Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Považská Bystrica vstúpila úspešne do play off + Bohaté foto

Hádzanárska extraliga odštartovala semifinálovú sériu.

Považskobystričanom (v červenom) robil v prvom polčase veľké problémy brankár Konečný.Považskobystričanom (v červenom) robil v prvom polčase veľké problémy brankár Konečný. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Dôležitým momentom bol Pupíkov gól z deväťmetrového hodu po ukončení prvého polčasu

SEMIFINÁLE PLAY OFF

Pov. Bystrica – Šaľa 27:23 (11:9) – stav série 1:0

Hostia od začiatku robili domácim problémy a neustále si udržiavali tesný náskok. Bystričania rozchytali Konečného, ktorý do 10. min, kedy bol stav 3:3, inkasoval iba raz z hry a siahol si na dve Briatkove sedmičky, ktoré skončili gólom. Šaľa odskočila v 12. min na 3:5 po niekoľkých zahodených domácich tutovkách. Na Konečnom si zuby vylámali niekoľkokrát Š. Macháč či M. Kozák, ale recept nenašli ani Ivanytsia či Pupík. Za stavu 3:4 ešte striedajúci Králik chytil Briatkovi sedmičku. Domáci otočili aj vďaka Kovačinov, ktorý chytil Michniwwiczov náskok po trháku a vyrazil aj tutovku Jadroňa, ktorý dorážku poslal iba do brvna. Vallo zo sedmičky prvýkrát dostal Pov. Bystricu v 17. min do vedenia 6:5, ale po ďalších zákrokoch Konečného súper troma gólmi otočil v 24. min na 6:8. Domáci pridali v obrane a vďaka bojovnosti získali niekoľko lôpt a po rýchlych protiútokoch v 29. min viedli 10:8, keď posledný gól dal v oslabení Jurák.

Prečítajte si tiež: Bystričania boli hosťami na domácej palubovke Čítajte

Záver polčasu patril Pupíkovi, ktorého po zisku lopty podrazil S. Mažár a sily sa vyrovnali. Pupík potom nevyužil trhák, ale po znížení Jadroňom na 10:9 po čase z deväťmetrového hodu prestrelil múr ak Konečného – 11:9. Po prestávke Vallo zvýšil na 12:9 a trojgólový náskok si domáci neustále udržiavali až do stavu 18:15 v 44. min. Po zahodených šanciach hostia dvoma gólmi znížili na 18:17 (46. min). Pupík s Briatkom vrátili MŠK náskok 21:18, ktorý v 54 min narástol na 22:19. To už hostia hrali vabank bez gólmana, ale úspešní neboli. Bystričania dôsledne bránili a dobre chytal aj Kovačin. Po zisku lopty prvýkrát prázdnu bránu tesne minuli, ale na druhý pokus už Tumidlaský pohodlne trafil opustenú bránu – 23:19. Hostia sa ešte priblížili na 23:20, no góly Valla a Pupíka na 25:20 dali definitívu. V závere už domáci iba kontrolovali náskok a tešili sa po bojovnom výkone z prvej výhry.

POV. BYSTRICA: Kovačin, Biel – Pupík 5, Š. Macháč 1, Sloboda, Bystrický, Ivanytsia 5/2, Kardoš, Jurák 2, Tumidalský 2, M. Briatka 3/2, Hároník, Vallo 7/1, E. Valášek, Gardian 2, M. Kozák.

ŠAĽA: Konečný, Králik - Piasun 1, Melnyk 1, Lužica, Michniewicz 3, Moravec, Tymoščuk 1, Hricišon, Fodorean 3, Jadroň 9/4, S. Mažár, Percze, Dudáš 3, Petro 2, Šátek.

Sedmičky: 6/5 – 4/4.

Vylúčení: 2:3.

Tréner MŠK Václav Straka: „Zápas mal typické znaky pĺay off. Bol to vyrovnaný chlapský súboj, kedy v prvom polčase hosťom fantasticky zachytal brankár. Naši hráči zbrklosťou urobili niekoľko chýb, ale bojovnosťou a dobrou obranou všetko napravili. Z výhry mám radosť, do Šale pocestujeme s cieľom vyhrať.“

Tréner HKM Ján Kolesár: „V prvom polčase sme hrali dobre, podržal nás aj brankár. Potom sme urobili viacero zbytočných chýb, ktoré nás stáli vedenie. Domáci postupne získavali náskok, no vyrovnať sa nám nepodarilo a v závere Pov. Bystrica vedenie ešte navýšila. Spokojnosť s výkonom nie je, máme čo naprávať.“

1. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
  2. Nová škôlka 21. storočia na Kramároch
  3. Na výpadok elektriny vás môže upozorniť aj SMS
  4. Čo musíte vedieť, ak chcete prežiť Vianoce v zdraví a so svojimi
  5. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!
  6. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
  7. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  8. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
  9. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  10. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?

História Streženíc siaha do čias Keltov

I keď prvá písomná zmienka o obci Streženice pochádza zo začiatku 15. storočia, archeologické nálezy dokazujú, že osídlenie tam bolo už v keltských časoch.

Polmiliónový dlh na daniach. Skoro som okoktavel, spomína niekdajší talent Michal Jonáš

Mal 16 rokov, keď nastúpil v druhej lige za Senicu. Čoho sa chytil, to premenil na zlato. Prvý štart za Senicu, Dubnicu i v seniorskej reprezentácií okorenil gólom. V Liberci dlhým autom vyzval ku gólovému zakončeniu Nezmara.

Michal Jonáš (vpravo) pri premiére v najvyššej slovneskej futbalovej súťaži v drese Dubnice nad Váhom.