanský – Škultéty, Otradovec, Blažek, Martin Gardian, P. Kostelanský, R. Sovík, J. Sovík (89. Guniš), Maroš Majtán (67. M. Kostelanský), P. Gardian (83. Žilinský), T. Pilár (57. Michal Gardian).

LADCE: Machala – J. Váň (83. P. Martinka), L. Rosina, J. Haluska, E. Mrážik (73. Binka), P. Štrbák, M. Štrbák, Ondrašík, Pravda (54. Michal Majtán), Mojto, Mokrička.

Kvašov - Tr. Turná 5:0 (2:0)

Domáci začali cestu za výhrou úspešne, keď už v 16. min otvoril skóre F. Kováč. Hostia sa nedokázali strelecky presadiť, domáci pridali v závere prvého dejstva druhý gól Beňom. Aj o prestávke mal Kvašov viac z hry a v 66. min premenil šancu Amrich – 3:0. napriek rozhodnutému duelu domáci neprestávali útočiť a Kresánek a R. Revák potešili divákov ďalšími gólmi. Kvašov vyhral zaslúžene 5:0 a potvrdil, že v popredí tabuľky nie je náhodou.

Góly: 16. F. Kováč, 45. Beňo, 66. Amrich, 73. Kresánek, 78. R. Revák.

KVAŠOV: Křížek – Ďuďák (62. Kadlec), Kresánek, Strapko, Bariak, Amrich, Mikuška (54. Bretschneider), R. Revák, R. Brix, F. Kováč, Beňo (69. Jurga).

TR. TURNÁ: Chochlík – Bednár, Poruban, Blaho, Bečka, Havier, Sedláček (78. Belák), Matúš Kováč, Horňák (62. Lipták), Stronček (70. Vašek), Konečný (58. Ďuriš).

Uhrovec – Plevník 3:1 (2:1)

Domáci mali počas celého zápasu prevahu, ale do vedenia išli v 12. min po brejku Dodeka hostia. O tri minúty hostia chybovali, domáci rýchlo rozohrali aut a Turoň zblízka vyrovnal. V 18. min po rohu dostal domácich do vedenia hlavičkou Pavlovič – 2:1. Skóre sa mohlo meniť v 44. min, kedy hlavný rozhodca videl faul pred šestnástkou, ale na pokyn asistenta nariadil jedenástku. Malinovu strelu však Bednár kryl. Plevník po prestávke vyrovnal hru, ale šance mali domáci. V 63. min dostal Martin Zelenák po druhej žltej karte červenú kartu a po trestnom kope zvýšil Pavelek na 3:1. Dodekova strela tesne minula šibenicu a v závere Michal Buday poslal odrazenú loptu vedľa domácej brány.

Prečítajte si tiež: Kvašov s posilami dal Ladcom štvorku a ešte zahodil penaltu. Čítajte

Góly: 15. Turoň, 18. Pavlovič, 64. Pavelek - 12. Dodek.

PLEVNÍK: Jozef Bednár – Martin Zelenák, Čižmárik (86. Nemčík), J. Kremeň, Slaninka, P. Ďurkech, T. Ďurkech (74. Vadovský), Dodek, S. Buday, L. Pajger, Michal Buday.

Chocholná-Velčice – Cigeľ 0:4 (0:3)

Hostia predviedli v Chocholnej-Velčiciach kvalitný výkon. Od začiatku šli za plným počtom bodov, čo sa im napokon aj podarilo dosiahnuť. Prvý gól padol už v 6. minúte, kedy si Juraj Tuharský strelil vlastný gól. Po polhodine hry pridal druhý úspech Cigľa a bolo 0:2. Ešte pred polčasovou prestávkou upravil na 0:3 Pružinec, čím prakticky rozhodol o víťazovi. Po prestávke pridal štvrtý úspech hosťujúceho tímu Pružinec, čím skompletizoval svoj hetrik.

Góly: 28., 41. a 70. Pružinec, 6. vlastný Juraj Tuharský.
CHOCHOLNÁ-VELČICE: Köszeghy - Gvizd, Michalec, Lobík, Suchánek, Juraj Tuharský, Sabadka, Adamčí, Lukša (83. Horňák), Vavro (79. Drgo), Tulpík.
CIGEĽ: Furka - Ďuriš (70. Fergel), Laurinec (70. Halaška), Drozd (75. Nunes), Medera, Kotula, Zaťko (75. Madarász), Drobec, Babašta, Pružinec, Peciar.

Veľká Hradná – Kanianka 4:2 (1:1)

V 7. minúte prekvapil hosťujúceho brankára padajúcou strelou Machara a otvoril skóre. V 15. minúte hostia vyrovnali, keď sa voči domácemu stopérovi presadil A.Baláž. Do druhého polčasu vstúpili domáci s väčším dôrazom. V 62. minúte dlhý výkop brankára našiel Radenoviča, ktorého zastavili hostia v šestnástke iba za cenu faulu. Z nariadenej jedenástky upravil na 2:1 Božovič. Už o 2 minúty neskôr z prihrávky Radenoviča vyťažil svoj druhý gól Božovič. V 70 minúte Božovič peknou prihrávkou po čiare vysunul do brejku Beňadika, ktorý povedľa brankára zvýšil na 4:1. V 85. minúte stanovil konečný výsledok 4:2 z pokutového kopu A. Baláž. Hradnianski futbalisti si za bojovnosť najmä v druhom polčase pripísali cenné 3 body.

Góly: 61. a 64. Božović (prvý z 11m), 7. Machara, 70. Beňadik - 15. a 85. A. Baláž (prvý z 11m).
V. HRADNÁ: Ježík - Koreň, Hrabal, Minárik, Marko (75. Rychtárech), Radenović (80. Guňovský), Beňadik, A. Kováč (65. Michal Kováč), Božović (89. Petrík), Machara (84. Lobotka), Kyjac.
KANIANKA: Pös - Pekár, Svitek, Mikloš (75. Cachovan), Hvolka, Bielik (46. Ľ. Baláž), Strečanský (46. Šagát), Marko, A. Baláž, Hianik, Šnirc.

Podolie – V. Uherce 0:0

Domáci nastúpili na prvý jarný zápas s odhodlaním zdolať tradičného súpera. V prvom polčase sa však hral len medzišestnástkový futbal. Za zmienku stali len slabšie pokusy z diaľky M. Gajdošíka a nebezpečné zakončenie z trestného kopu hostí, ktoré preletelo len okolo horného rohu brány. Druhy polčas bol z oboch strán aktívnejší. V 63. minúte Macho po rohu neusmernil hlavičkou loptu do brány. Následný protiútok hostí zlikvidoval Kováč. Od tohto momentu iniciatívu prevzali domáci, ale vo výborných príležitostiach na otvorenie skóre zlyhali Pyšný a o chvíľu nato aj M. Gajdošík. V poslednej minúte mohol o troch bodoch rozhodnúť striedajúci Ohrablo, ale vo výbornej príležitosti jeho strela preletela len okolo tyče

PODOLIE: M. Kováč - Mašán, Prosňanský, M. Gajdošík, Ľ. Gajdošík, Macho, Behúl (89. Ohrablo), R. Červeňanský, Uhlík, Čavojský, Pyšný.
V. UHERCE: P. Kováč - Jankula, Valter, Cíger, Greguška (83. Klimant), Kundala, Preťo, Petráš (85. Petrík), Škoda (58. Košík), R. Kováč, Súlovský.