Futbal 5. liga: Poradie na čele sa poriadne prehádzalo

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Ladcom sa vydarila záverečná polhodina, Podmanín zahodil jedenástku

27. KOLO

Zem. Kostoľany – Podmanín 4:0 (2:0)

O priebehu zápasu sa rozhodlo hneď na začiatku, kedy najprv premenili jedenástku domáci a následne o tri minúty hostia nevyužili rovnakú ponúknutú šancu. Hneď v 3. minúte po ruke hostí premenil nariadenú jedenástku Liptaj. Následne po faule na Petra Gardiana nepremenil pokutový kop hosťujúci Juraj Sovík. Domáci boli iniciatívnejší. V 27. minúte Orságovu strelu zo štyroch metrov vykopli hostia z bránkovej čiary. V nasledujúcom protiútoku Liptaj prestrelil z desiatich metrov bránu hostí. V 34. minúte prvý raz ohrozili hostia domáceho Zvala strelou Juraja Sovíka, no gólman vyrazil na roh. Nasledoval protiútok, kedy peknú akciu Martinusík, Čičmanec, Martinusík posledne menovaný zakončil druhým gólom stretnutia. Hneď na začiatku druhého polčasu v prvej minúte Liptaj z desiatich metrov zvýšil na 3:0. V 52. minúte po peknom prieniku Martinusíka a následnej prihrávke Liptaj z ôsmich metrov mieril nad Uríkovu bránu. O sedem minút neskôr pekne nahral Čičmanec Liptajovi, a ten strelou pod brvno zavŕšil svoj hetrik a aj výsledok zápasu na 4:0. V 78. minúte Zaťko na dvakrát zo šiestich metrov v dobrej šanci neprekonal brankára hostí. V závere zápasu keď už bolo rozhodnuté sa predviedli peknými strelami hosťujúc Jozef Kostelanský a Peter Gardian. Domáci si za svoj výkon právom zaslúžili všetky tri body.
Góly: 3., 46. a 64. Liptaj, 36. Martinusík.

Prečítajte si tiež: Futbal 5. liga: Podmanínu rozhodca neuznal tri góly Čítajte

ZEM. KOSTOĽANY: Zvalo (77. Blažek) - Orság (60. Málik), Zaťko, Pavkeje (74. Školna), Čičmanec (82. Stankovský), Hulini, Martinusík, Hollý, Šimurda, Maslonka, Liptaj (65. Dado).
PODMANÍN: Urík - Otradovec, Martin Gardian, Blažek (69. Žilinský), Michal Gardian (63. J. Kostelanský), R. Sovík, P. Kostelanský st., Maroš Majtán, Guniš (51. P. Kostelanský ml.), P. Gardian, J. Sovík. FRANTIŠEK MAŠLONKA

Cigeľ - Plevník 6:1 (5:0)

Jednoznačná záležitosť domácich, ktorí okrem strelených gólov ďalšie dobré príležitosti zahodili. Po polčase 5:0 hra Cigľa stratila na priebojnosti, hráči sa utápali v zbytočných kľučkách a ponúkli šance aj hosťom. Z toho rezultoval aj jediný gól hostí. Výhra domácich je za skvelú hru v prvom dejstve zaslúžená.
Góly: 6. a 26. R. Babašta (1 z 11m), 19. Kotula, 36. Laurinec, 42. Drozd, 89. Fergel - 51. Nemčík.
CIGEĽ: Furka - Drozd, Medera (66. Jankeje), Babašta, Halaška, Kotula, Zaťko (81. Ďuriš), Laurinec, Madarász (74. Pružinec), Drobec, Fergel.
PLEVNÍK: J. Bednár - Slaninka, Martin Zelenák, Čižmárik, S. Buday (20. Motúz), L. Pajger, Nemčík, Michal Buday, Kucharík, P. Ďurkech, Pavlovič (83. P. Haladej). JÁN ĎURINA

Uhrovec – Brvnište 3:2 (2:1)

Vo vyrovnanom zápase sa hral dobrý futbal. Hostia sa síce ujali vedenia, ale domáci ešte do polčasu otočili na 2:1. Po zmene strán strelili hostia rýchly gól a prakticky sa začínalo odznova. Až v závere udrel Botka a zariadil domácim tri body. Zápasu by viac svedčila remíza.

Góly: 30. Vavro, 35. Turoň, 85. Z. Botka - 16. Jamečný, 48. Mário Háronik.
UHROVEC: Kolárik - Čabrák, Škultéty, Zajac, Stuparič (47. Z. Botka), Turoň (90. Hanko), Baniat, Vavro (90. T. Botka), Pavle, Pavlovič (88. Kušnier), Malina.
BRVNIŠTE: Sandanus - Ofotsu, Mário Zelenák, Mensah, Kolembus, Jamečný, Hrbek, Mário Háronik (85. A. Slámka), E. Slámka, Lončík, Ofori.

Podolie – Ladce 2:6 (1:1)

Prvá polhodina sa niesla v znamení domácej nemohúcnosti využiť aj tie najvyloženejšie šance. Najmä Pyšného zakončenia si pýtali gólový punc. Trápenie v zakončení prekonal až Marek Gajdošík, keď sa zoči-voči brankárovi nemýlil O chvíľu bolo skóre zrovnané. Po rohu sa presadil Pravda. Hostia mohli aj viesť, ale v závere polčasu netrafili odkrytú bránu Kováča. Krátko po prestávke sa trafil Pyšný – 2:1. Hosťom sa ale takmer hneď podarilo vyrovnať, keď zostal voľný Patrik Štrbák. V 69. min zlú rozohrávku vystihol Martinka a svoj nájazd premenil na gól – 2:3. Už o dve minúty neskôr sa individuálne presadil Mojto. V 85. min dal piaty gól Ladiec Rosina, ktorý loptu zasunul do prázdnej brány. Domáci si kalich horkosti vypili do dna. Bodku za stretnutím dal v 90. min Mokrička. Kto vie, ako by sa zápas vyvíjal, keby domáci dokázali premeniť svoje stopercentné šance.

Góly: 32. M. Gajdošík, 56. Pyšný - 34. Pravda, 59. P. Štrbák, 69. P. Martinka, 70. M. Mojto, 85. L. Rosina, 90. Mokrička.
PODOLIE: M. Kováč - Mašán, M. Gajdošík, Ľ. Gajdošík, Uhlík, M. Prosňanský, J. Prosňanský, Pyšný, Macho, Čavojský, Ohrablo.
LADCE: Machala - Pravda, J. Haluska, L. Rosina, Michal Majtán, Kvasnica, P. Štrbák, P. Martinka, M. Mojto, J. Pagáč, Mokrička.

V. Hradná – Kvašov 0:1 (0:0)

V prvom polčase mali hostia viac z hry, no nepremenili štyri dobré šance, keď zakončili veľmi nepresne. Aj po prestávke Kvašov dlho nevdel dať gól, až v 80. min po faule na Beňo rozhodol z jedenástky Kresánek.

Gól: 80. Kresánek (11 m).

KVAŠOV: Ľ. Suchánek – Ďuďák, Kresánek, Strapko, Amrich, Petrovič, Mikuška, Bretschneider, F. Kováč, Beňo (90. A. Gorelka), Kostič.

Chocholná-Velčice – D. Vestenice 4:1 (2:0)

Domáci tím podal proti jednému z ašpirantov na víťazstvo v súťaži veľmi dobrý a koncentrovaný výkon. Chocholná sa favorita nezľakla a dokázala byť aj produktívna. Darilo sa najmä Tulpíkovi. Ten otvoril skóre stretnutia už po 14 minútach hry. V závere polčasu ten istý hráč upravil na 2:0. Po prestávke sa hostia snažili vrátiť naspäť do stretnutia, no vôbec sa im to nedarilo. Ďalšie dva presné zásahy Tulpíka, ktorý bol na neudržanie, znamenali jasné vedenie 4:0. V 70. min skóre už len upravil na konečných 4:1. Treba uznať, že triumf domáceho tímu bol zaslúžený.

Góly: 14., 42. 52. a 62. J. Tulpík (jeden z 11m) - 70. Kolenčík.
CHOCHOLNÁ-VELČICE: Köszeghy - Suchánek, Sabadka, Tuharský, Tulpík (75. Drgo), Brlej, Lobík, Gvizd, Adamčí, Ozimý, Masaryk.
D. VESTENICE: Bohunský - Sluka, Košík (69. Ďurík), Šrámka (70. Bruška), Krivosudský, Šamko (67. Bohuš), Líška, Kastelovič, Bublák, Matiaško, Hlinka (55. Kolenčík).

V. Uherce - Tr. Turná 2:1 (1:1)

Domáci mali výborný vstup do zápasu, keď sa po faule presadil Petráš. Hostia ešte v prvom polčase vyrovnali, presadil sa Stronček. Po zmene strán mali domáci prevahu, no z množstvá striel sa presadil až v nadstavenom čae Košík. Domáci boli o ten jeden gól lepším celkom.
Góly: 7. Petráš (11 m), 90. Košík - 17. Stronček.

TJ: P. Kováč - Súlovský, Košík, Cíger, Greguška (52. Šorec), Kundala, Petráš (90. Klimant), Beliansky, Škoda (46. Gubka), Preťo, R. Kováč.

TJ: Konečný - Marek Kováč, Blaho, Horňák, Michal Kováč, Ďuriš, Matúš Kováč, J.Kováč, Stronček, Hulaj, Mikolášek (57. Vanko).