Strelec víťazného gólu hrával za oboch súperov + FOTO

V 3. futbalovej lige sa hralo 19. kolo.

Derby Púchov (v modrom) s Považskou Bystricou skončilo úspechom domácich. Derby Púchov (v modrom) s Považskou Bystricou skončilo úspechom domácich. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Bystričanov mrzeli nevyužité šance a v závere sa tešil Púchov

Púchov - Pov. Bystrica 2:1 (0:1)

Derby sa od začiatku odohrávalo väčšinou medzi šestnástkami, obe defenzívy pracovali spoľahlivo a šancí bolo minimum. Domáci sa nedokázali presadiť po centroch, v 10. min po centri L. Slávik z voleja pálil tesne vedľa. O dve minúty Kopišovu hlavičku Bobot končekmi prstov vytlačil na roh. O vzruch sa postaral až Marek Gajdošík, ktorého strelu v 36. min Strelčík vyrazil. Hostia udreli tri minúty pred prestávkou, keď po zisku lopty L. Slávik nádhernou krížnou strelou od brvna nedal Strelčíkovi šancu – 0:1. Po prestávke začali domáci snaživejšie a Krčulov technický pokus v 48. min spoza šestnástky skončil tesne nad. O sedem minút naservíroval Krčula po prieniku loptu nekrytému Kopišovi, a ten z päťky trafil k žrdi – 1:1. Snaha Púchova končila na pozornej defenzíve hostí, no ani tí sa nevedeli dostať bložšie k bráne. V 74. min Strelčík vytlačil spod brvna Rajníkovu strelu. O dve minúty po Gajdošíkovej zblokovanej strele domáci gólman chytil tutovku Rajníka. Päť minút pred koncom domáci založili krídelnú akciu a po spätnej prihrávke trafil k žrdi Brezničan – 2:1. V 90. min Ozimý po minúte na ihrisku trafil centrom obrancu hostí, no lopta tesne minula Bobotovu bránu.

Góly: 55. Kopiš, 85. Brezničan - 42. L. Slávik.

Prečítajte si tiež: Futbal 3. liga: Púchov odštartoval štvorzápasovú domácu sériu Čítajte

PÚCHOV: Strelčík – Riška, Vanák, Brezničan, Martinček, Michlík, Krčula (89. Ozimý), Kopiš (79. Tlachač), Šulek (59. Martinko), J. Pilát, D. Pilný.

POV. BYSTRICA: Bobot – Bušík, Vala, Mravec, Petruš, M. Zavadzan, Čiernik (86. Valašík), B. Gamboš, Rajník (79. Gáborík), L. Slávik, Marek Gajdošík. JOZEF ŠPROCHA

Nové Mesto – Led. Rovne 1:1 (1:0)

Novomešťania začali stretnutie veľmi dobre. Už v 6. min presne prihral MartinŠebek svojmu bratovi Lukášovi a ten otvoril skóre stretnutia. Hráči AFC boli počas celého prvého polčasu aktívnejší a vytvárali si pekné príležitosti. V druhom polčase hráči Lednických Rovní hru vyrovnali. Už v 51. min sa tvrdou strelou podarilo vyrovnať Chmelíkovi. Ďalšie minúty druhého polčasu priniesli útočné akcie na oboch stranách. Lepšie príležitosti na skórovanie mali Novomešťania, no strely L. Šebeka, Holíčka i Živčica neskončili v sieti Bačíka. Stretnutie sa tak skončilo remízou, z ktorej domáci veľa radosti nemali.

Góly: 6. L. Šebek - 51. Chmelík.

NOVÉ MESTO: Vavrúš - Knižka, Šupka, Jurica, Holíček, Klemens (53. Miklovič), Koval, Hornáček (86. Kačerek), M. Šebek (78. Bončo), Živčic, L. Šebek.

LED. ROVNE: Bačík - Chmelík, Detko, Lipták, Svorada (84. Riečičiar), Púček, Červený, Ambrož (70. Golej), Híreš, Buček (89. Novotný), Pišta (67. Bartoš).

Nové Zámky – Beluša 2:4 (1:2)

Druhý celok tabuľky začal v Nových Zámkoch sebavedome, od prvých minút ovládol hru a dostával sa aj do príležitostí. V 6. min mal prvú veľkú šancu Mišutka, ale jeho krížna strela minula bránu. O tri minúty neskôr vykopával loptu spred prázdnej domácej brány Letko. Po štvrťhodine hry sa osmelili aj domáci, Homolova strela po akcii Patrika Horáčka smerovala nad. Vedenia sa ujali hostia v 18. min, keď najskôr brankár Nevolný dvakrát loptu vyboxoval, ale na Schiszlerovu strelu už stačiť nemohol. Hostia boli na koni, ale svoj náskok dokázali zvýšiť až v 32. min zásluhou Cisára, ktorý sa ocitol osamotený v domácom pokutovom území a nezaváhal. Iskierku nádeje domácim farbám vykresal v 38. min J.Varga, ktorý po štandardke svoju šancu premenil. Po obrátke naďalej režírovali zápas skúsenejší a oveľa zohratejší hostia. Skóre sa menilo až v polovici druhého dejstva, keď domáci obranca fauloval v pokutovom území prenikajúceho Mišutku a Gorelka sa z bieleho bodu nemýlil. Beluša kontrolovala hru a domácich do šancí príliš nepúšťala. V 75. min sa predsa len do dobrej dostal P. Horáček, ale jeho prudkú strelu gólman hostí Vangel kryl. V 73. min našla lopta po Mišutkovom trestnom kope hlavu Jánošíka a bolo 1:4. Posledné slovo v záverečnej minúte stretnutia mal P. Horáček, ktorý zužitkoval Ešekov dlhý pas a uzavrel skóre stretnutia.

Góly: 38. Varga, 90. P. Horáček – 18. Schiszler, 32. Cisár, 67. Gorelka (11 m), 73. Jánošík.

FKM: Nevolný – Letko (80. Ficza), Ešek, J. Varga, Homola, Petráš (84. M. Varga), Šimunek, Belokostolský (80. M. Blaži), E. Horáček (44. J. Blaži), Prišťák (62. Csief), P. Horáček. BELUŠA: Vangel – Novisedlák, Schiszler, Jánošík, Janček, Hrenák, Gašpar (80. Čačko), Cisár, Ďuriš (72. Levai), Mišutka (83. Bielik), Gorelka (81. Bičan). (RG)

Kalná n/Hr. – Šaľa 1:0 (1:0)

Domáci sa snažili o zisk prvých troch bodov a rovnako strelenia prvého gólu v jarnej časti. Tomu aj prispôsobili úvodnú taktiku, keď sa snažili hrať ofenzívny futbal a ukázali to najmä šance Chmela, Bojdu či Dávida. Hostia sa zamerali na pozornú obranu a rýchle brejky. Ich najväčšie šance boli po šanciach Meszlényiho a Bodyho. Skóre mohla otvoriť Šaľa v 28. minúte, ale stopercentnú šancu Bodyho vychytal domáci gólman Guťan. Následne sa potvrdilo pravidlo „nedáš–dostaneš“, keď si na center Flídra najlepšie nabehol Bojda a hlavičkou prekonal hosťujúceho Čellára. Hostia boli po tomto góle zaskočení a naopak domácim to vlialo ešte viac síl. Úvod druhého polčasu priniesol miernu prevahu hostí, ktorí sa snažili zvrátiť výsledok. Okrem štandartiek však vážnejšie neohrozili bránku. Naopak, domáci Chmelo mohol po rýchlom brejku potvrdiť víťazstvo, avšak svoj samostatný nájazd nepremenil a následne si ani strela Bojdu nenašla cestu do siete. Domáci si tak po najlepšom výkone v odvetnej časti ligy pripísali prvé jarné víťazstvo.

Gól: 31. Bojda.

KFC: Guťan – Turnai, Szép, Flídr, Pacalaj, Solčiansky, Bojda (66. Janúrik), Chmelo (90. Čontoš), Švirik (58. R. Lackó), Dávid (88. Hajtó), Jasenek (84. Vanya).

DUSLO: Čellár – Blaho, Hraňo, Nagy, Kochan (84. Kele), Hanzel, Lovska (63. Hudák), Pecho, Mpofu, Meszlényi (58. Hučko), Body (70. Tereščhenko). (IP)

Veľké Ludince – Galanta 0:0

Pred zápasom boli diváci a hráči svedkami milej udalosti, keď si domáce mužstvo pripomenulo životné jubileum svojej dlhoročnej opory a súčasného trénera Igora Kasanu. Zápas tabuľkových susedov začal vo svižnom tempe. Prvú vážnejšiu šancu mali hostia, keď obišli domácu obranu, ale jeho strelu z uhla zneškodnil Benkó v bráne Veľkých Ludiniec. Následne získali domáci územnú prevahu s gólovými šancami Gála a Bilyka. Druhý polčas prebiehal v medzišestnástkovom území s tvrdým bojom o loptu, ale bez vážnejšieho ohrozenia brán. Iba v 54. minúte sa vyznamenal Benkó, keď zlikvidoval prudkú strelu zo siedmich metrov. Mužstvá sa tak rozišli po spravodlivej remíze.

Trnava B - FC Nitra jun. 0:0

Spartakovci sa po kontumácii dvoch zápasov, v ktorých prišli o jeden bod získaný za remízu 0:0, chceli pochlapiť trojbodovým ziskom, ale nevedeli si počas celého zápasu dať rady s výborne fungujúcou obranou Nitry. Juniori Nitry pozorne bránili, chvíľami ovládali stred poľa, ale do vyložených šancí sa oba tímy dostávali len veľmi ťažko. Keď sa to aj podarilo, tak Lovás zakončoval nepresne, resp. strelu Fábryho domáci stihli na poslednú chvíľu zblokovať mimo, a tak sa zrodila bezgólová remíza.

SPARTAK: Takáč - Slaný, Glover, Juhás, Dudl, Dvorák (75. Zedek), Ashiru, Pavlovčík, Brigant, Kareem, Lovás.

FC: Šípoš - Fabiš, Toma, Macho, Pajer, Dubeň, Štefanec, Stovička (63. Dojčinovič), M. Fábry (81. Straňák), Sádovský, Franko. Tréner J. Dekýš. (SC)

Gabčíkovo - Malženice 1:3 (0:2)

Domáci mohli ísť do vedenia v 2. min. keď presný center usmernil hlavou v dobrej pozícii nad bránu Tóth. Na opačnej strane v 5. min. prekvapila Balážikova strela brankára domácich, našťastie, lopta z jeho hrude sa odrazila do poľa. V 22. min. osvedčil svoju rýchlosť a dôslednosť Královič, keď sa zbavil nedôrazného Poláka a s prehľadom zaznamenal vedúci gól Malženíc. V 23. min. zvýšil náskok hostí bývalý hráč Gabčíkova P. Balážik. Tréner domácich vzápätí reagoval striedaním, chybujúceho Poláka nahradil Simon. V 27. min. pri Lenártovej „obaľovačke” chýbali centimetre. V 39. min. Somogyi v páde vychytal Balážika. Po obrátke v 57. min. mohol zaznamenať kontaktný gól Lenárt, ktorý však zlyhal v koncovke. V 66. min. sa trénerovi odvďačil gólom striedajúci Sekera, ktorý hlavičkou profitoval z nedôrazu zadáka domácich. V 73. min. mal vychýlenú mušku Gányovics, jeho hlavička nemala požadované parametre. V 87. min. sa uvoľnil v 16-ke Malženíc Zsigmond a umiestnenou strelou zaznamenal aspoň čestný úspech Gabčíkova. Domáci prvý jarný gól síce už vsietili, lenže body ešte nepridali do svojej zbierky. Po rezerve Nitry ich tentokrát nachytali na hruškách hráči kompaktného nováčika, ktorí pri vodnom diele zanechali dobrý dojem.

Góly: 87. Zsigmond - 22. Královič, 23. Ľ. Balážik, 66. Sekera.

ŠK: Somogyi - Szénási, Matić, Lenárt (72. A. Tóth), L. Tóth, Bazsó, Zsigmond, Gányovics, Huszár, Végh (78. Labuda), Polák (34. Simon).

OFK: Székely - Rehák, Krajčovič, Jakubička, Kovársky (83. Hlúch), Magdolen, Lančarič (80. Lulovič), Balážik (90. Čmilanský), Trabalík (59. Sekera), Královič, Vantruba (75. Halmo). ŠTEFAN ÁGH