Štvrtok, 6. október, 2022 | Meniny má Natália

Jarnú časť 6. ligy začne iba trinásť tímov

Klubové novinky z tímov 6. Sportika ligy.

Dolná Marikovýá (v oranžovom) na snímke v zápase s H. Porubou už do jarnej časti nezasiahne.Dolná Marikovýá (v oranžovom) na snímke v zápase s H. Porubou už do jarnej časti nezasiahne. (Zdroj: ONDREJ MIŠECH)

Slovan Dolná Mariková už v jarnej časti pokračovať nebude.

VÁPEČ HORNÁ PORUBA

Líder súťaže sa už teší na jarnú odvetu. „Príprava bola dobrá, odohrali sme šesť zápasov so striedavými výsledkami. Absolvovali sme sústredenie v Belušských Slatinách, do tréningov sa zapojilo 23 hráčov, v príprave dostali šancu aj piati dorastenci. Z kádra odišiel iba Jakub Staňo do Košeckého Podhradia. Na jar nám budú chýbať Marián Švaňa, ktorý si potrhal väzivá v ramene a pre problémy s kolenom nám dlhšie nepomôže Šimon Dražkovec. Rátať môžeme s Patrikom Staňom, vracajúcim s apo takmer trištvrteročnej absencii kvôli zraneniu a na hosťovaní bude u nás Erik Mihálik, kmeňový hráč Dubnice. Uvidíme, ako sa pripravia súperi, my chceme tešiť divákov peknou hrou a výsledkami,“ zhrnul informácie pred štartom jari tréner Tomáš Pučkovica.

SkryťVypnúť reklamu

FK KOŠECA

Košeca prišlo o titul jesenného majstra až v predohrávanom 14. kole po prehre so Streženicami. „V zime sme poctivo trénovali a odohrali osem prípravných zápasov, z toho šesť na umelej tráve v Pov. Bystrici a v Dubnici a dva na prírodnej tráve v Ladcoch. V závere prípravy sme boli na sústredení v Belušských Slatinách. Z kádra odišiel iba Švehla do Košeckého Podhradia, z Horoviec prišiel Kebis a z Krásnej Vsi pribudol Kameništiak, bývalý hráč Ilavy. V kádri je aj dorastenec Samuel Karlík. Na jar by sme sa radi posunuli v tabuľke vyššie a ak by z toho bola postupová priečka, nebránili by sme sa ísť do kraja,“ hovorí nový predseda Jaroslav Palček, ktorý vo funkcii nahradila odstupujúceho Ladislava Bugalu. chceme

ŠTART TUCHYŇA

Tretí tím zaznamenal v prestávke zmeny najmä na funkcionárskych postoch. „Predsedom som ja, podpredsedom môj menovec Jozef Poliak, tajomníkom Jozef Mateička, manažérom Peter Poliak a predsedom revíznej komisie Ľubomír Šatka,“ hovorí Jozef Poliak a pokračuje. „V kádri bolo zmien minimálne, nikto neodišiel, na hosťovanie sme získali z Pruského Petra Porubana a z Kvašova Dominika Kováča. Odohrali sme sedem zápasov, nielen na umelej tráve v Dubnici, ale aj za hranicami v Brumove či Luhačoviciach. Prípravu spestrilo aj sústredenie v B

SkryťVypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: Jakub Michlík v Púchove dokazuje, že to s návratom do prvej ligy myslí vážne Čítajte 

elušských Slatinách. Na jar chcem získať čo najviac bodov a skončiť čo najvyššie.“

DRUŽSTEVNÍK MIKUŠOVCE

Nováčik v prvej polovici súťaže nemal problémy a do odvety ide zo štvrtej priečky. „Jeseň nám vyšla, chceme v nastolenom trende pokračovať aj v druhej polovici. Zmeny v kádri boli minimálne, neodišiel nikto, z hosťovania z moravskej Nevšovej sa vrátil Michal Kolman. V príprave v domácich podmienkach bez sústredenia sme odohrali štyri prípravné zápasy na umelej tráve v Dubnici a v Považskej Bystrici. Tešíme sa na úvodný zápas, ktorým bude derby v susednej Tuchyni proti tretiemu tímu tabuľky,“ povedal Lukáš Budjač, funkcionár a hráč.

PRIEHRADA UDIČA

Piaty tím tabuľky, ktorý ako jediný má v kolonke remíz nulu, veľa zmien počas zimnej prestávky nezaznamenal. „Odohrali sme štyri prípravné zápasy, v kádri už nie je brankár T. Trško, medzi žrďami ostáva duo Štefánik a Kuliha. V zime neodišiel nikto, šancu budú dostávať traja dorastenci, ktorí majú striedavý štart – Denis Melicherík, Patrik Cigánik a Ján Trško. Uvažovali sme o doplnení kádra, no zatiaľ nikto neprišiel. Uvidíme, ako sa situácia vyvinie,“ informoval Ferdinand Matušík.

SkryťVypnúť reklamu

FK STREŽENICE

Iba tri body od tretej priečky delia zatiaľ futbalistov Streženíc. „V zimnej prestávke sme odohrali šesť prípravných zápasov v Považskej Bystrici a v Strážove. Hráči sa pripravovali pod vedením trénera Rypáka takmer v kompletnom zložení ako na jeseň. Káder neopustil nik, z lazov prišiel Miroslav Loduha a z Petržalky sa vrátil strelec Róbert Šprta. Šancu v príprave dostávali aj niekoľkí dorastenci, dúfam, že sa v budúcnosti presadia aj medzi dospelými. Pre pracovné zaneprázdnenia väčšiny hráčov sme neboli na sústredení. V jarnej odvete chceme hrať dobrý futbal a skončiť v hornej polovicitabuľky,“ povedal tajomník klubu Juraj Hrišo.

HRADIŠŤAN JASENICA

Siedme miesto po jeseni v pokojnom strede tabuľky nebolo dôvodom na radikálne zmeny. „Zimná príprava sa vydarila, odohrali sme šesť prípravných zápasov. Do kádra nikto nepribudol a ani nikto neodišiel alebo skončil. Do začiatku jarnej časti sa musíme vysporiadať s poškodenou zábranou za hornou bránou. Silný vietor poškodil sieť, na ktorej viseli reklamy. Urobíme brigády, aby sme zábranu vymenili, pretože si nemôžeme dovoliť hrať bez nej, lebo lopta po nepresnej strele by mohla poškodiť okná na neďalekej bytovke. Verím, že do prvého domáceho zápasu 7. apríla s Lysou bude všetko v poriadku,“ vysvetľuje tréner Dušan Raninec.

SLOVAN DOLNÉ KOČKOVCE

Kočkovce sa rozbiehali pomalšie, ale po jeseni sa vytiahli až na 8. priečku. „ V kádri došlo v zime k poriadnemu pohybu. Minimálne do konca jarnej časti bude chýbať Miloš Pšenák, ktorý je po operácii. Pre dlhodobé zdravotné problémy ukončil kariéru Miloslav Kryštof. Vladimír Frnka utrpel zranenie, ktoré ho vyradí na určitú dobu a Tomáš Frnka si našiel prácu v Prahe a futbal hrať nebude. Z Beluše pribudol Rybanský, na polročné hosťovanie prišiel bývalý prvoligový hráč Ján Zapotoka. Novým hráčom je Maroš Hrnčík, ktorý hrával v minulosti v Pov. Bystrici, N. Dubnici, Beluši či Kvašove. Na skúške je Hoppan z Kvašova. V príprave, počas ktorej sme využívali aj domácu umelú trávu, sme odohrali šesť zápasov. Nevyšlo nám sústredenie v Bojniciach,“ oboznámil s novinkami tréner Milan Mareček.

SLOVAN BOLEŠOV

po trénerskej zmene v priebehu jesennej časti prezimovali na deviatom mieste iba o skóre za Streženicami. „Chcem dokončiť ročník čo najlepšie, pretože v júni nás čakajú oslavy storočnice založenia klubu. Z kádra odišiel Juraj Senko do Kľúčového, Daniel Barták uvažuje o zmene dresu, no či bude hrať v susedných Kameničanoch, ešte nie je rozhodnuté. Nové tváre nepribudli, s výnimkou dorastenca Pagáča, ktorý sa pripravuje s mužmi. Odohrali sme štyri prípravné zápasy väčšinou na umelej tráve v Trenčianskych Tepliciach. Uvidíme, ako sa nám podarí vstúpiť do jarnej odvety, v tabuľke nižšie ísť nechceme,“ povedal manažér Mário Hudcovský.

POVAŽAN PRUSKÉ

Nováčik si na jeseň počínal nebojácne a s plusovým skóre je na desiatej priečke. „Aj na jar by sme chceli pokračovať v podobnom duchu, pridať solídnu porciu bodov. V zimnej príprave sme odohrali šesť zápasov väčšinou na umelej tráve v Dubnici. Týždenne chlapci dva až trikrát trénovali v domácich podmienkach, sústredenie nebolo. Z kádra sme na hosťovanie do Tuchyne uvoľnili Petra Porubana. Nové posily nemáme, o miesto v kádri zabojuje osemnástka hráčov. V tabuľke by sme radi postúpili vyššie, dva tímy pred nami majú iba o bod viac,“ dodal tréner Jozef Lukáč.

ŽIAR PAPRADNO

O situácii v jedenástom tíme informoval predseda klubu Stanislav Lališ. „Noviniek je málo, nikto neodišiel, zatiaľ ani nik neprišiel. Máme vyhliadnutého jedného hráča, no zatiaľ sme sa nedohodli. Pri tíme pracuje ďalej tréner Miloš Lejtrich. Zimná príprava bola v domácich podmienkach, odohrali sme štyri prípravné zápasy. Dúfam, že na jar sa nám bude dariť viac ako v jeseni, máme čo zlepšovať, veď iba D. Mariková dala menej gólov ako my a musíme pridať aj v defenzíve.“

SLOVAN KOŠECKÉ PODHRADIE

dvanástej priečke je tím s najvyšším vekovým priemerom. „Možno sme o niečo omladli, pretože väčšina starších hráčov sa v zime do prípravy nezapájala. V prípade potreby by sme niektorých dokázali prehovoriť, aby pomohli. Z mužstva neodišiel nikto, do kádra pribudli Jakub Staňo z Hornej Poruby, Adrián Turza z Púchova, Ivan Švehla z Košece a z Kolačína sa vrátil Milan Marušinec. Po dlhodobom zranení je späť Marek Thier. Počas prestávky sme trénovali v domácich podmienkach, absolvovali sme zahraničné sústredenie v Brumove a odohrali štyri prípravné zápasy. Dúfam, že nás posilnia ešte niektorí hráči, cieľom je udržať sa v súťaži,“ hovorí starosta a hráč Rastislav Čepák.

SPARTAK LYSÁ

sa na jarnú odvetu chystal predposledný tím tabuľky? „V kádri máme 17 – 18 hráčov, ktorí chodia pravidelne. Pripravovali sme sa v domácich podmienkach, sústredenie nebolo. Neodišiel nikto, novým kádri je Púchovčana Jakub Hafera. Pretože nemáme vlastný dorastenecký tím, naši nádejní chlapci hrávajú v iných kluboch. Na jar chceme získať toľko bodov, aby sa 6. liga hrala u nás aj v ďalšej sezóne,“ verí hráč a funkcionár Peter Kováč.

SLOVAN DOLNÁ MARIKOVÁ

tím tabuľky a nováčik súťaže a je otázne, či na jar pridá ďalšie. „Nevieme, čo bude, potom, ako musel odísť v jeseni tréner Miroslav Zlatoš, je otázne ďalšie účinkovanie v súťaži. V zime hráči netrénovali, nehrali prípravné zápasy. Nájsť spoločnú reč sa nepodarilo a je možné, že po vlaňajšom postupe možno na jar nebudeme ani hrať. Je to smutné, ale je to tak,“ opísal neradostnú situáciu Milan Magát z vedenie klubu.

Smutný scenár sa naplnil vo štvrtok, keď Dolnomarikovčania oznámili na ŠTK, že sa zo súťaže odhlasujú. "všetky doterajšie výsledky budú anulované, mužstvo je zostupujúcim do nižšej súťaže," povedal predseda ŠTK ObFZ Považská Bystrica Jaroslav Gašpárek.

Najčítanejšie na My Považská

Inzercia - Tlačové správy

 1. 8 najčastejších problémov ústnej dutiny a zubov
 2. Slováci a peniaze: Na čo sporíme a koľko investujeme?
 3. Nakúpte pre seba aj pre ľudí, ktorí potrebujú pomoc
 4. Digitálne predplatné SME.sk so zľavou až -52%
 5. Certifikované vzdelávanie pomáha firmám v rozvoji zamestnancov
 6. Putinovi hackeri, biznis s krytmi a špekulácie s energiami
 7. Hasič vyrába knedle. Denne ich uvarí tisíc a má vypredané
 8. V Žiline projektujú železnice pre Londýn, Austráliu i Čínu
 1. Kedysi boli takéto šóry na práčku PHILCO. Dnes ju môžete VYHRAŤ!
 2. 8 najčastejších problémov ústnej dutiny a zubov
 3. Nakúpte pre seba aj pre ľudí, ktorí potrebujú pomoc
 4. Riešenie Atosu zachraňuje životy
 5. Nechajte sa zelektrizovať!
 6. Certifikované vzdelávanie pomáha firmám v rozvoji zamestnancov
 7. Putinovi hackeri, biznis s krytmi a špekulácie s energiami
 8. Digitálne predplatné SME.sk so zľavou až -52%
 1. Hasič vyrába knedle. Denne ich uvarí tisíc a má vypredané 21 523
 2. Digitálne predplatné SME.sk so zľavou až -52% 7 783
 3. Notebook s dvomi obrazovkami. Ako dlho si naň budete zvykať? 7 353
 4. Púštne kráľovstvo: Prečo by ste mali navštíviť Jordánsko? 7 292
 5. Nakupovať viac ovocia a zeleniny sa oplatí každý deň 6 013
 6. Dôležitosť duševnej pohody 5 078
 7. Dochádzate do Bratislavy? Auto nechajte doma 3 339
 8. Putinovi hackeri, biznis s krytmi a špekulácie s energiami 2 945

Blogy SME

 1. Katarína Vanišová: Gólový fenomén opäť úradoval. Bude lepší ako Messi s Ronaldom?
 2. Erik Kriššák: Dotyk rán
 3. Nicholas Wintzler: Niektoré maľby a zápisky za posledný polrok.
 4. Viktória Holejová: Na zdravie (Slovensko)!
 5. Ján Marton: Vlčanov odkaz potravinovým podvodníkom - poďte, u nás sa Vám nič nemôže stať.
 6. Marián Betík: "Smrť má s nami ľahšiu prácu"
 7. Anna Miľanová: Medvedík...
 8. Štefan Vidlár: A dokonané bude
 1. Jana Melišová: Keď sa chce, tak sa dá 💗 5 643
 2. Ján Valchár: Gratulujeme, 60.000. A ruské tanky dostávajú defekty. 4 793
 3. Matúš Lazúr: Koľko rôznych "dedečkov" s platmi ako minister živíme z našich daní v rôznych organizáciách napojených na štátne peniaze ? 4 709
 4. Ján Valchár: Keď už aj propagandisti plačú... 4 231
 5. Ľuboš Vodička: Krvavá streda v Prešporku 4 049
 6. Miroslav Kocúr: Progresívny fašizmus voči kresťanom? 3 177
 7. Peter Slamenik: Dubák sem, dubák tam. 2 813
 8. Matúš Lazúr: Na retardovaných vodičov platia len retardéry. Pri zastávkach MHD najlepšie také že pri 60-tke im rovno utrhne nápravu. 2 751
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 48. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 3/3 - rok 1928
 2. Jiří Ščobák: Co konkrétního se hovoří o finanční gramotnosti na Slovensku?
 3. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú.
 4. Jiří Ščobák: Plaval jsem přes Dunaj a byla to brnkačka!
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 47. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 2/3 - rok 1927
 6. Jiří Ščobák: Energie a plyn: Zvládneme túto zimu v poriadku? Prečo je dôležité, aby trh s plynom fungoval ako celok? Odporučili by ste fixovať ceny energií?
 7. Jiří Ščobák: Ako sa nedať podviesť v online svete? (pustite/dajte prečítať aj svojim rodičom!)
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 46. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 1/3 - rok 1926
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Považská Bystrica a Púchov - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Považská

V ponuke sú ďalšie tikety.


6 h
Zdravie v kocke.

Brožúra je plná užitočných informácií od odborníkov na danú oblasť.


11 h
Cesta do Domaniže prechádza rekonštrukciou.

Rekonštrukcia potrvá pol roka, prvé obmedzenia v doprave tri týždne.


12 h
Škola korčuľovania bude vďaka finančnej dotácii z mesta pokračovať aj tento školský rok

Keďže bol o tento projekt veľký záujem, radnica sa rozhodla finančne podporiť jeho pokračovanie v rozšírenom formáte aj v novom školskom roku.


12 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Dôvodom je výstavba kanalizácie aj diery na ceste.


15 h

Miesto výskytu držia v tajnosti.


5. okt

Gangsterka, ktorú natáčali v Lučenci aj Rimavskej Sobote, prichádza do kín.


a 1 ďalší 5. okt

Štvorročné dieťa utrpelo poranenia hlavy.


a 1 ďalší 5. okt

Blogy SME

 1. Katarína Vanišová: Gólový fenomén opäť úradoval. Bude lepší ako Messi s Ronaldom?
 2. Erik Kriššák: Dotyk rán
 3. Nicholas Wintzler: Niektoré maľby a zápisky za posledný polrok.
 4. Viktória Holejová: Na zdravie (Slovensko)!
 5. Ján Marton: Vlčanov odkaz potravinovým podvodníkom - poďte, u nás sa Vám nič nemôže stať.
 6. Marián Betík: "Smrť má s nami ľahšiu prácu"
 7. Anna Miľanová: Medvedík...
 8. Štefan Vidlár: A dokonané bude
 1. Jana Melišová: Keď sa chce, tak sa dá 💗 5 643
 2. Ján Valchár: Gratulujeme, 60.000. A ruské tanky dostávajú defekty. 4 793
 3. Matúš Lazúr: Koľko rôznych "dedečkov" s platmi ako minister živíme z našich daní v rôznych organizáciách napojených na štátne peniaze ? 4 709
 4. Ján Valchár: Keď už aj propagandisti plačú... 4 231
 5. Ľuboš Vodička: Krvavá streda v Prešporku 4 049
 6. Miroslav Kocúr: Progresívny fašizmus voči kresťanom? 3 177
 7. Peter Slamenik: Dubák sem, dubák tam. 2 813
 8. Matúš Lazúr: Na retardovaných vodičov platia len retardéry. Pri zastávkach MHD najlepšie také že pri 60-tke im rovno utrhne nápravu. 2 751
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 48. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 3/3 - rok 1928
 2. Jiří Ščobák: Co konkrétního se hovoří o finanční gramotnosti na Slovensku?
 3. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú.
 4. Jiří Ščobák: Plaval jsem přes Dunaj a byla to brnkačka!
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 47. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 2/3 - rok 1927
 6. Jiří Ščobák: Energie a plyn: Zvládneme túto zimu v poriadku? Prečo je dôležité, aby trh s plynom fungoval ako celok? Odporučili by ste fixovať ceny energií?
 7. Jiří Ščobák: Ako sa nedať podviesť v online svete? (pustite/dajte prečítať aj svojim rodičom!)
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 46. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 1/3 - rok 1926

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu