Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Považská Bystrica vstúpila úspešne do play off + Bohaté foto

Hádzanárska extraliga odštartovala semifinálovú sériu.

Považskobystričanom (v červenom) robil v prvom polčase veľké problémy brankár Konečný.Považskobystričanom (v červenom) robil v prvom polčase veľké problémy brankár Konečný. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Dôležitým momentom bol Pupíkov gól z deväťmetrového hodu po ukončení prvého polčasu

SEMIFINÁLE PLAY OFF

Pov. Bystrica – Šaľa 27:23 (11:9) – stav série 1:0

Hostia od začiatku robili domácim problémy a neustále si udržiavali tesný náskok. Bystričania rozchytali Konečného, ktorý do 10. min, kedy bol stav 3:3, inkasoval iba raz z hry a siahol si na dve Briatkove sedmičky, ktoré skončili gólom. Šaľa odskočila v 12. min na 3:5 po niekoľkých zahodených domácich tutovkách. Na Konečnom si zuby vylámali niekoľkokrát Š. Macháč či M. Kozák, ale recept nenašli ani Ivanytsia či Pupík. Za stavu 3:4 ešte striedajúci Králik chytil Briatkovi sedmičku. Domáci otočili aj vďaka Kovačinov, ktorý chytil Michniwwiczov náskok po trháku a vyrazil aj tutovku Jadroňa, ktorý dorážku poslal iba do brvna. Vallo zo sedmičky prvýkrát dostal Pov. Bystricu v 17. min do vedenia 6:5, ale po ďalších zákrokoch Konečného súper troma gólmi otočil v 24. min na 6:8. Domáci pridali v obrane a vďaka bojovnosti získali niekoľko lôpt a po rýchlych protiútokoch v 29. min viedli 10:8, keď posledný gól dal v oslabení Jurák.

Prečítajte si tiež: Bystričania boli hosťami na domácej palubovke Čítajte

Záver polčasu patril Pupíkovi, ktorého po zisku lopty podrazil S. Mažár a sily sa vyrovnali. Pupík potom nevyužil trhák, ale po znížení Jadroňom na 10:9 po čase z deväťmetrového hodu prestrelil múr ak Konečného – 11:9. Po prestávke Vallo zvýšil na 12:9 a trojgólový náskok si domáci neustále udržiavali až do stavu 18:15 v 44. min. Po zahodených šanciach hostia dvoma gólmi znížili na 18:17 (46. min). Pupík s Briatkom vrátili MŠK náskok 21:18, ktorý v 54 min narástol na 22:19. To už hostia hrali vabank bez gólmana, ale úspešní neboli. Bystričania dôsledne bránili a dobre chytal aj Kovačin. Po zisku lopty prvýkrát prázdnu bránu tesne minuli, ale na druhý pokus už Tumidlaský pohodlne trafil opustenú bránu – 23:19. Hostia sa ešte priblížili na 23:20, no góly Valla a Pupíka na 25:20 dali definitívu. V závere už domáci iba kontrolovali náskok a tešili sa po bojovnom výkone z prvej výhry.

POV. BYSTRICA: Kovačin, Biel – Pupík 5, Š. Macháč 1, Sloboda, Bystrický, Ivanytsia 5/2, Kardoš, Jurák 2, Tumidalský 2, M. Briatka 3/2, Hároník, Vallo 7/1, E. Valášek, Gardian 2, M. Kozák.

ŠAĽA: Konečný, Králik - Piasun 1, Melnyk 1, Lužica, Michniewicz 3, Moravec, Tymoščuk 1, Hricišon, Fodorean 3, Jadroň 9/4, S. Mažár, Percze, Dudáš 3, Petro 2, Šátek.

Sedmičky: 6/5 – 4/4.

Vylúčení: 2:3.

Tréner MŠK Václav Straka: „Zápas mal typické znaky pĺay off. Bol to vyrovnaný chlapský súboj, kedy v prvom polčase hosťom fantasticky zachytal brankár. Naši hráči zbrklosťou urobili niekoľko chýb, ale bojovnosťou a dobrou obranou všetko napravili. Z výhry mám radosť, do Šale pocestujeme s cieľom vyhrať.“

Tréner HKM Ján Kolesár: „V prvom polčase sme hrali dobre, podržal nás aj brankár. Potom sme urobili viacero zbytočných chýb, ktoré nás stáli vedenie. Domáci postupne získavali náskok, no vyrovnať sa nám nepodarilo a v závere Pov. Bystrica vedenie ešte navýšila. Spokojnosť s výkonom nie je, máme čo naprávať.“