Sobota, 25. máj, 2019 | Meniny má Urban

Málo vídané - dva hetriky v záverečnej štvrťhodine, z kanonierov sú tréneri

Na výhru nestačilo ani trojgólové vedenie.

Hrdina Podmanína v Kanianke - vľavo Peter Gardian.Hrdina Podmanína v Kanianke - vľavo Peter Gardian.(Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Líder neudržal štvorgólové vedenie a takmer u posledného prehral. Kto bude dávať góly za sklárov?

Dávid takmer zdolal Goliáša

Pred zápasom 13. kola bola Bodiná na poslednom mieste a na vedúce Kameničany strácala priepastných 24 bodov. Pre tipujúcich jasná dvojka, avšak už na jeseň hráči Horca v Kameničinoch domáci Slovan potrápili, keď ešte dvadsať minút pred koncom prehrávali 2:3, ale potom inkasovali ešte raz. „Po dobrej zimnej príprave a posilnení kádra sme nešli do zápasu s porazeneckou náladou. Už v 30. sekunde sme spálili tutovku Orávikom a potom ešte jednu vyloženú šancu. V bráne dostal príležitosť Jakub Villín, kým čerstvý otec Peter Milo ostal tentoraz na striedačke. Hostia sa dlho nevedeli presadiť, až v v závere polčasu po dvoch brejkoch išli do šatní za stavu 0:2.

Prečítajte si tiež: Víťaza prvého ročníka turnaja firiem o Pohár MY Noviny Stredného Považia určil až penaltový rozstrel

Chlapci nevešali hlavy, povedali sme si, čo budeme hrať, no súper do 55. min pridal ďalšie dva góly a za stavu 0:4 by na nás nevsadil nik ani deravý groš. Klobúk dole pred hráčmi, boli „nahecovaní“ a túžili potešiť divákov nejakým gólom. Podarilo sa to môjmu bratovi Tomášovi z priameho kopu, ale súper mohol zvýšiť, lenže Villín nás podržal. Štvrťhodinu pred koncom začal svoju streleckú parádu Stanislav Uhlárik a po jeho góle na 2:4 hostia znervózneli. O štyri minúty po skrumáži bolo 3:4 a to už by sa súperi najradšej videli v kabíne z tesnou výhrou. Štyri minúty pred koncom hosťujúci brankár Podušel zahral mimo šestnástky rukou a dostal červenú kartu.

Dočítajte článok - prihláste sa alebo si predplaťte SME.sk
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom C5VSN na číslo 8787. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).
Ďalšie možnosti platby:
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom C5VSN na číslo 8787, alebo kliknite na „Objednať cez SMS“ a odošlite predvyplnenú správu. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).