Futbal 5. liga: Doma sa nedarilo, body sa vozili od súperov

Komentáre 19. kola 5. ligy.

Ilustračné foto.Ilustračné foto.

Hráčov Podmanína zahodená jedenástka nemrzela

Plevník - Kvašov 1:3 (1:1)

V derby po úniku si v 19. min nabehol na center Bretschneider a hostia viedli. O tri minúty prudkú krížnu prihrávku doťukol do siete Michal Buday – 1:1. Hostia mali viac z hry, no väčšie šance mali domáci, ktorí sa nedokázali presadiť. V druhom polčas Kvašov prevzal iniciatívu a v 63. min si na center z krídla nabehol F. Kováč a strelou k žrdi dal na 1:2. O dve minúty po rohu mohlo byť vyrovnané, no Butkovej hlavičke chýbali centimetre. V 69. min ušiel domácej obrane Beňo a pridal tretí gól. Plevník sa už nedokázal dostať do šance a hostia si odviezli tri body.

Góly: 23. Michal Buday - 19. Bretschneider, 63. F. Kováč, 69. Beňo.

PLEVNÍK: Jozef Bednár – Slaninka, Čižmárik (88. Mičo), Butko, J. Kremeň (45. Vadovský), T. Ďurkech (72. Nemčík), P. Ďurkech, Dodek, S. Buday, Michal Buday, L. Pajger.

KVAŠOV: Křížek – Ďuďák, Kresánek, Strapko, Bariak (84. Kostič), Amrich, Mikuška, R. Revák, Beňo, F. Kováč (86. Petrovič), Bretschneider. (TR)

Prečítajte si tiež: Futbal 5. liga: Kvašov sa dotiahol na vedúce Dolné Vestenice Čítajte

Ladce - D. Vestenice 0:2 (0:0)

Ladce začali lepšie a v 10. min P. Štrbák nastrelil žrď. O tri minúty Kvasnica po Mokričkovom vysunutí trafil iba brankára. V 26. min P. Štrbák vystrelil nad a o minútu Machala zasiahol pred nájazdom Líšku. Po prestávke v 49. min domáci brankár vyrazil Olejovu tvrdú strelu na roh a v 56. min po centri P. Štrbáka loptu nedočiahol Mokrička a vzápätí Kvasnica mieril nad. V 62. min P. Martinka netrafil po Kvasnicovej prihrávke bránu a v 72. min Olej poslal loptu tesne vedľa. Bohuš v 84. min usmernil hlavou do siete nakopnutú loptu – 0:1 a v 89. min po chybe obrany zvýšil Líška na 0:2.

Góly: 84. Bohuš, 89. Líška.

LADCE: Machala – L. Rosina, Michal Majtán (78. E. Mrážik), Binka (87. Pravda), J. Pagáč, Kvasnica (80. Eliaš), P. Štrbák, M. Štrbák, P. Martinka (64. Ondrášik), Mojto, Mokrička.

D. VESTENICE: Bohunský – Sluka, Košík (70. Kolenčík), Šrámka (88. Struhár), Krivosudský, Šamko (64. Bohuš), Líška, Kastelovič, Bublák, Olej (83. Bruška), Hlinka. FERDINAND GACH

Podolie – Brvnište 2:3 (1:1)

Hostia mali lepší vstup do zápasu. V 19. min z krídelného priestoru odcentroval Zelenák na hlavu Hrbeka a lopta skončila v sieti – 0:1. Hostia boli nebezpečnejší a mali niekoľko náznakov šancí. V 42. min priamy kop z 30 metrov Ľ. Gajdošík nečakane zatočil do brány a bolo vyrovnané. Hostia boli agresívnejší, s čím sa domáci iba ťažko vysporadúvali. Napriek tomu šli do vedenia. V 62. min vyhral Macho loptu pre Behúla, ktorý ju odcentroval a Pyšný pred brankárom nezaváhal. Pokoj na domáce kopačky mohol priniesť Mašán. V závere sa do hry dostali Brvništania. V 85. min zmätok v obrane využil Jamečný – 2:2. V poslednej minúte sa center z pravej strany odrazil k Hrbekovi, ktorý rozhodol o troch bodoch pre hostí.

Góly: 41. Ľ. Gajdošík, 62. Pyšný - 19. a 90. Hrbek, 85. Jamečný.
PODOLIE: M. Kováč - Mašán, M. Gajdošík, Ľ. Gajdošík, Macho, Behúl, R. Červeňanský, Uhlík, Čavojský (68. Ohrablo), Pyšný, Prosňanský.
BRVNIŠTE: Sandanus – Ofotsu, Martin Zelenák (85. Pšurík), Kolembus, Jamečný, Hrbek, Lončík, Mensah, K. Hároník (74. Ľ. Hároník), P. Chovančík (64. Urdák), Ofori.

Tr. Turná – Podmanín 1:2 (1:1)

Domáci tím, ktorý potrebuje zbierať body, nezačal dobre. Po štvrťhodine poslal Podmanín do vedenia P. Gardian. Po polhodine hry to s nádejami na body pre Turnú vyzeralo ešte horšie. Za hrubý faul smeroval pod sprchy Michal Kováč. Napriek tomu sa však domáci pozviechali a v závere prvého polčasu vyrovnal z pokutového kopu J. Kováč. Po prestávke domáci hráči dlho odolávali. V 66. min P. Gardian nevyužil výhodu jedenástky, no o šesť minút neskôr R.v Sovík rozjasal hostí. Ďalší gól už nepadol, a tak body smerovali hore Váhom.

Góly: 45. J. Kováč (z 11m) - 15. P. Gardian, 72. R. Sovík.
TR. TURNÁ: Chochlík - Bednár (46. Hulaj), Bečka, Blaho (82. Horňák), Michal Kováč, Hrubý, Havier, J. Kováč, Matúš Kováč (85. Ďuriš), Marek Kováč (67. Sedláček), Chorvát.
PODMANÍN: T. Kostelanský - Škultéty, Otradovec, Blažek, Martin Gardian, Michal Gardian, P. Kostelanský, R. Sovík, J. Sovík (90. Urík), P. Gardian, T. Pilár (77. Žilinský).

Cigeľ - Z. Kostoľany 0:0

Hostia začali nebojácne a už v 2. min sa dostali do sľubnej šance, no domáci ju odvrátili. V 27. min sa dostali do rýchlej akcii aj domáci, Babašta pekne vystrelil, no na bránkovej čiare obrana zabránila gólu. V 35. min na opačnej strane čaroval brankár domácich Furka, ktorý vyrazil strelu smerujúcu k žrdi. Aj druhý polčas pokračoval snahou oboch mužstiev, aj keď medzi 70. a 80. minútou to boli hostia, ktorí mali ku gólu bližšie. V 86. mi. ich napodobnili domáci, ale ich strela bola nepresná. V závere domáci pritlačili, ale vytúžený gól sa nikomu nepodarilo streliť.

CIGEĽ: Furka - Drozd, Medera, Kotula, T. Zaťko (76. Madarász), Drobec, Babašta, Pružinec, Fergel, Halaška (68. Nunes), Peciar (68. Laurinec).
Z. KOSTOĽANY: Zvalo - Hancko, Orság, A. Zaťko (76. Hollý), Teslík, Šimurda, Čičmanec (81. Školna), Liptaj, Hulini, Bátora (55. Málik), Martinusík (90. Mokoš). JÁN ČERNÁK

V. Uherce - Chocholná-Velčice 2:0 (1:0)

Domáci sa ujali vedenia v 17. minúte, Cígerov pokus vyráža brankár hostí, ale Kováčová dorážka znamená vedenie domácich – 1:0. Domáci mali stálu prevahu, ale poisťujúci gól nepricháchal. Až v 70. minúte po peknej Cígerovej prihrávke mohol zvýšiť Kundala, ale bol faulovaný. Kundala penaltu nepremenil, brankár jeho pokus vystihol. V 85. minúte prenikol do šestnástky dobre hrajúci Beliansky, ale keďže bol faulovaný, domáci kopali aj druhú penaltu Tú premenil Petráš – 2:0. Domáci zaslúžene vyhrali, hostia si za celý zápas v podstate nevypracovali žiadnu šancu.

Góly: 17. R. Kováč, 85. Petráš (11 m).

TJ: P. Kováč - Jankula, Valter (75. Škoda), Cíger, Greguška (75. Košík), Kundala, Preťo, Petráš (88. Klimant), R. Kováč (88. Šorec), Súlovský (86. Petrík), Beliansky.

SOKOL: Köszeghy - Gvizd, Michalec, Lobík, Suchánek, Tuharský, Sabadka (81. Horňák), Adamčí (68. Brlej), Lukša, Vavro, Tulpík.

Kanianka – Uhrovec 1:2 (0:1)

V 5. min pekne vystrelil hosťujúci Vavro. V 7. min po centri Strečanského si dal hlavou takmer vlastný gól hosťujúci Škultéty. V 19. min zahrávali hostia priamy kop, avšak Bežova strela išla tesne vedľa. V 21. min po chybe hosťujúcej obrany mal šancu domáci A. Baláž, avšak jeho strela bola tečovaná na roh. V 34. min vystrelil domáci Hvolka, ale len do stredu brány. V 36. min ušiel hosťujúci Bežo, prihral do malého vápna Vavrovi, a ten pohodlne otvoril skóre - 0:1. Na začiatku druhého dejstva domáci trochu spresnili hru a výsledkom toho bol gól, keď po centri Strečanského vyrovnal Bielik - 1:1. Keď sa zdalo, že domáci zlomia hostí, prišla opäť chyba v zadných radoch domácich a opäť Vavro upravil na 1:2. Domáci sa po tomto góle snažili, hostia sa zavreli pred šestnástku a hrozili len odkopmi, čo sa im mohlo vypomstiť. Deväť minút pred koncom to, čo dokázali zahodiť domáci Šagát s Bielikom, sa len tak nevidí. MARTIN PIPÍŠKA
Góly: 56. Bielik - 36. a 63. Vavro.
KANIANKA: Pös - Mikloš (67. Hianik), Kôstka, L. Baláž, Hvolka, Bielik, Strečanský, Kalina, Marko, A. Baláž (46. Šagát), Šnirc.
UHROVEC: Kolárik - Čabrák, Škultéty, Zajac, Stuparič, Turoň, Baniat, Vavro (90. Z. Botka), Bežo (70. Kmeťo), Pavlovič (81. Filin), Malina. MARTIN PIPÍŠKA