Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Futbal 5. liga: Na prvé miesto sú stále traja ašpiranti

Komnetáre 29. kola 5. futbalovej ligy.

Brvnište vyhralo v Kvašove a je stále v hre o postup.Brvnište vyhralo v Kvašove a je stále v hre o postup. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Brvnište zamiešalo kartami v boji o postup, Kvašovu nestačil ani rýchly gól.

29. KOLO

Kvašov - Brvnište 1:3 (1:2)

V dôležitom zápase pre oboch súperov začali lepšie domáci a v 3. min sa presadil Bariak – 1:0. V 7. min Mário Hároník mieril nad a v 12. min po rohu Ofotsu umiestnenou hlavičkou vyrovnal. Oba tímy sa potom nedokázali presadiť, až v 31. min po centri skóroval Mário Hároník – 1:2. O šesť minút Hrbek neprekonal Ľ. Suchánka. V 53. min Mário Hároník po rohu nedal gól a z protiútoku nevyrovnal Breschneider. V 58. min Ofotsu hlavičkoval do brvna a odrazenú loptu posla nad bránu. V 81. min ušiel E. Slámka a poistil výhru Brvnišťa. V záver mohol znížiť Petrovič, ale v 87. min gól z priameho kopu nedosiahol.

Góly: 3. Bariak – 12. Ofotsu, 31. Mário Hároník, 81. E. Slámka.

KVAŠOV: Ľ. Suchánek – Kostič, Kresánek, Strapko, Bariak, Bretschneider (77. A. Gorelka), Petrovič, Mikuška, Ďuďák, F. Kováč, Beňo (84. Jurga).

BRVNIŠTE: Sandanus – Ofotsu, Mário Zelenák, Mensah, Kolembus (85. Pšurík), Jamečný, Hrbek (90.Ľ. Hároník), Mário Hároník (77. P. Chovančík), E. Slámka (88. Matúš Hároník), Lončík, Ofori. PAVOL PREKOP

Zem. Kostoľany – Ladce 0:3 (0:2)

V Kostoľanoch sa Ladce predstavili ako technické a behavé mužstvo. V prvých desiatich minútach domáci pohrozili dobrými centrami Paukejeho a Zaťka, ale tie zostali nevyužité. Hráči Ladiec boli rýchlejší a futbalovejší, čo sa prejavilo v 15. a 33. min. Po rýchlych akciách a nedôraznej obrannej hre domácich Erik Mrážik strelil dva góly hostí a tým uzavrel prvý polčas. Aj v druhej časti hry sa domáci futbalovo trápili. Iskierkou nádeje bola za stavu 0:2 pekná krížna strela Paukejeho z dvadsiatich metrov, ktorá skončila na brvne brány hostí. Ladce svoj dobrý výkon korunovali v 69. min tretím gólom Petra Martinku. Do konca zápasu už nepadol gól a hostia sa mohli po záverečnom hvizde rozhodcu radovať z víťazstva 3:0.

Góly: 15. a 33. E. Mrážik, 69. P. Martinka.
ZEM. KOSTOĽANY: Zvalo - Orság (79. Stankovský), Zaťko, Čičmanec (62. Bátora), Hulini, Martinusík, Hollý (62. Málik), Šimurda, Teslík (69. Dado), Pavkeje, Liptaj (77. Školna).
LADCE: Machala - J. Váň, E. Mrážik (84. Baláž), L. Rosina, Michal Majtán, Kvasnica (74. Ondrašík), P. Štrbák, P. Martinka, M. Štrbák, M. Mojto (82. Pravda), Mokrička. FRANTIŠEK MAŠLONKA

Uhrovec - Podmanín 3:2 (0:1)

Domáci sa pomalšie rozbiehali a hostia sa už v 19. min ujali vedenia. Domáci sa dostávali do šancí, ale nedokázali sa presadiť. Po zmene strán hostia v horúcom počasí pridali aj druhý gól. Domáci však prakticky z nasledujúcej akcii znížili Turoňon na 1:2. V závere sa domácim podarilo súpera pritlačiť a Malina vyrovnal na 2:2. Domáci sa nevzdávali a ešte Turoň v posledných minútach dokonale zvrátil výsledok v prospech domácich – 3:2. Hostia bojovali, ale tri body zostali v Uhrovci.
Góly: 59. a 88. Turoň, 82. Malina - 19. J. Sovík, 57. Maroš Majtán.

TJ: Kolárik - Čabrák (90. Hanko), Škultéty, Zajac, Stuparič, Turoň, Baniat, Vavro (90. Botka), Bežo (39. Kušnier), Pavlovič, Malina.

MANÍN: T. Kostelanský - Blažek, Otradovec, Martin Gardian, M. Kostelanský, P. Gardian, J. Sovík, Maroš Majtán, R. Sovík, Michal Gardian, Žilinský (89. A. Kostelanský).

Prečítajte si tiež: Futbal 5. liga: Poradie na čele sa poriadne prehádzalo Čítajte

Podolie – Plevník 3:0 (2:0)

Úvod stretnutia poznačilo nepríjemné zranenie ruky Martina Prosňanského, ktorého musela odviezť privolaná sanitka. To domácich ešte viac zomklo a predvádzali bojovný výkon, ktorý pretavil do krásneho úvodného gólu Behúl. Vedenie potvrdil pred koncom polčasu Drexler, ktorý vyrazenú strelu dorazil hlavou - 2:0. Hostia v druhom polčase začali hroziť z protiútokov, ale domáca obrana aj s brankárom pracovala zodpovedne. Pokoj na kopačky Podolia priniesol kapitán Ohrablo, ktorý sa presadil hlavou po rohovom kope. Výhra Podolia bola plne zaslúžená.

Góly: 25. Behúl, 45. Drexler, 72. Ohrablo.
PODOLIE: M. Kováč - Mašán, M. Gajdošík, M. Prosňanský (12. Drexler), J. Prosňanský, Pyšný, Čavojský, Augustín, Behúl, Gúčik, Ohrablo.
PLEVNÍK: Jozef Bednár - Slaninka, Čižmárik, J. Kremeň, Martin Zelenák, T. Ďurkech, Dodek, S. Buday, Michal Buday, Nemčík, Kucharík.

Chocholná-Velčice – Tr. Turná 1:0 (1:0)

Stretnutie sa odohralo v sparnom počasí pred početnou diváckou kulisou. Domáci tím bol miernym favoritom, čo do polčasu aj potvrdil, keď skóre stretnutia v 21. min otvoril kanonier Tulpík. V druhom polčase si domáci udržali jednogólový náskok, ktorý sa im už nepodarilo navýšiť.

Gól: 21. Tulpík.
CHOCHOLNÁ-VELČICE: Köszeghy - Suchánek, Sabadka, Tuharský, Tulpík (65. Drgo), Lobík, Gvizd, Ozimý (83. Horňák), Masaryk (64. J. Cingel), Lukša, Adamčí.
TR. TURNÁ: Belák - Bednár (63. Ďuriš), Blaho, Horňák (63. Konečný), Bečka, M. Kováč, Hrubý, Havier, Svatík, Stronček, Chorvát.

Veľká Hradná – Dolné Vestenice 0:2 (0:1)

Domáci nastúpili proti favorizovaným hosťom v značne oklieštenej zostave. Dolné Vestenice potrebovali na potvrdenie vysokých ambícii bezpodmienečne zvíťaziť, čomu aj podriadili taktiku. Tlačili sa do zakončenia a v 25. min sa im to aj po zakončení Kasteloviča podarilo. Hradňanci bojovali a snažili sa vyrovnať, no hosťujúca obrana stála na pevných nohách. V samom závere pridal víťaznú bodku za stretnutím Líška.

Góly: 25. J. Kastelovič, 85. M. Líška, R: Ján Kováč, 200 divákov
VEĽKÁ HRADNÁ: M. Guňovský - Masár, J. Guňovský, Michal Kováč, Hrabal, Kyjac (15. Lobotka), A. Kováč, Machara, Koreň, Krasimirov - Nikolov, Balocký (81. Petrík).
DOLNÉ VESTENICE: Bohunský (87. Beták) - Sluka, Košík (75. Kolenčík), Bohuš, Šrámka (89. Bruška), Krivosudský, Líška, Kastelovič, Bublák, Olej, Matiaško (62. Hlinka).

V. Uherce - Kanianka 3:2 (0:1)

Domáci vstúpili aktívne do zápasu, ale hostia už v 7. minúte otvorili skóre zápasu. S domácimi gól zatriasol a V. Uherce sa iba akoby hľadali na ihrisku. Vstup do druhého polčasu však mali domáci výborný. Za osem minút po pekných kombinačných akciách dokázali domáci otočiť na 3:1. Domáci mali hru pevne pod kontrolou, hostia v závere už len skorigovali stretnutie na konečných 3:2. Víťazstvo domácich je zaslúžene.

Góly: 54. R. Kováč, 57. Cíger, 62. Beliansky - 7. a 76. Beka.

TJ: Znášik - Jankula, Košík, Valter, Cíger, Kundala, Petráš (89. Petrík), Beliansky, R. Kováč, Šorec (80. Gubka), Súlovský (85. Klimant).

FK: Radošinský - Pekár, L. Baláž, Šnirc, Beka, Strečanský, Kalina, Svitek, Hianik, Bielik, Hvolka.

7. Helske očarila nemeckých dôchodcov
  8. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?
  9. Tento rok by mal 70: Legenda Karola Duchoňa ožije u vás doma
  10. OFFICE ROKA 2020 poukáže na transformáciu pracovného prostredia
  1. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
  2. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?
  10. Nástrahy online vyučovania, o ktorých sa nehovorí 7 491

Ide o sypače, čelné snehové radlice a ďalšiu techniku, ktorá je určená na zimnú údržbu.

Kto sa dostal do ideálnej jedenástky jesennej časti V. ligy Sever?

Vybrali sme ideálnu jedenástku V. ligy Sever.

Pribudlo ďalších 1 849˙pozitívne testovaných a 22 úmrtí

Laboratóriá vo štvrtok˙otestovali 10 928 vzoriek. Najviac pozitívnych prípadov pribudlo v Trenčianskom kraji.

Bojnice, Trenčianske Teplice, Považská Bystrica, Beckov a Brezová pod Bradlom sú ďalšie miesta, kde Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trenčín Región umiestnila originálne lavičkové pohľadnice.