Sobota, 25. máj, 2019 | Meniny má Urban

Futbal 6. liga: Zlá šnúra Mikušoviec pokračuje

Komentáre z 18. kola 6. futbalovej ligy.

Papradno (v pruhovanom) získalo v Košeckom Podhradí bod za bezgólovú remízu.Papradno (v pruhovanom) získalo v Košeckom Podhradí bod za bezgólovú remízu.(Zdroj: FK)

Súboj o druhú priečku zvládla lepšie Košeca, D. Kočkovciam nepomohol ani návrat kanoniera

Koš. Podhradie - Papradno 0:0

Domáci chceli potvrdiť dobrú formu, diktovali tempo hry a v 10. min po prihrávke P. Bagina trafil gólmanovu náruč P. Suchomel. Strelu J. Galka zblokovala v 15. min obrana na roh a v 18. min Ľ. Staňo neprestrelil obranný val na päťke. V 25. min priamy kop A. Turzu spod brvna vytlačil na roh P. Gardoň. V 33. min po rohu a zmätkoch v obrane zachraňoval na dvakrát P. Gardoň. Po priamom kope A. Turzu skončila strela P. Suchomela rohom. V 42. min z ojedinelej akcie J. Galko netrafil bránu a v 45. min po prihrávke Ľ. Staňa zblízka nedal v tutovke P. Suchomel. Po prestávke strely hostí pochytal bez problémov Floriš a v 63. min pokus Ľ. Vlasatého kryl gólman. Priamy kop A. Turzu v 66. min P. Gardoň vyrazil na roh a v 80. min Švehla zblokoval gólovú strelu Kozáčika. V záverečnom tlaku sa domáci nepresadili, keď Marušincovu hlavičku z päťky chytil brankár a v 90. min nemal šťastie ani M. Vlasatý.

Prečítajte si tiež: Pruskému a D. Kočkovciam zvlhol pušný prach + FOTO

KOŠ. PODHRADIE: Floriš – J. Staňo (71. M. Vlasatý), Rafaj, Mutala, Šupák (69. Švehla), A. Turza, Ľ. Staňo, P. Suchomel, P. Bagin, Marušinec, Ľ. Vlasatý.

PAPRADNO: P. Gardoň – M. Hrebičík (18. Šmulík), Tóth (78. Lokšík), Fujaček, Jeleník, J. Galko, Kozáčik, Nemčík, Bulík, Pauk, Martinec. (VM)

Košeca – Tuchyňa 3:1 (1:1)

Pred zápasom domáci blahoželali k 60. narodeninám predsedovi klubu Jaroslavi Palčekovi. V 2. min Gospič nastrelil Škrapka do hlavy, ale odrazenú loptu stihol dobehnúť pred čiarou. Po chybe obrany v 9. min Štefula trafil žrď a v 18. min Škrapkovu strelu vyrazil Gospič. O dve minúty už Škrapko hlavou mieril presne – 1:0. V 30. min Kostka vyrazil spod brvna Bartošovu ďalekonosnú strelu a v 33. min Daňo hlavou takmer prekonal vlastného brankára Gospiča. Štefula v 40. min mieril tesne vedľa a po hrubej chybe v 41. min vyrovnal bombou Adamovic. V 45. min Mihalikovu hlavičku kryl gólman hostí. Kučovu strelu v 49. min vyrazil Gospič na roh a Adamovica v 51. min vychytal Kostka. V 56. min Škrapko hlavičkoval nad a v 60. a 63. min netrafil bránu Kučo. V 72. min Gospič vyrazil strelu Kuča, ale v 75. min striedajúci Malovec trafil presne k žrdi – 2:1. O päť minút delovkou pod brvno dal tretí gól Košece Škrapko. V 84. min Kebis po sóle trafil iba brankára a v 85. min Kostku neprekonal Filo.

Góly: 20. a 80. Škrapko, 75. Malovec – 41. Adamovic.

KOŠECA: Kostka – Škrapko, Mozolík, Dúžek (84. Jaroslav Palček), Országh, Kebis, O. Vraník (82. T. Bortel), Štepanovič, Kučo, Mihalik (72. Kameništiak), M. Vicen (60. Malovec).

TUCHYŇA: Gospič – D. Kováč, Letko, Daňo (46. Filo), Poruban (77. Prekop), J. Poliak, P. Štefanec (84. M. Vlasatý), Prchlík, Štefula, Adamovic, A. Bartoš (58. P. Hrehuš ml.). ADRIÁN DEMÁČEK

Streženice – Lysá 2:0 (1:0)

Domáci začali náporom a v 5. min po chybe obrany vychytal Fojtek Mariána Loduhu. Domáci zúročili neustály tlak až v 39. min, keď po úniku Mariána Loduhu Trník prudkou strelou otvoril skóre – 1:0. Ďalšie útoky zmarila pozorná obrana hostí. Aj po prestávke pokračoval tlak Streženíc a v 50. min po sóle Michala Šestáka zvýšil Marián Loduha presnou strelou k žrdi na 2:0. Domáci poľavili, ale akcie snaživých hostí končili na pozornej obrane a brankárovi Hrišovi.

Góly: 39. Trník, 50. Marián Loduha.

STREŽENICE: Hrišo – Struhárňanský (75. Krajči), Ľ. Medňanský, Filiač (55. Lacko), Trník, Miroslav Loduha, Marián Loduha, Miroslav Lamžo (55. Šprta), Rypák (46. Vavrík), Miloš Šesták, Michal Šesták.

LYSÁ: Fojtek (82. A. Vraník) – J. Panáček, L. Panáček, P. Kováč, Drdák, P. Hošták, Hafera, Veteška, Hedlík (70. Miroslav Kováč), I. Hošták (70. Zigo), Lišaník. STANISLAV BALÁT

Mikušovce – Udiča 2:3 (1:3)

Domáci sa ujali vedenia po rohu v 7. min, keď lopta prešla až k Ilavskému, ktorý sa nemýlil – 1:0. V 25. min Po nakopnutej lopte od T. Drblíka si domáci hráč zrazil loptu do siete – 1:1. O dve minúty sa k lopte vyrazenej Ciesarom dostal Furdzo a bolo 1:2. Mikušovce mohli vyrovnať v 40. min, no Štefánik Sámešovi chtil jedenástku. Trest prišiel o štyri minúty a po rýchlom protiútoku zvýšil na 1:3 M. Šibík. Po prestávke hostia dobre bránili a hrali na brejky. Domáci tlačili, no šance nepremenili. Gól Sondora v nadstavenom čase už iba zmiernil ďalšiu jarnú prehru.

Góly: 7. Ilavský, 90. Sondor – 23. T. Drblík, 25. Furdzo, 44. M. Šibík.

MIKUŠOVCE: Ciesar – Ilavský, J. Mojto, Cyprian, Ľ. Kristín, M. Štefanec, Sámeš, M. Pagáč, R. Borovský (46. Š. Kristín), Kollman (85. Gašpar), Sondor.

UDIČA: Štefánik (81. Kuliha) – Škrabák, Hrkota, P. Rosina, Pacek, T. Drblík, Ignácik (59. harušinec), M. Šibík, Furdzo, Kvasník, M. Drblík (76. Habáň).

D. Kočkovce - Pruské 1:2 (0:0)

Zápas začal strelou Michálka v 10. min, ktorá nebola nebezpečná. V 18. min ušiel Jáňa, ale sólo zakončil strelou vedľa. V 29. min Habšuda hlavičkou v páde minul domácu bránu. V 40. min sa R. Tomanica po zrážke s vlastným brankárom zranil a odviezla ho záchranka. Druhý polčas začali lepši hostia, no v 47. min Flak zahodil tutovku. V 57. min udreli domáci, keď Michálek našiel M. Piláta, ktorý zo šestnástky prekonal Rajníka. V 62. min vyrovnal Habšuda strelou zblízka. O tri minúty Lukáč prestrelil po sóle domácu bránu, ale agilní hostia sa dočkali v 68. min, keď Branický z voleja prepálil J. Garaja – 1:2. Umnou hrou si hostia zaslúženú výhru udržali.

Góly: 57. M. Pilát – 62. Habšuda, 68. Branický.

D. KOČKOVCE: J. Garaj – Rybanský, Púpala, L. Chobot, L. Garaj, Michálek, Mišík, Šedík, L. Zapotoka (77. Crkoň), Kvocera, M. Pilát.

PRUSKÉ: Rajník – Šedo, R. Tomanica (45. Flak), P. Suchánek, Mikula (29. Goga), Habšuda (90. Býček), Branický, Palkech, Lukáč, Kuric (89. Ďuriš), Jáňa. (KM)