Nedeľa, 15. september, 2019 | Meniny má Jolana

Prvé hokejbalové finále sa rozhodlo až v predĺžení

O titul bojuje Skalica s Považskou Bystricou.

Oravec (v bielom) vpravo poslal Pov. Bystricu gólom v závere do predĺženia.Oravec (v bielom) vpravo poslal Pov. Bystricu gólom v závere do predĺženia.(Zdroj: MI)

Považská Bystrica zmazala trojgólové manko, ale v predĺžení boli šťastnejší Záhoráci

FINÁLE PLAY OFF

Skalica - Pov. Bystrica 5:4 pp (2:1, 2:0, 0:3 – 1:0) - stav série 1:0

Hostia začali lepšie, v 4. min Linet vyhral buly a Škrabko od modrej čiary prestrelil všetko – 0:1. Záhoráci pridali a Mikéska v 9. min vyrovnal. Bystričania odpovedali šancou Švantnera, ale v 13. min pri oslabení 3:4 inkasovali gól po bombe Sobola – 2:1. V závere tretiny hrali presilovku hostia, no Drevenák Černáčka neprekonal. Bystričania nevyužili v úvode tretiny ďalšiu presilovku a, keď rozhodcovia nepotrestali faul na Bujdák,a vzápätí dali výhodu početnej presilovky Skalici. V 20. min po peknej kombinácii ju využil strelou do odkrytej brány Rampáček – 3:1. O chvíľu po Pijákovej nevyužitej šanci došlo k bitke viacerých hráčov, no počet hráčov na ploche ostal vyrovnaný.

Prečítajte si tiež: Protef Považská Bystrica využil prvý postupový mečbal + bohaté foto Čítajte

V 24. min Skalica využila ďalšiu presilovku, keď Patinka zblízka trafil horný roh – 4:1. Šikovne tečovaná loptička Pojákom v 29. min skončila vedľa. V 32. min Buliš zmaril sólo Martinusíka a v 34. min Černáčka neprekonal zblízka L. Ďurkech. V tej istej minúte potešil hostí Linet – 4:2. Bystričania mohli znížiť, no nevyužili presilovku a po zbytočnom faule mohli pykať, ale Vadík v 38. min netrafil odkrytú bránu. Bystričania odolali početnej prevahe hostí, keď naviac dostal Piják desaťminútový trest. V 42. min min Černáček vyrazil strelu Rufatiho bombu zdiaľky a Šándor pohotovou dorážkou znížil na 4:3. O minútu chýbalo v koncovke šťastie Oravcovi. V závere Bystričania odovolali brankára a Oravec 40 sekúnd pred koncom vyrovnal na 4:4 po strele Lukáča a prihrávke Šándora. V predĺžení už po polminúte nevyužil šancu Linet a v 48. min strele L. Ďurkecha chýbali centimetre. V 49. min Buliša zblízka neprekonal Janáč, no Martinusík o niekoľko sekúnd mal dostatok času, aby poslal loptičku do siete po krížnej Rampáčkovej prihrávke – 5:4.
Góly: 9. Mikéška, 13. Sobol, 20. Rampáček, 24. Patinka, 49. Martinusík - 4. Škrabko, 34. Linet, 42. Šándor, 45. Oravec.

POV. BYSTRICA: Buliš (Bratina) – Škrabko, Lukáč, Švantner, Bušovský, L. Ďurkech, Demáček, Drevenák, Miške, Balušík, Piják, T. Čičala, Kukučka, Šándor, Bujdák, Oravec, Linet, Rufati.

1. Afrika, Ázia a Karibik: Exotické plavby s letenkou a sprievodcom
  2. Kupujete si SUV do mesta? Oplatí sa benzín, diesel alebo hybrid?