Komentáre 21. kola 5. futbalovej ligy.

Ladce (v zelenom) získali vonku bod.Ladce (v zelenom) získali vonku bod.(Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

V Plevníku vyhrali šťastnejší hostia, Ladce dali dva góly a získali iba bod

Plevník – D. Vestenice 1:2 (0:1)

Domáci podali proti prvému tímu výborný výkon. P. Ďurkech, Michal Buday svoje šance nevyužili a v 28. min z prvej akcie po vyrazenej strele vrátil loptu hlavou do siete Sluka. V závere polčasu nevyužil šancu na vyrovnanie Butko. Po prestávke domáci tlačili, no mali obrovskú smolu v zakončení.

Bombu Michala Budaya zastavila žrď, Dodekovu strelu zblízka chytil na čiare Bohunský a v sieti neskončila ani pekná Butkova hlavička. Hostia, ktorým výrazne prialo šťastie, v 81. min po centri zvýšili striedajúcim Bohušom, ktorého obrana nepokryla na 0:2. Plevník sa snažil, no gól dal až v 90. min hlavou P. Ďurkech – 1:2. Po zápase platilo, že nevyhral lepší, ale šťastnejší.

Góly: 90. P. Ďurkech - 28. Sluka, 81. Bohuš.

PLEVNÍK: Bednár – Slaninka, Martin Zelenák, Butko, J. Kremeň, T. Ďurkech, Dodek (64. Nemčík), S. Buday, L. Pajger, P. Ďurkech, Michal Buday.

D. VESTENICE: Bohunský – Sluka, Košík, Bruška (61. Matiaško), Šrámka, Krivosudský, Šamko (78. Bohuš), Líška, Kastelovič, Bublák, Hlinka. (TR)

Prečítajte si tiež: 5. LIGA: Kanianka obrala Kvašov v závere o dva body

Chocholná-Velčice – Brvnište 1:0 (1:0)

Hostia v jarnej časti nebodovali iba raz a aj do Chocholnej-Velčíc prišli s úmyslom bodovať naplno, no zostalo iba pri myšlienke. Domáci sa do vedenia dostali v 15. min, keď sa presadil Adamčí. Brvnište sa síce snažilo o vyrovnanie, ale v koncovke zlyhávalo. Po prestávke pokračoval zaujímavý piatoligový futbal, no góly už nepadli, a tak všetky body zostali doma.

Gól: 15. Adamčí.
CHOCHOLNÁ-VELČICE: Köszeghy - Gvizd, A. Michalec, Suchánek, Sabadka, Vavro, Brlej, Ozimý (64. Lukša), Tulpík, J. Michalec (90. Masaryk), Adamčí.
BRVNIŠTE: Gálik - Ofotsu, Mário Zelenák, Mensah, Jamečný, Hrbek, Mário Háronik, Lončík, K. Hároník (79. A. Slámka), E. Slámka (85. Ľ. Hároník), M. Chovančík (46. P. Chovančík).

Kanianka – Podmanín 3:4 (2:0)

Domáci po zisku bodu v Kvašove chceli zabrať naplno, ale opäť len chceli. Ešte v 78. min viedli 3:0, ale záver dokonale zbabrali. V 78. a v 79. min kanonier P. Gardian znížil na 3:2. Podmanín pridal a tri minúty pred koncom vyrovnal Otradovec. Hostia sa nechceli uspokojiť s bodom a snaha sa vyplatila, keď im v poslednej minúte výhru zaistil autor hetriku P. Gardian.

Góly: 27. Bielik, 28. Strečanský, 65. Hianik - 78., 79. a 90. P. Gardian, 87. Otradovec.
KANIANKA: Raffay - Mikloš (67. Ľ. Baláž), Kôstka, L. Baláž, Pekár, Hvolka, Bielik (79. Šnirc), Strečanský, Kalina (46. Svitek), Marko, Šagát (62. Hianik).
PODMANÍN: Tomáš Kostelanský - J. Škultéty, F. Otradovec, L. Blažek, Martin Gardian, M. Majtán, Pavol Kostelanský, Rastislav Sovík, Peter Gardian, T. Pilár, J. Žilinský . MARTIN PIPÍŠKA

Tr. Turná – Ladce 1:1 (1:1)

V Trenčianskej Turnej sa všetko podstatné stalo už do 30. minúty stretnutia. V 8. min si nešťastný vlastný gól strelil J. Pagáč a domáci viedli. Snaha hostí bola korunovaná vyrovnávajúcim gólom po pol hodine hry. Vo zvyšku stretnutia už tímy nedokázali prekonať brankára súpera, a tak si body podelili.

Góly: 8. vlastný J. Pagáč - 30. M. Mojto.
TR. TURNÁ: Belák - Bednár (60. Ďuriš), Poruban (43. Bečka), Havier, Marek Kováč (83. Horňák), Hrubý, J. Kováč, Matúš Kováč (87. Sedláček), Stronček, Svatík, Chorvát.
LADCE: Machala - J. Váň, Michal Majtán, L. Rosina, J. Pagáč, Kvasnica (90. Pravda), P. Štrbák (87. Bonan), Ondrašík, E. Mrážik (62. J. Haluska), M. Mojto, Mokrička.

Kvašov mal voľno

Cigeľ – Uhrovec 2:0 (1:0)

Domáci nastúpili do zápasu bez štyroch zranených hráčov, ale so snahou uhrať čo najlepší výsledok. V 19. min boli blízko k vytúženému gólu, ale pekná strela Babaštu skončila len na brvne Kolárikovej brány. V 26. min pekne vystrelil Zaťko, no z uhla gól nepadol. V 32. min to už vyšlo, keď z priameho kopu zabezpečil vedenie domácich Madarász. Druhý polčas ešte ani poriadne nezačal a hostia urobili v obrane hrubú chybu, ktorú pohotovo potrestal Babašta – 2:0. Aj v ďalšom priebehu mali domáci neustálu prevahu, hovorí o tom aj pomer rohov. Kým hostia za celý zápas kopali iba jeden, domáci až jedenásť. Hostia, ktorým tiež chýbali hráči pre zranenie, si odviezli z Cigľa druhú jarnú prehru.

Góly: 32. Madarász, 46. Babašta.
CIGEĽ: Furka - Laurinec, Drozd, Medera, Halaška, Babašta, Madarász (87. Krausko), Kotula, Zaťko (79. Kliniec), Drobec, Fergel.
UHROVEC: Kolárik - Čabrák (49. Botka), Škultéty, Pavelek (76. Poštrk), Stuparič, Turoň, Baniat, Vavro, Bežo, Pavlovič, Malina. JÁN ČERNÁK

Podolie – Zem. Kostoľany 1:1 (0:0)

V prvom polčase diváci čakali na šancu do 20. min, ale pri strele hostí na poslednú chvíľu dobre zasiahol Červeňanský. V 40.min hostia po štandardke trafili brvno a následná dorážka nemala presnosť. Hostia sa dostali do vedenia po chybe domácich v 62. min, keď sa do odkrytej brány presadil Bátora. Podolie sa nedokázalo prepracovať k zakončenie, tak sa v 79. min Ľ. Gajdošík rozhodol napriahnuť z 30 metrov a jeho strela skončila v sieti. O tri minúty mohol o všetkom rozhodnúť Prosňanský, ale v dobrej príležitosti prestrelil.

Góly: 79. Ľ. Gajdošík - 64. Bátora.
PODOLIE: M. Kováč – M. Gajdošík, Macho, Behúl, R. Červeňanský, Uhlík, Pyšný, M. Prosňanský, J. Prosňanský, Ohrablo, Ľ. Gajdošík.
ZEM. KOSTOĽANY: Zvalo - Hancko, Orság, Maslonka, Zaťko (73. Málik), Pavkeje, Teslík, Šimurda (46. Hollý), Liptaj, Hulini, Bátora (78. Školna).

V. Uherce – V. Hradná 2:0 (2:0)

Domáci o svojej zaslúžene výhre rozhodli už v prvom polčase. Výborný vstup mali do zápasu pretavili V. Uherce už v 8. min, kedy sa presadil R. Kováč, ktorý zužitkoval presný center M. Belianského. Aj v ďalších minútach mali domáci prevahu a M. Beliansky pridal druhý gól domácich, keď mu presne nacentroval Petráš. Po zmene strán už domáci kontrovali priebeh hry, dokonca brankár domáci chytil aj penaltu. V domáci v stretnutí zaslúžene vyhrali.

Góly: 8. R. Kováč, 39. Beliansky.

TJ: P. Kováč - Jankula, Valter (85. Petrík), Cíger, Greguška (68. Šorec), Kundala, Preťo, Petráš (84. Klimant), R. Kováč, Beliansky, Súlovský (79. Škoda).

TJ: Ježík - Masár, Koreň, Hrabal, Minárik, Krasimirov - Nikolov, A. Kováč (39. Balocký), Božović, Kyjac (89. Petrík), Michal Kováč (76. M. Guňovský), Machara (85. J. Guňovský).

1. D. Vestenice 20 15 1 4 50:21 46

2. Kvašov 19 12 5 2 41:18 41

3. Brvnište 20 12 4 4 39:20 40

4. Cigeľ 19 11 4 4 42:18 37

5. Uhrovec 19 11 4 4 46:26 37