Futbal 5. liga: Brvnište využilo zaváhanie konkurenta

Komentáre 25. kola 5. futbalovej ligy.

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Kvašov je stále v hre o postup, dôležité góly padali až v závere

V. Hradná – Brvnište 0:2 (0:0)

Domáci sa snažili, ale iba bojovnosť im na zisk bodov nestačila. Ofenzíve skúseného súpera dokázala Veľká Hradná odolávať až do záverečnej dvadsaťminútovky, kedy skóre otvoril Jamečný. O sedem minút neskôr pridal gólovú poistku Hároník. Hostia z Brvnišťa si tak odviezli všetky body.

Góly: 72. Jamečný, 79. Mário Háronik.
V. HRADNÁ: M. Guňovský - Koreň, J. Guňovský, Michal Kováč, Hrabal, Minárik, Krasimirov - Nikolov, Beňadik (74. Petrík), A. Kováč, Radenović (17. Balocký), Kyjac (36. Ježík).
BRVNIŠTE: Sandanus – Ofotsu, Mário Zelenák (80. Urdák), Mensah, Kolembus, Jamečný (90. Decký), Hrbek, Mário Háronik (82. Pšurík), E. Slámka, Lončík, Ofori.

Chocholná-Velčice – Kvašov 0:1 (0:1)

Ašpirant na postup chcel brať z Chocholnej-Velčíc všetky body. Už v 14. min favorita poslal do vedenia Kresánek, ktorý premenil pokutový kop. Domáci sa snažili o vyrovnanie, no proti dobre organizovanej hre Kvašova sa im to nepodarilo.

Gól: 14. Kresánek (z 11m).
CHOCHOLNÁ-VELČICE: Köszeghy - Lukša, Suchánek, Sabadka, Tuharský, Tulpík (61. Ozimý), Michalec (16. Masaryk), Brlej, Lobík, Gvizd, Adamčí.
KVAŠOV: Suchánek - Kostić, Kresánek, Strapko, Bariak, Amrich, Petrović, Bretschneider, Ďuďák (89. A. Gorelka), F. Kováč, Beňo (84. Kadlec).

Prečítajte si tiež: Šport pomáha zdravotne znevýhodneným deťom integrovať sa do spoločnosti Čítajte

Podolie – Podmanín 3:3 (1:1)

Do prvej vážnej šance sa v 10. min dostali hostia, ale po štandardke trestuhodne pred Kováčom zaváhali. O sedem min neskôr obranca hostí zahral v šestnástke rukou a pokutový kop bezpečne premenil M. Gajdošík. Hostia vyrovnali v 40. min, keď Kováč neudržal slabú strelu a J. Sovík skóroval. Začiatok druhého polčasu vyšiel Podoliu podľa predstáv. Ľ. Gajdošík vyslal krížnu strelu a tá skončila v šibenici. V 66. min sa skóre menilo opäť. Brankár si nepostrážil center a z krídelného priestoru sa presadil Blažek hlavou – 2:2. Hostia vyčkávali a v 86. min sa po zaváhaní obrany presadil P. Gardian. Podolanci vrhli všetky sily do útoku a podarilo sa im vyrovnať, keď sa v samom závere po tečovanej Prosňanského strele presadil striedajúci Ohrablo.

Góly: 17. M. Gajdošík (z 11m), 51. Ľ. Gajdošík, 89. Ohrablo - 33. J. Sovík, 66. Blažek, 86. P. Gardian.
PODOLIE: M. Kováč - Mašán, M. Gajdošík, Ľ. Gajdošík (77. Ohrablo), Uhlík, M. Prosňanský, J. Prosňanský, Pyšný, M. Gúčik, Čavojský, Behúl (71. Augustín).
PODMANÍN: T. Kostelanský - Otradovec, Blažek, Martin Gardian, Michal Gardian, P. Kostelanský, R. Sovík, J. Sovík, Guniš (52. Maroš Majtán), P. Gardian, Žilinský (70. J. Kostelanský) .

Cigeľ – Ladce 3:2 (1:0)

Prvú vážnejšiu príležitosti mali v 5. min hostia, no z dobrej pozície prestrelili Furovu bránu. Podobnú spálili hostia aj v 11. min. V tejto časti sa im darilo narúčať akcie domácich, ale v 22. min sa zoči-voči brankárovi Machalovi ocitol Drozd, a ten sa v takýchto situáciách nezvykne mýliť – 1:0. V 35. min mali domáci šancu zvýšiť náskok, ale hlavička Fergela išla tesne nad. V 38. min hostia v šestnástke faulovali Laurinca, no nariadenú jedenástku Kotula nepremenil. V 56. min svoju príležitosť premenil Babašta a bolo 2:0. Hosťom sa potom podaril husársky kúsok, keď v rozpätí necelých dvoch minút vyrovnali stav na 2:2. Presadili sa Mojto a Martinka. V 70. mi. domácich na bránkovej čiare zachránil len Halaška, ktorý loptu smerujúcu do bránky vykopol. V 84. min Fergel strelil vedúci gól, ktorý bol napokon víťazný.

Góly: 25. Drozd, 56. Babašta, 84. Fergel - 59. Mojto, 60. P. Martinka.
CIGEĽ: Furka - Drozd, Medera, Babašta, Madarász, Halaška, Kotula, Zaťko (82. Ďuriš), Laurinec, Jankeje, Fergel.
LADCE: Machala - J. Váň (74. Pravda), J. Haluska, L. Rosina, Michal Majtán, E. Mrážik (58. Kvasnica), P. Štrbák (85. Ondrašík), P. Martinka, Mojto, M. Štrbák, Mokrička. JÁN ČERNÁK

Kanianka - Plevník 1:1 (0:0)

Prvý polčas priniesol veľkú futbalovú nudu. Prvý raz do priestoru brány vystrelil v 27. min domáci Bielik. Potom zaujala 43. min, keď mohol otvoriť skóre domáci Janík, ale brankár bol pozorný. Hneď na začiatku druhého polčasu našiel dlhý nákop domáceho Hianika, ktorý otvoril skóre – 1:0. Hostia ale v 57. min vyrovnali po góle Butka. Po tomto momente sa osmelili aj hostia, ale bez výraznej šance. V 79. min bol po druhej žltej vylúčený kapitán hostí Dodek za nešportové správanie.

Góly: 50. Hianik - 58. Butko.
KANIANKA: Pös - Pekár, Kôstka, Strečanský, Marko (46. A. Baláž), Kalina, Svitek, L. Baláž, Šagát, Hianik, Bielik.
PLEVNÍK: J. Bednár - Slaninka, Martin Zelenák, Dodek, Čižmárik, Butko, S. Buday, L. Pajger, T. Ďurkech, Nemčík, Michal Buday. MARTIN PIPÍŠKA

Z. Kostoľany – Uhrovec 3:0 (2:0)

Ani nezačal riadne zápas a Paukejeho centrovaná lopta skončila v ľavom hornom rohu Kolárikovej brány. V 34. min Maslonka netrafil v dobrej pozícií loptu, ale za ním stojaci Teslík strelil nekompromisne druhý gól Kostolian. O desať minút ušiel po ľavej strane Čičmanec a po jeho centri Zaťkovi v sklze chýbali milimetre k tretiemu gólu. Hostia mali prvú šanca v 41. min, keď po strate lopty v domácej obrane strieľal Botka nad Zvalovu bránu. Začiatkom druhého polčasu sa predviedol peknou strelou z 25h metrov Maslonka, ale Flóro vyrazil loptu na roh. Následne domáci trochu poľavili a v rozpätí 61. a 74. minúmali sľubné šance hosťujúci Pavlovič, Turoň a Pavle. V tomto čase bol vylúčený hosťujúci Čabrák po druhej žltej karte. Odpoveďou domácich bol únik Čičmanca v 80. minúte. Jeho center prepustil umne Zaťko a Málik hlavou bez problémov zvýšil na 3:0. Päť minút pred koncom zápasu ušiel po ľavej strane Školna, ale jeho následnú strelu zo siedmich metrov vykopol Flóro na roh. Tesne na konci zápasu stoja za zmienku dve dobré šance striedajúceho Stankovského a pekná strela Škultétyho z 35-tich metrov, ktorú Zvalo vyrazil mimo bránu.

Góly: 3. Pavkeje, 34. Teslík, 80. Málik.
Z. KOSTOĽANY: Zvalo - Maslonka, Hollý (61. Málik), Zaťko (83. Stankovský), Bátora (71. Dado), Pavkeje, Teslík, Šimurda, Čičmanec (82. Školna), Hulini, Martinusík.
UHROVEC: Kolárik (27. Flóro) - Čabrák, Škultéty, Z. Botka, Stuparič, Turoň, Baniat, Vavro, Pavle, Pavlovič, Malina. FRANTIŠEK MAŠLONKA

V. Uherce - D. Vestenice 1:1 (0:0)

Pred fantastickou diváckou kulisou sa odohral vyrovnaný zápas, v ktorom obrany prevyšovali útoky. Domáci sa ujali vedenia až v samom závere z pokutového kopu, avšak hostia už o štyri minúty vyrovnali. Stretnutie sa skončilo spravodlivou remízou.
Góly: 75. Petráš (11 m) - 79. Košík.

TJ: P. Kováč - Súlovský, Jankula (46. Škoda), Košík, Cíger, Greguška (59. Šorec), Kundala, Petráš, R. Kováč, Beliansky, Valter.

TJ: Bohunský - Sluka, Košík (89. Bruška), Šrámka (69. Bohuš), Krivosudský, Šamko (74. Beták), Líška, Kastelovič, Bublák, Olej (36. Kolenčík), Hlinka.